L-J i Rent-a-Benz WAAN zeeland 125 alleen om in te sporten ZINNIGE Diefstal schapen reden voor stoppen met hobby jhfc. - Bi Ste rd C7me„ Uw Mercedes-Benz Specialist! Dit jaar al drie doden en tientallen gewonden bij ongelukken kusttram Welzijnsdubs op zoek naar mantelzorgers nieuwe stichting Terug op het veld Alleen in de maand oktober: op de gehele collectie korting! zaterdag 22 oktober 2011 r r "V Ü2 s 'i. u -i '2L Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 www.sterdome.nl door Martijn de Koning sluis - Het moet nogal een opera tie zijn geweest, de diefstal van 21 schapen in de nacht van woensdag op donderdag, aan de Heilleweg bij Sluis. In de wei liepen 25 ram men, vertelt eigenaar Francine van Morrelgem. „Het terrein was afgesloten met twee grote hekken. Die hebben ze compleet uit hun scharnieren ge licht. Wij vermoeden dat ze de die ren vervolgens bij elkaar hebben gedreven. In de wei stond name lijk een vangbox. Daarna hebben ze, denken we, gewacht tot het donker was en zijn ze met auto en kar de wei ingereden. Blijkbaar konden er 21 schapen op de wa gen, want ze lieten er vier staan." Het paar heeft inmiddels alle slach terijen in de omgeving afgebeld. „De dieren zijn natuurlijk gechipt. Maar ja, die kaartjes kunnen ze er ook makkelijk afhalen", geeft Van Morrelgem aan. Eerder deze maand werden aan de Hazewegeling bij Eede vier scha pen meegenomen. Dat gebeurde op klaarlichte dag. Ook het echt paar Van Morrelgem is niet voor het eerst slachtoffer van diefstal. „Twee jaar geleden zijn uit een wei tje in de buurt van ons huis twee drachtige ooien weggehaald. En af gelopen najaar zijn er twee grote waterbakken uit de wei gestolen." De nieuwe tegenvaller, die een kos tenpost van drieduizend euro met zich meebrengt, is voor de Van Morrelgems reden te stoppen met het houden van schapen. „We had den er veertig, en dat is erg veel werk voor een uit de hand gelo pen hobby. Als je dan steeds met zulke tegenvallers wordt geconfron teerd, gaat het plezier er snel af" door Martijn de Koning knokke-heist - De kusttram, die van Knokke-Heist tot De Panne langs de Vlaamse kuststrook rijdt, is dit jaar opvallend vaak betrok ken bij ongelukken. Er vonden al 59 ongevallen plaats, waarbij drie doden en vele tientallen gewon den vielen. Vorig jaar gebeurden over het hele jaar 66 ongelukken. De tramdienst gaat dwars door badplaatsen als Knokke, Blanken- berghe en Oostende, en daarmee door drukke straten. Bij de meeste ongelukken gaat het om botsingen tussen een tram en een auto. De zwaargewonden en doden zijn echter vaak voetgangers. Zo ook de drie dodelijke slachtoffers van dit jaar: een 8o-jarige Knokse die vlak voor een aankomende tram op de rails struikelt, een 6o-jarige vrouw die in Westende hetzelfde overkomt en een 68-jarige vrouw die niet goed uitkijkt en bij Lom- bardsijde door een tram wordt ge grepen. Andere opvallende onge lukken waren de botsing van een tram met een kraan, in juni bij Oostduinkerke, waarbij twintig ge wonden vielen, en het ontsporen van de tram in Nieuwpoort, vori ge week. Daarbij raakten enkele tientallen mensen gewond, van wie twee ernstig. Vervoersmaat schappij De Lijn heeft de chauf feur inmiddels geschorst; hij zou te hard door een bocht zijn gere den. De Lijn heeft geen verklaring voor het hoge aantal ongevallen. sluis/terneuzen - Welzijnsorgani saties in Zeeuws-Vlaanderen vra gen iedereen om mantelzorgers aan te melden voor de Dag van de Mantelzorg, op 10 november. Die krijgen dan op die dag een present je vanwege hun belangeloze zorg voor naasten, vrienden of buren. Mantelzorgers in de gemeente Sluis kunnen opgegeven worden bij Steunpunt Mantelzorg West Zeeuws-Vlaanderen via 0117 452452. Inwoners van de gemeente Terneu- zen kunnen terecht bij Aan Z: 0115 563015. Oost-Zeeuws-Vlamingen wenden zich tot Steunpunt Mantelzorg Hulst via 0114 315513. Voetbalvereniging Cadzand neemt vandaag het 'nieuwe' voetbalveld in gebruik. Het veld was precies een jaar bui ten gebruik na de vondst van een vliegtuigbom onder de grasmat. De voetbalclub week voor trainin gen en westrijden uit naar omlig gende verenigingen. De gemeente Sluis financierde het herstel van het veld, dat er nu weer piekfijn bij ligt. De D-junioren spelen vanochtend een bekerwedstrijd. Vanmiddag om 14.30 uur trapt het eerste elf tal af voor een competitieduel. Vanavond treedt Armand (inzet rechtsboven) er op. foto Peter Nicolai Het optreden van Armand, vanavond, wordt voorafgegaan door een con cert van de lokale singer-songwriter Dylan Noteboom. Aanvang 22.00 uur, toegang 5 euro. staan binnenkort ook nog een la- dies night en een kerstmarkt. Naast het houden van activi teiten wil het stichtingsbe stuur ook mensen trekken door het gebouw op te frissen. Het terras werd al uitgebreid en voor zien van modern meubilair. De tennisbanen zijn, vanwege de aan leg van het recreatiepark, ver plaatst en vanaf het terras nu veel beter zichtbaar. En volgende maand gaat, mede dankzij bijdra gen van Compagnie Het Zoute en de Rabobank, de kantine op de schop, meldt bestuurslid Rob Sie- gersma. „Die moet minder de uit straling krijgen van een sportkanti ne, en meer die van café-brasse rie", geeft hij aan. Er komt nieuw meubilair, de bar wordt ver nieuwd en verplaatst en er wordt een grote tv neergezet. „We moe ten uitstralen: kom binnen, hier is het gezellig. En tijdens het EK voet bal moet hier volgend jaar gewoon honderd man binnenzitten." De 'oude' klanten, zoals de voetbal lers en tennissers, moeten zich ook thuis blijven voelen, bena drukt Siegersma. „Sterker nog: voor hen doen we dit allemaal. We hoeven niet zo nodig veel geld te verdienen; ons enige doel is er voor te zorgen dat we hier met z'n allen kunnen blijven sporten." recht voor spelletjesmiddagen en de buitenschoolse opvang maakt gebruik van de hal. De lokale bevolking moet de sport hal weer gaan zien als een ontmoe tingscentrum, vindt Baart. „Ze moeten hier vaker zijn dan alleen wanneer de voetbalclub thuis speelt. Mensen kunnen hier een feest of receptie houden. Dat be gint langzaam te lopen. En we zien op zondag steeds vaker inwo ners van het dorp alleen een drankje komen doen." Op de rol Noordzee Residence aanlegt. De bezoekers van het 450 huisjes tel lende park moeten straks de weg naar de sporthal weten te vinden; niet per se om te sporten, maar ook voor alleen een hapje of een drankje. Alleen gokken op die toeristen is niet genoeg, beseffen ook Kamp huis en Baart. Sinds een aantal maanden organiseren ze daarom allerlei activiteiten. Maandelijks is er een muziekoptreden, de basis- schooljeugd kan in de vakanties te- vraag naar de voorwaarden in de winkel Oktober is dé woonmaand bij Van Belle Wonen. Daarom ontvangt u tijdens de waanzinnige woonweken in oktober maar liefst 10% korting op de collectie*. Zo'n woonmaand maakt het wel heel aantrekkelijk om uw favoriete meubel bij Van Belle Wonen aan te schaffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51