Zeeland PZC at Buys Ballotstraat toch deels dicht BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 HERINRICHTING Aannemer dringt bij gemeente Goes aan op maatregel in verband met veiligheid Riddertje spelen op kasteelschip Reken uit je win(s)t fiptfnpicfëe Omleiding viaduct almanak Uitdagend plan Colijnsplaat Nehalenniatempel Zaterdag 22 oktober 2011 'Een spiegel van de bekering van de zondaars' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - In de Buys Ballotstraat in Goes wordt vanaf aanstaande maandag tijdelijk eenrichtingsver keer ingesteld. Dat heeft de gemeente besloten op aandringen van aannemer Heij- mans. Die voert momenteel herin richtingswerkzaamheden uit in de belangrijke en daardoor zeer druk ke noord-zuidverbinding, maar kan dat niet veilig doen als er van beide kanten verkeer komt. De weg is deels opengebroken en daar door moeten automobilisten, fiet sers en werkverkeer in beide rich tingen zich nu allemaal over het zelfde smalle strookje bewegen. Dat heeft al enkele keren tot ge vaarlijke situaties geleid en daarom zal de Buys Ballotstraat vanaf maandag en tot en met het einde van de werkzaamheden (begin no vember) niet meer toegankelijk zijn voor verkeer vanaf de Patijnweg/ Van der Spiegelstraat aan de noordzijde van het spoor. Er is een omleiding via de Van Hertumweg. Automobilisten van uit de Kloetingseweg en 's-Graven- polderseweg kunnen nog wel via de Buys Ballotstraat rijden Wethouder Loes Meeuwisse ver wacht dat de overlast voor het ver keer beperkt blijft, ook omdat het volgende week herfstvakantie is. „We hebben steeds gezegd dat het zou moeten kunnen om de straat in beide richtingen te blijven ge bruiken, maar er is erg weinig ruimte. We willen natuurlijk niet dat er een ongeluk gebeurt." Volgens Meeuwisse zijn er overi gens nog weinig klachten binnen gekomen bij de gemeente over de situatie. Vanaf volgende week ver plaatst het werk zich naar de even kant. De herinrichting bestaat uit drie elementen; verbetering van de wa terhuishouding, vernieuwing van de asfaltdeklaag en (beperkte) aan passing van het wegprofiel, wat be tekent dat er een rode fietsstrook komt en een 'remmer' in het mid den van de weg. Ook zal er straks een maximumsnelheid van dertig kilometer per uur gelden. Het gaat nu om een broodnodige herinrichting, maar in afwachting van eventuele toekomstige infra structurele werken als de spoor- bak en zuidelijke verbindingsweg, zal de Buys Ballotstraat over enke le jaren grondiger worden gerecon strueerd. Dit weekeinde wordt er niet ge werkt in de straat. Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN-OOST - Het verkeer van en naar Vlissingen-Oost moet van af maandag tot en met woensdag 2 november ter hoogte van de Enge- landweg rekening houden met een omleiding in verband met werk zaamheden. De provincie werkt dan aan het viaduct van de Enge- landweg. Het betreffende wegge deelte wordt daarvoor afgesloten, inclusief de op- en afritten van de N254. De hoofdrijbaan wordt ge freesd -en krijgt nieuw asfaltbeton. De in het Franse restaurantje genut tigde wijn was de Terneuzenaar zo goed bevallen, dat hij het etiket van deJles gepulkt had en daarmee naar de wijnhandel was gestapt. Of ze die wijn misschien ook in de schappen hadden? Jawel", antwoordde de wulpse blon de verkoopster, en ze haalde een kist je met zes flessen uit het magazijn. Toen hij haar vroeg naar de prijs, keek ze hem uitdagend aan: „Doe maar zestig euro." Sjans met een lek ker ding én ze matste hem met de prijs. Geweldig! Toen hij twee maan den later weer een kistje wilde ko pen, stond de blondine tot zijn spijt niet achter de toonbank. Wel een jon ge kerel. Die presen teerde hem het kistje en de rekening: 52 euro. GOES - Hij lag al eens in Tholen, maar vrijdag meerde hij voor het eerst af in Goes: het kas teelschip Vlotburg. Het is een drijvend mu seum over de middeleeuwen, oude ambach ten en heuse ridders. Ridder Lenny, die het schip met een vriend omtoverde tot varende burcht, en zijn jonkvrouwe Christel leiden gas ten langs oude harnassen en vervaarlijk wa pentuig. Ook kunnen bezoekers naar een schat zoeken. Grootste attractie vormen de paarden Wodan en de witte kleine Hercules, die overigens min der aaibaar is. 'Hercules bijt', waarschuwt een bordje. Wodan, mits hij wordt voorzien van lekkernijen, maakt op zijn verzoek somme tjes. Hij telt door met zijn hoef op het dek te stampen. Meestal lost hij de som op, soms smokkelt hij een beetje. Het kasteelschip ligt tot dinsdag 1 november bij de Ringbrug aan de Westhavendijk. Q www.vlotburg.nl Bekijk de video op www.pzc.nl/bevelanden foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59