binnenland 15 stroomstoringen Rita Verdonk gooit handdoek in ae ring OM: geen vervolging Aegon om Sprintplan 0 Cel voor inzamelaars 'Tijgers' Ontspannen in het Thüringer Woud zaterdag 22 oktober 2011 werd de politie overspoeld door 112-meldingen. De brandweer in het gebied was nauwelijks te berei ken. Het ziekenhuis Rivierenland in Tiel ondervond geen last van de storing. Een noodaggregaat nam het werk over. Door de stroomstoring lag treinver keer tussen Utrecht en Den Bosch in de ochtenduren stil. Reizigers moesten daardoor rekening hou den met een vertraging van meer dan 6o minuten. Volgens ProRail stond er wel spanning op de hoog- leiding, maar werkten de wissels en de seinen niet. Op de A2 tussen amsterdam - Het Openbaar Minis terie (OM) stelt geen vervolging in tegen Aegon wegens vermeende onrechtmatigheden rond het beleg gingsproduct Sprintplan. Dat heeft justitie laten weten aan advocaat Luc Jurgens, die aangifte deed tegen Aegon en advocaten van Allen Overy wegens verden king van het plegen van valsheid in geschrifte in talloze civiele rechtszaken, het bedriegen van rechters en, als gevolg daarvan, deelname aan een criminele orga nisatie. Jurgens heeft zelf gedupeerde cliën ten en treedt ook op namens de Vereniging Consument Geldza ken met 21.000 gedupeerde leden. Hij beschuldigt Aegon ervan aan zienlijke bedragen te hebben uitge leend aan beleggers, tegen acht procent rente, en een groot deel van dat geld niet zoals beloofd te TROTS OP NEDERLAND Voorvrouw ToN zag invloed verdwijnen foto Piroschka van de Wouw/ANP IJzeren Rita, de voorvrouw van Trots op Nederland (ToN), ziet geen toekomst meer voor zichzelf in de po litiek. De diva heeft het to neel verlaten. door Sandra Donker Zeshonderdtwintig dui zend vijfhonderdvijfen vijftig.' Keer op keer nam Rita Verdonk het magische getal in de mond: 620.555. Het was het aantal voor keurstemmen dat Rita Verdonk voor de WD behaalde tijdens de TWeede Kamerverkiezingen in 2006. De uitslag was sensationeel, 'goed voor negen Kamerzetels', want ze versloeg er toenmalig WD-lijst- trekker Mark Rutte dik mee, een ongekende prestatie in de parle mentaire geschiedenis. Voor Verdonk was 2006 het hoog tepunt uit haar politieke carrière, een feit dat ze niet naliet te memo reren. Als onbuigzame minister van Vreemdelingenzaken en Inte gratie in twee kabinetten-Balken ende wist ze met name bij de WD-achterban grote populariteit te verwerven. Ondanks enkele uit- glijers tijdens haar ministerschap, met name de kwestie over het pas poort van Ayaan Hirsi Ali, wist ze haar politieke sterrendom om te zetten in een glorieuze verkiezings uitslag. Maar de overwinning was bitterzoet, achteraf gezien luidde die haar ondergang in. Gesterkt door de gedachte dat ruim 600.000 kiezers achter haar stonden, eiste Verdonk kort na de verkiezingen de macht op in de WD. In café Plein 19, recht tegen over de Tweede Kamer, pleegde zij een putsch door te suggereren dat een commissie zwaargewichten van de liberalen haar op het schild moest hijsen in plaats van Mark Rutte. De gehoopte steun bleef echter uit. De machtsstrijd tussen haar en Rutte duurde nog bijna tien maan den. Maar na de zoveelste publieke clash met de partijleiding gooide de fractie haar eruit. „Er is te veel gebeurd", luidde het onderkoelde commentaar van Rutte. Verdonk liet het er niet bij zitten. Deil en Culemborg waren de ma- trixborden buiten dienst. Ongeveer 20.000 huishoudens in de gemeentes Noordoostpolder en Urk zaten gistermiddag ook enige tijd zonder stroom. Volgens een zegsman van Enexis ontstond - rond twee uur een storing in een van de drie transformatoren in het gebied. Omdat een andere transfor mator op dat moment wegens on derhoud uitgeschakeld stond, viel de stroom op Urk en in bijna alle dorpen in de Noordoostpolder uit. Rond kwart voor drie was de sto ring weer verholpen. hebben belegd. Het bedrag, ruim een miljard euro, werd volgens Jur gens doordat het niet werd belegd in feite een dure, nutteloze lening voor de beleggers. Jurgens wordt gesteund door een registeraccoun tant. Aegon heeft volgens de advocaat zelf aan het Sprintplan ongeveer een half miljard euro verdiend, ter wijl de beleggers - als gevolg van 'tegenvallende beleggingen', aldus Aegon - geen enkel rendement be haalden, maar in vijf jaar wel veer tig procent van hun 'inleg' aan ren te betaalden. Justitie volgt de rede nering niet. Uit de aangifte en uit aanvullende gesprekken met een raadsman van Aegon concludeert het OM op for meel-juridische gronden dat er on voldoende reden is te menen dat de bankverzekeraar een criminele organisatie is. ^t-daagS More- Inclusive- Welkom in het groene hart van Duitsland, welkom in de gezonde berg- en boslucht van Thüringen! Hier kunt u prachtig wandelen over de Rennsteig, het oudste en popu lairste wandelpad van Duitsland. Maar ook verder is het hier bijzonder goed toeven. U rijdt in amper een uur naar prachtige cultuursteden als Erfurt en Weimar. En ook Unesco- werelderfgoed Eisenach, met z'n beroemde Wartburg, is goed te be reiken. Na een dagje op pad, kunt u heerlijk ontspannen in het wellness- centrum van uw hotel. Uw verblijf Rennsteighotel Kammweg in Neustadt ligt midden in het Thüringer Woud, op 805111 hoogte, pal naast de Rennsteig! Het hotel beschikt over een binnenzwembad en een Turks stoombad. Uw kamer is comfortabel ingericht en heeft o.a. tv en telefoon. Bad kamer met douche, toilet en föhn. Informatie Reserveringen fjggï www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 38484 pharos 4-daagse More Inclusive Thüringer Woud zoek boekcode 38484 Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet 3x driegangendiner of buffet 1 x koffie met lekkernij watergymnastiek (woe.) dansavond (do.) gebruik zwembad, Turks stoombad gratis parkeren Prijzen 22/10-17/12 18/12-22/12 08/01-21/01 22/01-25/02 26/02-03/03 04/03-24/03 25/03-31/03 99 119 119 129 119 99 129 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en kosten calami teitenfonds. v daar al 'n$ Haar grenzeloze ambitie om de 'eerste vrouwelijke premier van Nederland' te worden, was onge- knakt. Ze ging 'niet links, niet rechts, maar recht door zee', riep ze enkele maanden later in de Am sterdamse Rai opgetogen bij de lan cering van haar nieuwe beweging, Trots op Nederland (ToN). Oppor tunistische spindoctors, een flinke schare bewonderaars onder vooral ondernemers voorspelden haar een grootse toekomst, en ook in de peilingen bleef ze lange tijd po pulair. Maar ToN kwam nooit echt van de grond. De beweging werd geplaagd door interne ruzies, poli tieke meningsverschillen en ge brek aan geld en organisatie. Verdonk deed in 2010 nog mee aan de Tweede Kamerverkiezin gen, maar behaalde geen zetels. De magie was uitgewerkt. De politica belandde in de marge van het poli tieke spectrum, en zag ondanks haar vechtlust haar invloed tot nul dalen. In het Wilders-tijdperk is voor haar geen plek meer, consta teert ze bitter. zie onze website:binnenland Verkiezingsfilmpje van Trots op Nederland werd hit online den haag - Vijf mannen die in Ne derland met dwang geld inzamel den voor afscheidingsbeweging Ta mil Tijgers in Sri Lanka zijn veroor deeld tot straffen van twee tot zes jaar. De mannen zijn volgens de rech ters geen lid van een terroristische organisatie, hoewel de Tamil Tij gers al vijf jaar op de terreurlijst van de Europese Unie staan. De uitspraak leidde tot gefronste wenkbrauwen. Advocaat Victor Koppe kondigde direct aan in ho ger beroep te gaan. Hij vindt de uitspraak van de rechters tegen strijdig. Aan de ene kant menen ze dat het niet om een terroris tische organisatie gaat, maar ver volgens stellen ze wel vast dat de Tamil Tijgers op de terreurlijst staan. Het OM reageerde verbijsterd op de uitspraak van de rechtbank. Een woordvoerder noemde het vreemd, verrassend en onver wacht dat de rechter kwam tot vrij spraak voor lidmaatschap van een terroristische organisatie. De straf fen vielen fors lager uit, justitie had tot zestien jaar cel geëist. De rechters vinden bewezen dat de mannen Tamils in ons land dwongen geld af te geven. Ook hielden ze illegale loterijen. Dat le verde door de jaren heen zeker 132 miljoen euro op. Volgens de man nen ging dat geld naar goede doe len. Drie van de vijf mannen wa ren nog op vrije voeten, zij wer den direct in hechtenis genomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5