verrassingen sport! 35 Film doelpunten in het amateurvoetbal Dubbel weekeinde in eredivisie driebanden Looptrainingen bij Anjolie Engels en Remy Vasseur Bekerduel voor voetbalsters Oostkapelle Een sportieve herfstvakantie zout in de wonde. Gesink druipt afin stilte, maar ook een revanche in het najaar is hem niet gegund. Vlak voor het WK in Kopenhagen breekt hij bij een val op training zijn rechterbovenbeen. De wraak van Evans Er was eens een tijd dat Cadel Evans werd weggehoond als de eer ste de beste minkukel. Behalve zijn vrouw Chiara is er niemand die echt van hem houdt, zo lijkt het. Cadel is onhandelbaar, Cadel is on dankbaar, Cadel is niet stressbe stendig genoeg om een grote ron de te winnen, Cadel is een autist, Cadel heeft te weinig vrienden in het peloton. Er is altijd wel iets waardoor Cadel Evans er niet in slaagt zijn kwaliteiten te verzilve ren. Tweede worden in de Tour van 2007 en 2008 past bij het net niet-imago van Cadel. Maar ook in de wielersport kan het verkeren. Cadel Evans De wereldtitel die hij pakt in 2009 voelde al als een bevrijding, maar de manier waarop hij dit jaar de Tour naar zijn hand zet, is voor de 34-jarige Evans de ultieme belo ning voor jarenlange toewijding. Jonge honden Namen jonge renners nog niet zo lang geleden genoegen met een plekje in de wachtkamer, in 2011 is aangetoond dat de jonge garde steeds sneller van zich doet spre ken. Dé exponent van die trend is Marcel Kittel. Als eerstejaarsprof bezorgt de 22-jarige sprinter zijn ploeg Skil-Shimano tonnen publi citeit. Maar liefst zeventien over winningen fietst de Duitser bij el kaar waaronder een Vuelta-etappe. Nu al vormt Kittel een serieuze be dreiging voor de alleenheerschap pij van Mark Cavendish onder de rappe jongens. Al zal de Brit zich door Jan Dagevos MIDDELBURG - Evenals vorig sei zoen is de sportredactie van deze krant op zoek naar beelden van doelpunten van wedstrijden in het amateurvoetbal. Het mag een fraaie vrije trap zijn, een kopbal, een afstandsschot of een intikkertje. En of het nu een wedstrijd van Zeelandia Middel burg E8 gaat of om een duel van tweedeklasser DFS, alles is wel kom. Alle doelpunten worden zichtbaar gemaakt op de site van deze krant. De video dient op YouTube ge plaatst te worden en vervolgens moet de link worden doorge stuurd naar awards@pzc.nl. Aan het eind van het seizoen wordt er een ranglijst van de mooi ste doelpunten opgemaakt en zo wel op de site als in de krant gepu bliceerd. De doelpunten maken onderdeel uit van de Zeeuwse Voetbal Awards (ZVA). Tijdens het tweede Zeeuwse Voetbalgala, dat volgend jaar op vrijdag 1 juni in het Natio naal Voetbalmuseum plaatsvindt, wordt het mooiste doelpunt van het seizoen 2011-2012 bekendge maakt. Tijdens het eerste gala in mei van dit jaar werd Pieter de Munnik winnaar van de Award. zaterdag 22 oktober 2011 door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Aan kop van de eredivi sie driebanden worden dit week einde de kaarten geschud. Koplo per Frans Bevers neemt het van daag vanaf 13.00 uur in eigen huis op tegen het eveneens ongeslagen At Biljarts uit Apeldoorn en mor gen in Zundert tegen Snellen Recy cling. Snellen staat na verlies tegen Al vorige week vierde. De Apeldoornse formatie Al komt vandaag in zijn sterkst denkbare opstelling naar Sluiskil, dus met Michael Nilsson, Dion Nelin, Rai- mond Burgman en Martien van der Spoel. Teamleider Addy Wienk: „Wij zien Frans Bevers als titelkandidaat nummer één en ne men onze maatregelen omdat we dit seizoen in elk geval de playoffs willen halen." Frans Bevers treedt zowel zaterdag als zondag aan met Frédéric Caudron, Peter de Backer, Jean Paul de Bruijn en Glenn Flofman. Partijvolgorde zaterdag in hotel Oal- linga Sluiskil: 13.00 uur De Bruijn-Burgman en Hofman-Van der Spoel; 15.15 uur: Caudron-Nilsson en De Backer-Nelin. Martens Cleaning, de andere Zeeuwse vertegenwoordiger in de eredivisie, zal de handen dichtknij pen mocht het na de dubbel één punt rijker zijn. De Kapelse forma tie trekt vandaag naar Utrecht voor de strijd met Dekker Keu- kens en ontvangt morgen vanaf 13.00 uur in Kapelle TO- W.NL/MCR. Martin Spoormans en Henk Habraken ontbreken. Guy van Litsenborg. maakt zijn de buut. Programma zondag in De Vroone in Kapelle: 13.00 uur De Zwart-Christiani en Swertz-Bitalis; 15.00 uur Ceule- mans-Merckx en Van Litsenborg-Van Kuyk. Mark Cavendish niet zomaar laten overbluffen, ze ker nu hij van de Spelen in Lon den zijn volgende hoofddoel heeft gemaakt. Met vijf etappezeges en de groene trui in de Tour en de we reldtitel in Kopenhagen, slaat 'Cav' de aanval op zijn positie ook in 2011 glansrijk af. Toch liggen er ka pers op de kust. Onder het motto 'jong, snel en oersterk' timmeren ook Peter Sagan (21) en Edvald Boasson Hagen (23) naarstig aan de weg. Met drie ritzeges in de Vuelta (Sagan) en de twee in de Tour (Boasson Hagen) plaveien zij in 2011 het pad voor een gouden toekomst. Vers bloed dient zich ook aan in het rondewerk. Rabo-renners Steven Kruijswijk en Bauke Mollema maken indruk in respectievelijk de Giro en de Vuelta. Bij Vacansoleil doen Wout Poels (Vuelta) en Rob Ruijgh (Tour) van zich spreken. Patrick Delait OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle werken vandaag een bekerwedstrijd af De zater dag-hoofdklasser ontvangt in ei gen huis (15.00 uur) zondag-hoofd klasser 't Zand. Bij winst is de Walcherse formatie zo goed als zeker van de volgende ronde. Daarin kan de ploeg stuiten op een ploeg uit het betaald voet bal. Oostkapelle won de eerste beker wedstrijd in de poule met 1-0 van Stedoco. De andere tegenstanders zijn 't Zand en SSS. Tegen de laat ste ploeg wordt in november ge speeld. Ook dan speelt Oostkapel le in eigen huis. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zeeland is een loop- school rijker. Triatleet Remy Vas seur en atlete Anjolie Engels gaan vanaf 1 november looptrainingen verzorgen. Zij doen dat in samenwerking met de Healthclub Zeeland Gezond in Middelburg, waar Marco Schroe- vers de scepter zwaait. De LoopSchool is er voor de begin nende en de gevorderde hardlo pers. Op vaste tijden worden er professionele looptrainingen gege ven. Zo kunnen belangstellenden onder meer op maandagmorgen, maandagavond en woensdagmor gen terecht. Overdag zijn de looptrainingen buiten op locatie, in de avonden zal er worden getraind op de atle tiekbaan op het sportpark Vrij burg. Er is ook begeleiding op het gebied van gezondheid en voe ding. Aanmelden of meer informa tie kunt u vinden op www.zee- landgezond.nl. De sportievelingen hoeven zich komende week niet te vervelen. De herfst vakantie staat traditioneel bol van de activiteiten. Van clinics met bekende oud-spelers tot techniekkampioenschappen. Een overzicht. Maandag 24t/m vrijdag 27 oktober Sportweek Middelburg met clinics voetbal, basketbal, streetdance. Locatie: Baptistengemeente de Fontein aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Aanvang: 14.00 uur. Meer info: www.kerkfontein.nl Maandag 24 oktober Voetbalvereniging Noad'67 Sint- Philipsland: voetbalschool met Richard Roelofsen, hoofd jeugdoplei ding De Graafschap. Vanaf 9.15 uur. Meer info: www.noad'67.nl Dinsdag 25 oktober Voetbalvereniging Noad'67 in Sint-Philipsland: Soccer matrix, ontwikkeld bij Manchester United. Aanvang: 9.15 uur en clinic Wim Hofkens ('s middags). Meer info: www.noad'67.nl Woensdag 26 oktober Voetbalvereniging Goes: techniek kampioenschappen René Meulen- steen Academie. Aanvang: 9.00 uur. Meer info: www.wgoes.nl Voetbalvereniging Noad'67 Sint Philipsland: Clinic Rick Hoogendorp (9.15 uur) en Ulrich van Gobbel ('s middags) Meer info: www.noad'67.nl Donderdag 27 oktober Voetbalvereniging Serooskerke: techniekkampioenschappen René Meulensteen Academie. Aanvang: 9.00 uur. Aanmelden via site www.moves-skills.nl of www.wserooskerke.nl Voetbalvereniging Zeelandia Middel burg: Ajax-clinic op sportpark Veerse- poort. Aanvang: 9.00 uur. Info op: www.ajaxclinics.nl of www.zeelandiamiddelburg.nl/ Vrijdag 28 oktober Voetbalvereniging FC Dauwendaele Middelburg: techniekkampioenschap pen René Meulensteen Academie. Aanvang: 9.00 uur. Aanmelden via site www.moves-skills.nl of www.fcdauwendaele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57