Noord-Beveland moet interen 221 zeeland Uitdagend plan Jaarbeurs aanbiedingen bij Kampeercentrum Mechielsen! DORPSVISIE Dorpsraad wil nieuw leven in Concertenreeks in kerk Colijnsplaat Paddenstoelen kijken in het Poelbos Portemonnee weg bij woninginbraak Beginnend bestuurder dronken achter stuur Geliefde juffen nemen afscheid Café De Patrijs wordt even western saloon SLOOPAUTO OPHAALDIENST gebroeders natterman Altijd min. 100 voor uw sloopauto. Binnen 24 uur opgehaald. Contant afgerekend. Ter plaatse RDW-vrijwaring. CONCEPT-BEGROTING 2012 zaterdag 22 oktober 2011 1 B door Claudia Sondervan RILLAND i Gildeweg 35, VLISSINGEN SSjjTOj t 0118 -4401 oo I I www.kampeercentrummechielsen.nl pH E C HI EL.Sc N gAsvultaWKSTation Openingstijden: mg. t/m vr. 09.00 -18.00 uur, za. 09.00 - 17.00 uur. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - De Dorpskerk in Colijnsplaat is deze winter voor het eerst locatie voor een reeks concerten van kamermuziek. De serie is vernoemd naar Barbara Ha ringman, achttiende eeuwse naald kunstenares uit de Colijnsplaatse familie die een grote rol speelde in het dorp. De zes concerten worden gegeven door het Rotterdam Chamber En semble van Daniëlla Ferdinand. Het ensemble telt tien musici die in steeds andere bezettingen zul len spelen. Zondag 30 oktober is het eerste concert voor piano en strijkers met composities van Ludwig van Beethoven en Robert Schumann. Aanvang is 15.00 uur. Kaarten voor de concerten, per keer of voor de hele reeks, zijn te koop via De Kleine Deugniet aan de Voorstraat. 'S-H.HENDRIKSKINDEREN IVN De Zeeuwse Delta houdt mor gen een paddenstoelenexcursie on der leiding van een gids in het Poel- bos bij 's-Heer Hendrikskinderen. De kosten bedragen 3 euro per per soon. De excursie begint om 14.00 uur. Verzamelen op de parkeerplaats aan de Theuniswegeling. COLIJNSPLAAT - Een grotere jachthaven en een levendig ingericht ha venfront moet Colijnsplaat het contact met zijn haven teruggeven en nieuw leven in het dorp brengen. Met een vijver - die in de winter ijsbaan kan zijn - kan de herinnering aan de oude haven aan het plateau herleven. Nieuwe aandachttrekkers zijn een openluchttheater en terrassen achter de horeca op het haven plateau, een speeltuin en nieuw vertier met een uitkijktoren en win kels op het nu groene veld dat op de gedempte haven ligt. Een 'dorpssteiger', een aanmeerplaats voor 'kort-parkerende' recreatie scheepjes, geeft gelegenheid om het dorp te bezoeken. De jachthaven kan groeien van de huidige 550 ligplaatsen naar 1100. Punt is wel dat daarvoor de Oosterscheldedijk, die nu nog een knik naar binnen maakt, een eind verlegd moet worden, de zeearm in. Op die brede dijk kan een nieuw waterrecreatiegebied worden ingericht. Of Rijkswaterstaat daartoe te bewegen zal zijn, is ongewis. Of er finan ciers voor de plannen te vinden zijn, ook. Er is ruimte voor groei in de Oosterscheldehaven, gelooft de dorpsraad, temeer omdat een provin- Uit een woning in de Stellestraat in Rilland werd in de nacht van don derdag op vrijdag een portemon nee met enkele euro's en persoon lijke papieren gestolen. De bewo ner werd wakker van geluid bij de woning en van het aanslaan van de hond, waarna bleek dat een deur op een kier stond. De bewoner heeft de deur afgesloten, maar de hond sloeg opnieuw aan en daarna zag de bewoner iemand wegren nen. KLOETINGE In de Lewestraat in Kloetinge moest een 19-jarige automobilist uit 's-Gravenpolder vrijdag rond 02.00 uur zijn rijbewijs inleveren omdat hij veel te veel had gedron ken. Een blaastest wees uit dat de man, een beginnend bestuurder, bijna drie keer de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken had. door Frank Balkenende WISSENKERKE - Net als andere ge meenten ontkomt Noord-Beve land er niet aan de komende jaren het mes in de uitgaven te zetten. Dat komt mede doordat het Rijk de geldkraan iets terugdraait. Aangezien de gemeenteraad heeft bepaald dat voorzichtig moet wor den omgesprongen met belasting verhoging, rest er niet veel anders dan verder te bezuinigen. De loka le lasten stijgen in 2012 nauwelijks, zo blijkt uit de concept-begroting voor dat jaar. De rioolheffmg gaat wel omhoog: van 105 naar 130 eu ro per gemiddeld huishouden. De onroerend-zaakbelasting stijgt zeer licht (met een paar euro) en de afvalstoffenheffing blijft gelijk. Noord-Beveland handhaaft zich met een lastendruk van ruim 550 euro in de Zeeuwse middenmoot. De begroting sluit maar net. Noord-Beveland houdt in 2012 bijna twee ton over, maar omdat alvast rekening wordt gehouden met onder meer een rijkskorting (naar schatting 150.000 euro), extra uitgaven voor de Veiligheids reserve, investeringen die moeten worden gedaan en er geld opzij wordt gezet voor tegenvallers, dui kelt Noord-Beveland in de rode cij fers: min 124.000 euro. Ook het doorschuiven van sociale regelingen van Rijk naar gemeen ten baart het college zorgen. Ge meenten worden straks verant woordelijk voor een deel van de AWBZ, jeugdzorg en de Wet Wer ken naar Vermogen, waarin de bij stand, sociale werkvoorziening en de regeling voor jonge gehandicap ten worden samengebald. Met ingang van 2012 verliezen ge meenten ook veertig tot vijftig pro cent van de rijksvergoeding voor reïntegratie van werkzoekenden. Ook Noord-Beveland ontkomt daar niet aan. COLIJNSPLAAT Café De Patrijs verandert vanavond omstreeks 21.00 uur in een heuse western saloon. Er is onder meer een optreden van Joe Piler, een dansshow en fotoses sies. De toegang voor deze coun- try-avond is gratis. OUD-VOSSEMEER - Ze begonnen samen en gaan ook samen weer weg. Fien Cools (links) en Hélène de Greef namen gisteren na 43 jaar afscheid van de Sint-Anthoniusschool in Oud-Vossemeer. De twee geliefde juffen werden daarom uitgebreid in het zonnetje gezet door leerlingen en collega's. Voor de twee dames, allebei geboren en getogen in Nieuw-Vossemeer, was de baan op de katholieke basisschool hun eerste betrekking in het onderwijs. Elke dag stapten ze destijds op de fiets om zich met het pontje over de Eendracht te laten zetten. De twee hadden het zo naar hun zin op de Antho- niusschool dat ze nooit meer zijn weggegaan. foto Willem Mieras Deze aanbiedingen zijn ook geldig in de showroom in Vljssingen! Bezoek ons op de Biirstner stand op de Kampeer en Caravan Jaarbeurs van 21 t/m 25 oktober in Utrecht! Nu bij aankoop van een nieuwe Biirstner: Isabella Ventura Ocean met 50% korting tot 2.200,- fabrieksopties met 50% korting - een jaar lang uitgesteld betalen (vraag naar de voorwaarden)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60