Zeeland PZCU. Onderzoek kosten steiger Rollanthof m Reken uit je win(s)t SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 Jeugd laat het afweten bij Museumnacht in Burghse Schoole Racenpictes Weer diefstal van schapen almanak Sjans Permanente controle dwingt auto's gas terug te nemen Zaterdag 22 oktober 2011 'Een spiegel van de bekering van de zondaars' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl PLEZIERVAART Zomerse drukte met passanten in haven Zierikzee vraagt om maatregelen door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er moeten stappen worden gezet voor een nieuwe stei ger tegenover Rollanthof in Zierik zee. De fractie van Alert! heeft met steun van de SGP en WD een motie opgesteld waarin het college wordt gevraagd de kosten in beeld te brengen. „En daarna kan het proces verder", zegt Jos Beije van Alert!. De suggestie om daar een (passan ten-) steiger neer te leggen is al eer der in de gemeenteraad aan de or de geweest. Toen is aan het college gevraagd in overleg te treden met alle betrokken partijen om over de mogelijkheden van een passanten steiger op die plek te praten. Dat heeft wethouder Wim Stouten toe gezegd. Beije is ondertussen niet stil blij ven zitten. Hij heeft onderzocht of het technisch haalbaar is om bij Rollanthof een steiger te bouwen en dat is volgens hem geen pro bleem. „Er moet wel worden, want bij laag-laagwater (de laagste stand van laagwater, red.) staat er maar dertig centime ter en dat is te weinig. Je moet on geveer anderhalve meter wegbagge- ren." Daar hangt volgens Beije een prijskaartje aan want het bagger slib zal verwerkt moeten worden. Daarnaast zal in de begroting een bedrag opgenomen moeten wor den voor onderhoud en bediening van de brug tussen de huidige ha ven en 't Sas. Die brug ligt in een van de uitvalsroutes vanuit het centrum, maar Beije verwacht geen onoverkomenlijke proble men. „Je zal misschien bepaalde tij den in moeten stellen dat de brug open gaat." Een steiger bij Rol lanthof is een alternatief voor de locatie aan de Havendijk die het college in gedachten heeft. Op die locatie liggen nu nog de schepen van de leden van watersportvereni ging de Maas. Het college heeft - vooruitlopend op de herinrichting - de huur met de watersportvereni ging niet verlengd. Maar nu blijkt een meerderheid in de raad het niet eens te zijn met het college. Passanten neerleggen op die loca tie is volgens hen niet de beste op lossing om de veiligheid bij de hui dige passantensteigers langs de nieuwe haven te verbeteren. Zo lang de discussie hierover nog voortduurt, zitten de leden van watersportvereniging De Maas in onzekerheid. De motie van Alert! komt in de be grotingsvergadering aan de orde. BURGH - „Wat een tegenvaller is dit. Vorig jaar waren er ruim tachtig kinderen, nu is er niet één", verzuchtte Lia Cooijmans van museum De Burghse Schoole aan het begin van het deren zitten natuurlijk bij het Halloweenfeest dat jeugdsoos Big S nu precies deze avond ook houdt. Dat had toch wel beter gecoördi neerd kunnen worden", vond Cooijmans. De deren buiten op het museumpleintje willen onthalen op een belevenis in de spannende wereld van het reddingswezen. Bij gebrek aan belangstelling konden zij weer naar huis. men op de lezing van Albert Veldkamp over zijn roemruchte verleden in de walvisvaart. Hij wist daar op basis van eigen ervaringen veel en langdurig over te vertellen. Op de fo- programma voor de Museumnacht. „Alle kin- leden van de Reddingsbrigade hadden de kin- Een dertigtal volwassenen was wel afgeko- to: Albert Veldkamp. foto Ronald den Dekker "Êxw^Jens" SLUIS - Dieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag 21 schapen gestolen uit een wei aan de Heilleweg bij Sluis. De eigena ren, het echtpaar Van Morrelgem, zijn daarmee voor de derde keer in twee jaar tijd het slachtoffer van diefstal. Ze hebben daarom besloten op te houden met het houden van scha- EfiBk fv rj Zie ook www.pzc.nl/video Tip? redactie@pzc.nl De in het Franse restaurantje genut tigde rode wijn was de Temeuzenaar zo goed bevallen, dat hij het etiket van deJles gepulkt had en daarmee naar de wijnhandel was gestapt. Of ze die wijn misschien ook in de schap pen hadden? „Jawel", antwoordde de wulpse blon de verkoopster en ze tiktakte op haar hoge hakken richting magazijn en kwam terug met een kistje met zes flessen. Toen hij haar vroeg naar de prijs, keek ze hem uitdagend aan: „Doe maar zestig euro." Sjans met een lekker ding én ze mat ste hem ook nog met de prijs van heerlijke wijn, zijn dag kon niet meer stuk. Toen hij twee maanden la ter opnieuw een kistje wilde kopen, stond de blondine tot zijn spijt niet meer achter de toonbank. Wel een jonge kerel. Die presenteerde hem het kistje en de rekening: 52 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 71