Permanente controle 221 zeeland Systeem lijkt eindelijk stabiel te zijn Poppodium Brogum voor even in sfeer dancedub jaarbeurs aanbiedingen* bij Kampeercentrum Mechielsen! D'Antilopen Waar naar toe? Gerichte aquisitie levert meer op Foto's over water te zien in bibliotheken TRAJECTCONTROLE Gemiddeld 750 auto's per maand rijden harder dan Kinderexcursie rond Slot Haamstede Inleiding over reuma en internet Met 160 over de brug zaterdag 22 oktober 2011 Altijd min. 100 voor uw sloopauto. Binnen 24 uur opgehaald. Contant afgerekend. Ter plaatse RDW-vrijwaring. Mail: auto@qebroedersnatterman.nl SCHARENDIJKE - Sportvereniging D'Antilopen houdt 28 oktober om 19.30 uur een bingo-avond in De Putmeet in Scharendijke. BURCH-HAAMSTEDE - Dat veel fietsers hun hand niet omdraaien voor een paar kilometertjes is bekend. Maar niet bekend was dat wegbeheerders daar ook op inspelen, zoals hier bij Haamstede, waar de route naar het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe alvast is aangegeven. foto Ben Deurloo ZIERIKZEE Schouwen-Duiveland stopt met ac tieve, algemene aquisitie. De erva ring heeft geleerd dat deze manier van bedrijven trekken te weinig re sultaat geeft. In plaats daarvan richt de bedrijvencontactfïmctiona- ris zich meer op het intensief bege leiden van bedrijven die zich van zelf melden aan het gemeentelijke loket. Bedrijven worden nu vooral gelokt door bijvoorbeeld borden of via de website van de gemeente. Schouwen-Duiveland profileert zich als aantrekkelijke gemeente voor watergerelateerde bedrijven. MIDDELHARNIS De fototentoonstelling 'Water is on misbaar' is tot 5 november te zien in de bibliotheek van Middelhar- nis. De expositie is het resultaat van een fotowedstrijd. Inwoners is gevraagd in beeld te brengen wat water voor hen betekent. Wed strijd en expositie zijn het initia tief van de vier gemeenten en het waterschap. De expositie is later te zien in de bieb van Oude Tonge en het ISGO-kantoor in Middelharnis. door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE Vemiging Natuurmonumenten houdt woensdag 26 oktober tijdens de herfstvakantie een excursie voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De tocht voert onder leiding van een gids door het bos rond Slot Haamstede en door de Zeepeduinen. De gids vertelt on der meer over de dikke bomen, de kleine en grote beestjes, blauwe en roze bloemen en over grimmige bunkers. De excursie begint om 10.00 uur. Vooraf aanmelden bij de VW-Haamstede of via de website www.natuurmonumenten.nl. DIRKSLAND De Reuma patiëntenvereniging Goeree-Overflakkee houdt maan dagavond een bijeenkomst over 'reuma en internet'. De avond wordt gehouden in het personeels- restaurant in het ziekenhuis in Dirksland. Reumatoloog Michel Walravens houdt tijdens deze bij eenkomst een inleiding. De bijeenkomst van de Reuma pa tiëntenvereniging begint om 19.45 ZIERIKZEE - Ruim een half jaar na de herinvoering van trajectcontro le op de Zeelandbrug, houden weggebruikers zich al veel beter aan de snelheid. Auto's rijden ge middeld met een vaart van 73 kilo meter per uur over de brug, ter wijl in de eerste drie maanden van het jaar de gemiddelde snelheid nog op 76 kilometer lag. Volgens woordvoerder Ernst Koel man van het Team Verkeer van het Openbaar Ministerie (OM) wordt er over het algemeen toch al keurig gereden op de N256. „Het overtredingspercentage ligt op een kwart procent. Dat is heel laag in vergelijking met andere wegen met trajectcontrole." Maandelijks rijden er tussen de 310.000 en 320.000 voertuigen over de brug. Dat relatief gezien weinig mensen de fout in gaan, heeft alles te maken met het karak ter van de weg. „De Zeelandbrug is vrij smal, dat nodigt niet uit tot hard rijden. Verder mag je nergens inhalen. Al zou je te hard willen rijden; als je achter iemand zit die netjes tachtig rijdt, zal je die snel heid ook aan moeten houden", zegt Koelman. Het Openbaar Ministerie heeft over vier maanden resultaten bo ven water gehaald. Die laten zien dat in juli de meeste boetes (1019) zijn verstuurd. Daarna neemt het cijfer af) tot 563 snelheidsovertre dingen in september. Of de daling doorzet, durft Koel- Tussen Zierikzee en Colijnsplaat geldt op de N256 trajectcontroie. Sinds 21 maart 2011 is het sys teem, mede op aandringen van de provincie, weer operationeel. in juni, juli, augustus en september hield 99,75 procent van alle pas santen zich aan de snelheid. De meeste overtreders rijden iets te hard, maar er zijn altijd uitschie ters. Zo reed in juli iemand met 152 km/h over de brug, in augus tus racete een auto met 160 km/h over de Oosterschelde. Deze snel heidsduivels zijn hoogstwaarschijn lijk hun rijbewijs kwijt. man niet te voorspellen. In de twee vorige periodes dat wegge bruikers permanent op hun snel heid werden gecontroleerd, schom melde het aantal overtreders tus sen 200 en 450 per maand. „Maar ik weet niet hoe het toen zat met de beschikbaarheid van het sys teem. Dat kan het cijfer verteke nen", legt Koelman uit. De belangrijkste reden voor traject controle op de Zeelandbrug is het bevorderen van de veiligheid en de doorstroming. „Hopelijk kun nen we hierdoor afdwingen dat er geen ongelukken gebeuren op de brug." De woordvoerder van het Openbaar Ministerie benadrukt dat het in elk geval geen methode van het Rijk is om zoveel mogelijk geld binnen te halen. Het is vol gens hem zelfs waarschijnlijk dat de installatie met het onderhoud van het relatief dure systeem meer kost dan oplevert aan boetes. In andere delen van het land, zoals op de Ai tussen Amsterdam en Utrecht, is het milieu vaak het be langrijkste argument om traject controle in te voeren en zo wegge bruikers te dwingen zich aan de maximumsnelheid te houden. zierikzee - Al zeven jaar hangen er camera's boven de provinciale weg N256. Ze filmen alle voorbij gaande auto's, zodat computers de gemiddelde snelheid uit kunnen rekenen. Tot nu toe heeft het sys teem nog maar 24 maanden daad werkelijk gefunctioneerd. Botsin gen tegen de portalen en andere technische problemen zorgden er voor dat het systeem niet werkte. Sinds eind maart van dit jaar werkt alles zoals het zou moeten. Per maand zijn er maar één of twee dagen dat door onderhoud of storingen de snelheid niet wordt gecontroleerd. Sinds de ca mera's weer werken, is het meet systeem veranderd. Feitelijk is de route opgeknipt in twee stukken, waarbij de grens bij het beweegba re deel van de brug ligt. Automobi listen die over het hele traject te hard rijden, krijgen geen twee be keuringen. Het Openbaar Ministe rie stuurt alleen de boete over het deel waarop het hardst is gereden. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met de sluiting van De Steeg begin deze maand bestaat er in Zierikzee geen mogelijkheid meer een discotheek te bezoeken. Poppodium Brogum en dj's Mor- riz (Maurice van de Nouweland) en SFA (Sandor Schregardus) heb ben daarom de handen ineengesla gen voor een alternatief Zij hebben hun schouders gezet onder de organisatie van een uniek dance event zaterdag 29 ok tober in Brogum met als titel Z'zee Vice. Naast genoemde Schouwen-Duive- landse dj's Morriz en SFA zullen tijdens dit dance event ook de dj's Fran-cee en Nrico hun draaikun- sten laten horen. Tevens staat er een optreden gepland van het duo Hüstnau, waarbij tevens de eerste single van dit tweetal wordt gelan ceerd. Om het Zierikzeese poppo dium de sfeer van een danceclub te geven, zal de zaal flink moeten worden omgebouwd met licht en geluidsfaciliteiten. Deze metamor fose wordt verzorgd door Pro Sound productions in Zierikzee. Zaterdag 29 oktober, Dance Event Z'zee Vice, Brogum, 22.00 - 03.00 uur; kaarten in voorverkoop (a €10) bij de Pupekop, Appelmarkt 27, Zierikzee. Omleiding ri. I Westdorpe Neeltje Jans ;jvolg *Deze aanbiedingen zijn ook geldig in de showroom in Vlissingen! Bezoek ons op de Bürstner stand op de Kampeer en Caravan Jaarbeurs van 21 t/m 25 oktober in Utrecht! Nu bij aankoop van een nieuwe Bürstner: Isabella Ventura Ocean met 50% korting tot 2.200,- fabrieksopties met 50% korting een jaar lang uitgesteld betalen (vraag naar de voorwaarden) Gildeweg 35. VLISSINGEN T 0118 -440100 I i www.kampeercentrummechielsen.nl Openingstijden: ma. t/m vr. 09.00 - 18.00 uur, za. 09.00 - 17.00 uur. KAMPEERCENTRUM MECHIELSEN GASVUL-8, TANKSTATION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72