nog het ergst De Druivengaerde over WAAN zeeland 25 Colijnsplaatse neemt coffeeshopklanten in Vlissingen Onderzoek naar verkeersgedrag Sint-Annaland op de gehele collectie korting! Alleen in de maand oktober: Verbazing over diefstal schapen zaterdag 22 oktober 2011 SLUIS - Het moet nogal een opera tie zijn geweest, de diefstal van 21 schapen in de nacht van woensdag op donderdag, aan de Heiljeweg bij Sluis. In de wei liepen 25 ram men, vertelt eigenaar Francine van Morrelgem. „Het terrein was afgesloten met twee grote hekken. Die hebben ze compleet uit hun scharnieren ge licht. Wij vermoeden dat ze de die ren vervolgens bij elkaar hebben gedreven. In de wei stond name lijk een vangbox. Daarna hebben ze, denken we, gewacht tot het donker was en zijn ze met auto en kar de wei in gereden. Blijkbaar konden er 21 schapen op de wa gen, want ze lieten er vier staan." Het paar heeft inmiddels alle slach terijen in de omgeving afgebeld. „De dieren zijn natuurlijk gechipt. Maar ja, die kaartjes kunnen ze er ook makkelijk afhalen." Eerder de ze maand werden in Eede ook al vier schapen meegenomen. SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen gaat verkeersmetingen hou den rond de brede school in Sint-Annaland. Die moeten uitwij zen in hoeverre het eenrichtings verkeer genegeerd wordt. De PvdA-fractie maakte pas een rondje door het dorp en kreeg veel klachten van omwonenden van de school. Met het name het éénrich tingsverkeer, dat in verschillende straten is ingesteld, zou vaak wor den genegeerd. Het college zegt dat de gemeente nauwelijks klach ten binnen krijgt, maar zal toch onderzoek doen. Als daaruit blijkt dat veel mensen zich niet aan de rijrichting houden, zullen de bui tengewoon opsporingsambtena ren handhavend gaan optreden. OKtoDer: Oktober is dé woonmaand bij Van Belle Wonen. Daarom ontvangt u tijdens de waanzinnige woonweken in oktober maar liefst 10% korting op de collectie*. Zo'n woonmaand maakt het wel heel aantrekkelijk om uw favoriete meubel bij Van Belle Wonen aan te schaffen. vraag naar de voorwaarden in de winkel KOM NAAR VAN BELLE WONEN EN PAK MEE DAT VOORDEEL.' -an door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Hanneke Koopman uit Colijnsplaat is de nieuwe eige naresse van wijngaard De Druiven gaerde in Wissenkerke. Koopman heeft aan de Colijnsplaatseweg al de Zelfplukkerij, een tuin met aller hande fruit. Scheidende wijnbouwers Niek en Lidy Reijnen vinden de overname „fantastisch". Zij verwerken nu sa men met Koopman de laatste oogst tot wijn. Komend jaar blij ven zij als adviseurs betrokken bij De Druivengaerde. Zij zochten al langer opvolgers, maar potentiële kopers haakten dit voorjaar plotsklaps af De bouwplannen die zij hadden voor een nieuw proeflokaal en wijnma kerij in de wijngaard zegt Koop man te willen gebruiken als basis voor haar eigen exploitatie. De wijngaard krijgt een theeschenke- rij en zal net als afgelopen jaar in de zomer twee dagen per week openen voor publiek. Koopman was bekend met De Druivengaerde als afnemer van de wijnmaakspullen die De Druiven gaerde verkoopt. Op het moment is ze druk met de bouw van een nieuwe, grotere schuur in de zelf- pluktuin. In de nieuwe Zeeuwse schuur wordt de winkel onderge bracht, een toiletgroep gebouwd en een kleine theeschenkerij wordt ingericht. De Zelfplukkerij is 's zomers ook twee dagen open. eens verkeersoverlast van klanten. Al lijken buurtbewoners daar niet erg mee te zitten. foto Lex de Meester dacht: o jee. Ja, je hoort zulke gek ke verhalen. Een visitekaartje is het natuurlijk niet, maar je merkt er weinig van." 'Het ligt gewoon aan je eigen', klinkt het uit de rich ting van de voordeur, waar Lou Nijssen door naar binnen komt. En hij kan het weten, want in het Kerkstraatje had de voormalige groenteboer ook een coffeeshop als buurman. „Niks mis mee." Zo denken de buurtbewoners daar er eigenlijk nog steeds over. Als er al sprake is van overlast, dan is het van verkeer. En doorgaans zijn dat niet de buitenlandse klanten. „Want die weten de weg in deze kerkstraatjes niet zo goed dat ze er met een rotgang door kunnen rij den", zegt een man. Zijn buur vrouw vult aan: „Je schrok je soms rot als je net naar buiten komt. Vervolgens stoppen ze, laten ze de motor draaien en even later scheu ren ze weer weg." Voorheen was er nog een brand gang waar werd gedeald met min derjarigen. „Maar die is gelukkig dichtgemaakt, en toen was de over last voorbij. Als ze nou ook eens iets zouden doen aan het rijgedrag van die gasten, dan zou het hele maal lekker rustig zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63