61 binnenland Medaille moedige agent Agressie Occupy protesteert vandaag met marsen, debatten en workshops 30% 1 [01 70% KORTING H 11 iSEMEI 1 WWW.VERVAT.NL jjerwa^ I? Film Heinekenontvoering kan naar bios VR 21 - ZA 22 - ZO 23 OKTOBER 10.00 - 17.00 UUR ERKENNING POLITIE Agenten klagen over de lage waardering die ze krijgen. Onder meer het uitreiken van medailles moet daarin veranderingbrengen. Belg spant rechtszaak aan tegen Hans Klok voor 'stelen' truc zaterdag 22 oktober 2011 AMSTERDAM - De voorzieningen- rechter in Amsterdam heeft giste ren bepaald dat de film De Hei- neken Ontvoering in omloop mag worden gebracht. De rechter wees de eis van Willem Holleeder, in 1983 een van de ontvoerders van biermagnaat Freddy Heineken en diens chauffeur, tot een verbod op de film af. Holleeder liet gisteren via zijn ad vocaat Stijn Franken weten dat hij het vonnis respecteert en feliciteer de IDTV Film met de uitslag. De filmproducent toonde zich ver heugd over de uitspraak. Holleeder had een kort geding aan gespannen tegen de producent om de film in zijn huidige vorm uit de bioscoop te houden. Hij meent dat hij in de film wordt neergezet als een meedogenloze boef, met sadis tische en psychopathische trekken. Willem Holleeder komt als perso nage in de film niet voor, in tegen stelling tot drie andere ontvoer ders. Volgens de makers is zijn persoon uit artistieke overwegingen samen gesmeed met medeontvoerder Martin Erkamps, tot het fictieve personage Rem. Voor de creatie van Rem hebben de filmmakers rij kelijk geput uit het leven van de jonge Holleeder, zo betoogden de advocaten van Holleeder tijdens het kort geding. Bovendien wordt de rol van Rem gespeeld door Reinout Scholten van Aschat en die als twee druppels water op Holleeder lijkt. IDTV heeft zich op het standpunt gesteld dat filmmakers de artistie ke vrijheid moeten hebben om, ook als het om de verfilming van waargebeurde verhalen gaat, de werkelijkheid naar hun hand te zetten. Advocaat Jens van dén Brink: „Je hoeft dus niet per se een documentaire te maken en je hebt ook geen toestemming nodig van betrokkenen als je als kunste naar een waargebeurd verhaal tot je onderwerp maakt." De motivering van de rechterlijke uitspraak volgt over een week. Dan is de film al in de Nederland se bioscopen verspreid. De kans dat Holleeder alsnog beroep aante kent tegen het vonnis, lijkt klein, evenals de kans dat de bezwaren van drie andere ontvoerders tegen de film nog gevolgen hebben. door Michiel Philippart DEN HAAG - De Nederlandse Occu- py-beweging houdt vandaag de tweede grote protestactie. Om 13.00 uur beginnen in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Groningen en Nijmegen protestmarsen, debat ten en workshops. De demonstranten verzetten zich onder andere tegen de kapitalisti sche samenleving en alle daaruit voortvloeiende uitwassen, zoals exorbitante salarissen en grotere te genstellingen tussen rijk en arm. '99 procent van het volk tegen 1 procent', is een van de meest ge hoorde uitspraken. In de politiek lijkt langzamerhand meer irritatie te ontstaan over het nut en de wenselijkheid van de Occupy-be- weging. Gisteren liet de Amsterdamse WD-fractievoorzitter Robert Flos weten genoeg te hebben van Occu py. „Het is niet goed dat er in de stad een permanente antiglobalisti- sche minicamping ontstaat", zegt Flos. „Als de herfstvakantie voor bij is, vind ik het tijd voor het beëindigen van de actie, zodat het Beursplein weer voor andere za ken beschikbaar komt." Daarnaast liet de Amsterdamse fractie van GroenLinks al direct weten geen enkel probleem te zien, zolang het bij vredig protest blijft en spraken grote vakbonden hun sympathie uit naar de actievoerders. Op de Amsterdamse Occupy-site staat een kaartje van Nederland waarop steeds meer steden de ro de kleur van Occupy aannemen. Het Occupy-gevoel is inmiddels ook doorgedrongen in het uiterste noorden (Groningen en Winscho ten) en het zuiden van het land (Eindhoven, Venlo, Heerlen en Maastricht). In de komende we ken moet blijken hoeveel andere steden volgen. ■HP'1 mm* CARAVANS- 1 -- VOUWWAGENS-OCCASIONS - (VOOR)TENTEN - KAMPEERSUPERMARKT kijk voor de gigantische kortingsprijzen op Zolang de voorraad sliekt, op op, geen (Vervai)goronlie, legoed- en cadeaubonnen zijn niel geldig, ROTTERDAM STADIONWEG 31/33 3077 AP ROTTERDAM T. 010-4970822 WWW.VERVAT.NL Agenten die zich dapper gedra gen, krijgen een medaille. Met deze, van het leger afge keken methode, wil de leiding waardering uitspreken voor het werk van agenten. Volgens de politiebonden ont breekt het aan appreciatie. APELDOORN - De Nederlandse poli tie gaat politiemensen die in hun optreden bijzondere moed aan de dag hebben gelegd, of tijdens hun werk ernstig gewond zijn geraakt, belonen met een medaille. Dat zegt Jan Struijs, programmadi recteur weerbaarheid voor de in oprichting zijnde nationale politie. „Soms is te weinig duidelijk hoe veel moed en doorzettingsvermo gen agenten aan de dag leggen bij hun dagelijks werk. Wekelijks ra ken dienders gewond. Die moed en inzet maken we zichtbaar met een medaillebeleid", aldus Jan Struijs. Verbetering van het imago en ver groting van de waardering voor het politievak is een vurige wens van de politiebonden. Want daar valt nog wel wat aan te verbeteren, zegt voorzitter Gerrit van de Kamp van de ACP. Zo bleek twee jaar geleden dat veertig procent van de agenten overweegt een andere baan te zoe ken, mede omdat die zich onvol doende gewaardeerd voelt door de leiding en de bevolking. „Het uit reiken van medailles is een manier om daar verandering in te bren gen. Daarnaast willen we graag de samenleving meer betrekken bij ons werk. We pleiten daarom voor een publieksprijs voor bijzonder of innovatief politiewerk", zegt Van de Kamp. Deze en andere ideeën nemen de bonden mee in de komende cao-onderhandelin gen. zie onze website:binnenland Agenten vertellen hun verhaal over rellen Hoek van Holland Agenten krijgen steeds vaker met door Peter Leunissen Het optimisme van de ja ren tachtig: de slogan 'de politie is je beste vriend'. Misschien gold het toen. Die liefde is van de kant van de burger nu regelmatig ver te zoeken. Jan Struijs, programmadirecteur politionele weerbaarheid aan de Politieacademie in Apeldoorn, deed onderzoek. Zo'n 20 procent van de agenten is verminderd in zetbaar door werkstress. Bij som migen wordt na ernstige inciden ten zelfs het 'posttraumatisch stresssyndroom' geconstateerd. Re den voor langdurig ziekteverzuim, soms leidend tot arbeidsonge schiktheid. Want ze krijgen in hun loopbaan wat voor hun kie zen: confrontaties met ernstige on gevallen, zelfmoorden, geweld, sek sueel misbruik, rellen, risicovolle DEN HAAG - De Belgische illusio nist Rafael van Herck sleept Hans Klok voor de rechter. Herck be ticht zijn Nederlandse collega er van dat hij twee goocheltrucs van hem heeft gebruikt zonder zijn toestemming. Woensdag dient hierover een kort geding voor de rechtbank in Den Haag, zei Moni ca Strotmann van Stardust Theatre gisteren. Het gaat om de trucs 'hand through body' en 'head drop', die Hans Klok met zijn show met de Chippendales in Las Vegas heeft opgevoerd. Herck beweert dat Klok het 'head drop'-pak liet na maken toen hij het een keer aan hem had uitgeleend. De Belg eist via de rechter dat Klok de acts niet langer gebruikt in zijn shows. Stardust, het theaterbedrijf dat het management voert van Hans Klok, gaat ervan uit dat Herck geen enkele kans maakt de zaak te winnen. „De trucs zijn 35 jaar gele den al door een Japanner ontwik keld en behoren tot het algemeen bekende repertoire", aldus Strot mann. EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6