41 binnenland Strijd tegen overvalgolf succesvol T©@S Veel overlast door SS1 Saab zet redders voet dwars OM in beroep tegen vrijlaten verdachte Verdachte overval op Brink's aangehouden Voorarrest leden Satudarah verlengd Huisartsen zetten hakken in het zand TASKFORCE 'Maar we zijn er nog lang niet' PAUL KUSTERS zaterdag 22 oktober 2011 AMSTERDAM Het OM in Amsterdam tekent ho ger beroep aan tegen de beslissing om een verdachte in de moord zaak-Endstra vrij te laten. De onder zoeksrechter vindt dat er geen spra ke is van een nieuw feit in de ver denkingen tegen de man. Dat nieu we feit is noodzakelijk, omdat hij in 2006 al eerder op verdenking van betrokkenheid bij de liquidatie was opgepakt en vast zat. AMSTERDAM De politie heeft een man aangehou den die wordt verdacht van het voorbereiden van de gewelddadige overval op een filiaal van geldtrans portbedrijf Brink's in Amster dam-Zuidoost. Op 29 juni drongen vermoedelijk zes mannen het be drijf binnen, waarschijnlijk met be hulp van explosieven. Onder be dreiging van vuurwapens maakten ze een onbekend geldbedrag buit. BREDA Alle tien de leden van de motor club Satudarah die gisteren aan de rechter-commissaris zijn voorge leid blijven in voorarrest. De rech ter-commissaris in Breda heeft het voorarrest van drie verdachten met zeven dagen verlengd en van de overige zeven met veertien dagen De Satudarah-leden werden dins dag tijdens en na een inval in hun Zundertse clubhuis aangehouden. UTRECHT Huisartsen moeten geen patiënten van ziekenhuizen meer overne men. Die oproep heeft de Landelij ke Huisartsen Vereniging (LHV) gisteren gedaan. De LHV is boos op minister Schippers (Volksgezond heid) omdat die 132 miljoen wil be zuinigen op de huisartsenzorg. Vol gens de huisartsen zijn de kosten gestegen omdat ze de ziekenhui zen meer werk uit handen nemen. Sinds de invoering van de Task- force Overvallen in 2009 is het aantal overvallen gedaald en zijn meer zaken opgelost. Toch vindt minister Opstelten van Veilig heid dat er minstens het dubbe le aantal daders achter de tralies moet komen. BREDA - Hondsbrutaal en mensont erend gingen de twee overvallers te werk nadat ze de vrouw in haar huis hadden overrompeld. Ze bon den de vrouw op een stoel vast en sloegen haar. Ze vonden haar pin pas en onder dwang moest het slachtoffer haar pincode geven waarna de overvallers vertrokken en vierhonderd euro van haar reke ning haalden. Een van de overvallers keerde te rug en verkrachtte de vrouw, als 'voorbehoedmiddel' gebruikte hij een boterhamzakje. Een paar stra ten verder gooide hij het weg. „De politie wist dat boterhamzak je te vinden. Forensisch onderzoe kers vonden daarop bloed van de vrouw en sperma van de dader", vertelt Hugo Hillenaar. De overval ler werd opgespoord en zit nu een celstraf van acht jaar uit, aldus de hoofdofficier van justitie'in Breda en lid van de in 2009 opgerichte Taskforce Overvallen. Het zijn dergelijke grove misdrij ven die Hillenaar en zijn collega's bij het Openbaar Ministerie (OM) en politie inspireren om alles op al les te zetten om de overvalgolf op woningen en bedrijven een halt toe te roepen. Na jaren van relatieve rust steeg Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t(m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl het aantal overvallen enorm sinds 2007. Het jaar 2009 was een diepte punt met zo'n 2.900 overvallen. Hillenaar en de taskforce, onder leiding van de Rotterdamse burge meester Ahmed Aboutaleb, kre gen de opdracht het tij te keren. Maar het is een 'ongelooflijk lastig fenomeen', zegt Hillenaar. „Er is geen bekende aanpak die ga rant staat voor succes, welke maat regelen effect hebben is niet met zekerheid te zeggen. 70 procent van de overvallen is 'hit and run', de vaak jonge daders besluiten plotseling een overval te plegen." De opdracht uit Den Haag is ech ter duidelijk: eind 2014 moet het aantal overvallen teruggebracht zijn tot 1.900 en moeten er twee keer zoveel verdachten zijn veroor deeld. Bovendien moeten zij een zwaardere straf krijgen, aldus mi nister Ivo Opstelten van Veiligheid en Justitie. Inmiddels is het aantal overvallen in Nederland gedaald, lost de poli tie meer zaken op en zijn dit jaar al ruim duizend verdachten bij het Openbaar Ministerie aangeleverd. Tot en met half oktober zijn er 1.607 overvallen gepleegd, een ver mindering van 23 procent vergele ken met dezelfde periode in het peiljaar 2009. Het percentage dat wordt opgelost is gestegen van 21 procent naar iets meer dan 30 pro cent. Sinds de oprichting van de taskforce in 2009 gaat het de 'goe de kant' op, aldus de hoofdofficier. „Maar we zijn er nog lang niet. Het is vrij makkelijk om een eerste daling tot stand te brengen, het is echter lastiger die lijn vol te hou den." TIEL - Zo'n 100.000 huishoudens in de Betuwe hebben gisteroch tend uren zonder stroom gezeten. Ook in de gemeentes Noordoost polder en Urk viel de stroom uit. In de gemeentes Tiel, Culemborg, Beneden-Leeuwen, Wamel, Dreu- mel en Heerewaarden, Zaltbom- mel, Kerkdriel en Geldermalsen was overlast door een storing. Het gsm-verkeer, automobilisten op de A2 tussen Deil en Culem borg en het treinverkeer tussen Utrecht en Den Bosch en rond Gel dermalsen ondervonden hinder. Volgens netwerkbeheerder Lian- We brengen een bezoek aan de sfeervolle kerstmarkten in Düsseldorf cn Munster. We nemen u mee naaf leuke stadjes als Winterberg en Schmallenberg en brengen een bezoek aan de druipsteengrotten in Attendorn. We sluiten de reis af in Keulen. Wd excursiepakket t.w.v, €40,- Vertrek 22 december Reiscode: BE38994 Bewonder de prachtige steden Lissabon en Portu en beleef een heerlijke kerst in Portugal! We bezoeken bedevaartsoord fstirna en het historische Evora. Ook proeven we de lekkerste kazen, wijnen en de beroemde port uit de streek. Wd. excursiepakket t.w.v, €75, Vertrek 21 december Reiscode BE39176 der ging het om een grote hoog spanningsstoring, te vergelijken met die van enkele jaren geleden. Toen vloog een helikopter van de luchtmacht tegen een hoogspan ningsdraad. Tienduizenden huis houdens zaten dagenlang zonder stroom. Dit keer was de oorzaak een brand in een hoogspannings station in Tiel. Rond 9.30 uur wer den de eerste huishoudens weer op het stroomnet aangesloten. Volgens Tennet zijn er door de brand twee hoogspanningssta tions uitgevallen. De storing be gon iets na 7.00 uur. Aanvankelijk DEN HAAG - Weer lijkt een uitweg voor Saab dood te lopen. Topman Victor Muller ligt overhoop met de twee Chinese bedrijven die de autofabrikant zouden redden. Pang Da en Youngman proberen de autofabrikant nu in zijn geheel op te kopen, zodat ze de alleen heerschappij hebben. Muller zou dan buitenspel komen te staan. Saab heeft net drie maanden uit stel van betaling gekregen, maar donderdag stapte de bewindvoer der op. Komende vrijdag beslist de rechtbank of het nog zin heeft: om een nieuwe bewindvoerder aan te stellen. Zo niet dan kunnen schuld eisers het faillissement aanvragen. Victor Muller wist in juli van dit jaar de Chinezen te strikken voor 245 miljoen euro. De meest complete reis voor een eerlijke prijs! wegencr-iz peterlanghout.nl of 0900-0991 (o,ispm) Monteurs zijn bezig met het repareren van het hoogspanningsstation in Tiel. 6EL3ISCHE LERAAR KRIJST LEVENSLANS 1 - - 1 11 11 ■RJOSEN HewK»NU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4