Zeeland PZC U Georganiseerd liften uit de startblokken m Reken uit je win(s)t ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Sas van Gent probeert met 54 meter lange kleurplaat in recordboek te komen RpcenWctee Weer diefstal van schapen Ware meester bewijst zich in zijn 'beperking' Zaterdag 22 oktober 2011 'Een spiegel van de bekering van de zondaars' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl a^^EBBSSSSaBBSSSH NIEUW INITIATIEF Taxicentrale in Terneuzen brengt vraag en aanbod bij elkaar door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Liften doet bijna nie mand meer, maar daarin komt ver andering in Zeeuws-Vlaanderen. Je hoeft daarvoor niet aan de weg te gaan staan in de hoop dat een automobilist je wil meenemen. Het liften wordt georganiseerd via Zeeuws-Vlaams Liften, een project dat vraag en aanbod netjes aan el kaar koppelt. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten, woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en de Rabo bank hebben hun schouders on der het initiatief gezet. Voorzitter Co van Schaik van het Samenwer kingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen presenteerde het gisteren. „We willen de mobili teit van Zeeuws-Vlamingen vergro ten. Het is een loze kreet dat je dat bereikt door het openbaar vervoer te verbeteren. Je moet daarvoor creatievere dingen doen, zoals dit, Zeeuws-Vlaams Liften." De Taxicentrale van het Samen werkingsverband neemt de organi satie van het liftproject voor haar rekening. Een speciale website is daarvoor in het leven geroepen, www.zeeuwsvlaamsliften.nl. Wie lifters wil meenemen in zijn anders praktisch lege auto, kan zich daar aanmelden. Wie verle gen zit om vervoer, kan bellen naar 09002002141. Aanmelden kost eenmalig 1,30 euro per ge sprek. Lifters betalen hun chauf feurs 10 eurocent per kilometer. Op de website is te zien welke rit ten allemaal worden aangeboden. Ziet een liftvrager er iets van zijn gading tussen, dan geeft de Taxi centrale de gegevens van de aanbie der door. Vervolgens moeten ze sa men de lift regelen. Om het project onder de aandacht te brengen, worden de komende tijd bedrijven in Terneuzen aange schreven. Dat gebeurt later ook in Hulst en Sluis. Van Schaik: „Voor zover wij weten, is dit uniek in Ne derland. Dat is ook wel logisch. De Taxicentrale hier is van de gemeen ten en die heeft geen commerciële belangen bij het maken van zoveel mogelijk ritten. Andere centrales hebben dat wel en zouden zichzelf beconcurreren door een dergelijk project op poten te zetten." jolien Grandsaerd, intercedent bij uitzendbureau Tènce in Hulst, was bij de presentatie aanwezig. Zij was erg enthousiast. „We hebben nogal eens mensen die ergens wil len werken en geen eigen vervoer hebben. Dit is dan ideaal." SAS VAN GENT - De aanvraag is door het Guin ness Book of Records nog niet geaccepteerd, maar het 5x11-comité in Sas van Gent laat zich daardoor niet ontmoedigen. Leerlingen van basisschool De Sasse Vaart gingen giste ren als eersten aan de slag om de - hopelijk - langste kleurplaat van de wereld te maken, met een lengte van 54 meter en 1,20 meter hoog. Wessel Klaassen en Guy Martens van wagenbouwersgroep De Deurdouwers deden het voorwerk. Ze tekenden figuren die kinde ren met verf mochten inkleuren in de bouw plaats aan de Lepoutreweg, naast de Vlaande- renhal. Over twee weken gaan leerlingen van de Frederik Hendrikschool aan de slag en dan moet de kleurplaat compleet zijn. Ter gelegen heid van 55 jaar carnaval in Sas van Gent zijn er 11, 12 en 13 november tal van festivitei ten, waaronder zaterdag 12 november de ont hulling van de enorme tekening die te zien zal zijn aan de Westkade in hartje Sas van Gent. Nu nog een gunstige reactie van het Guinness Book of Records. Fleurig en kleurig wordt het in elk geval. foto Mark Neelemans Bij ons geen wachttijden! Bel met onze 24- uur service: 0118- 41 43 29 fc" Het gespecialiseerde Team van Van den Berg Autoschade staat vanuit onze twee vestigingen goes en Vlissihgen voor u klaar' Wij bieden u gratis vervangend vervoer en bovendien kunt u ook gratis gebruik maken van onze haal- en brengservice. - www.vandenbergautoschade.nl "Bartjens* SLUIS - Dieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag 21 schapen gestolen uit een wei aan de Heilleweg bij Sluis. De eigena ren, het echtpaar Van Morrelgem, zijn daarmee voor de derde keer in twee jaar tijd het slachtoffer van diefstal. Ze hebben daarom beslo ten op te houden met het houden van schapen. pagina 25: Diefstal reden tot stoppen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47