zeeland 13 moord in isoleer voor 140.000 euro? Verdachte dubbele Woningmarkt commentaar Politie zoekt naar getuigen brand in Sint Jansteen Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zaterdag 22 oktober 2011 De prijs van Zeeuwse woningen zakt in. Ten opzichte van vo rig jaar is een huis gemiddeld 6,5 procent goedko per geworden. Deze trend maakt het bijzonder lastig om een woning aan te schaffen of te verkopen. In Zeeland zijn voor relatief weinig geld heel aardige huizen beschikbaar, maar toch vrijwel onbereik baar. Want hoe dek je je als ko per in tegen een waardedaling die misschien wel jaren door zet? De bank zal je er niet bij helpen. Kopers rest niets an ders dan uiterste voorzichtig heid. En veel verkopers zullen een bescheiden opbrengst moe ten accepteren. Je verkast dus al leen als het echt niet anders kan. Deze verstarring van de woningmarkt zal wel even du ren. In elk geval zolang er grote onzekerheid is over de econo mie en over het financiële sys teem. Ondertussen hebben al leen de Zeeuwse gemeenten een beetje invloed. Ze kunnen ervoor zorgen dat er maar zeer beperkt nieuw wordt gebouwd. Zo beschermen ze de waarde van de bestaande woningen. Dat geeft rust en vertrouwen. SINT JANSTEEN - De politie zoekt ge tuigen van een brandstichting in Sint lansteen aan de hand van be- wakingsbeelden die sinds gisteren op de website HVZeeland te zien zijn. De beelden zijn van zaterdag 20 augustus, toen tegen 23.00 uur brand is gesticht aan de Brouwerij straat in Sint lansteen. De politie vermoedt dat op de film mensen staan die iets hebben gezien van de brandstichting. In Sint lansteen zijn het afgelopen jaar veel bran den geweest, ruim veertig. Zeker achttien daarvan zijn aangestoken, vooral in bijgebouwtjes. Slachtof fers zijn er tot nu toe niet gevallen. De branden lijken wel steeds meer gevaar op te leveren, aldus de poli tie. Getuigen kunnen zich melden bij de politie in Hulst, via 0900-88 44 of anoniem 06-48492242. VIDEO Verdachte dubbele moord niet bij rechtszaak in Middelburg. Zie www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - De van dubbele moord verdachte 28-jarige Fred B. uit Haarlem vormt ook in gevan genschap een gevaar voor zijn om geving en zichzelf. De directeur van de gevangenis in Vught achtte het vervoer van B. naar de recht bank in Middelburg gisteren onver antwoord. In verband met zijn afwezigheid besloot de rechtbank de pro forma behandeling van de zaak aan te houden tot komende donderdag. Rechtbankvoorzitter Jan Hop mans hechtte zwaar aan het recht en belang van de verdachte om al le zittingen bij te wonen. B. eist pyschiatrische hulp en heeft gedreigd met moord of zelfmoord als daar niet aan wordt voldaan. Dat gebeurde dermate heftig, zei officier van justitie Rob Ramme- loo, dat hij gisterochtend met een zogeheten scheurhemd in de iso leercel is geplaatst. Hij wist dat hemd uit te krijgen en er een strop van te maken. Vervolgens is B. aan handen en voeten gebon den en met een helm op vastgezet. Dat mag maximaal 2 keer 24 uur. Volgens Rammeloo heeft B. zich zelf de mogelijkheid ontnomen aanwezig te zijn bij de zitting. Zijn advocaat Rinus Wouters uit Mid delburg was kort voor aanvang geïnformeerd over de situatie en was verrast. B. wordt verdacht in de nacht van 19 op 20 juli de ouders van zijn ex-vriendin in hun woning aan de Hooge Meest- raat in Middelburg met messteken om het leven te hebben gebracht. De in Brussel geboren verdachte erkent Henk Schroevers te hebben gestoken. Daarop zou een worste ling zijn ontstaan, waarbij B. de vrouw van het slachtoffer als schild heeft gebruikt, luidt zijn ver klaring. Hij werd de dag na de moord opgepakt. Het onderzoek naar de exacte toedracht is nog niet afgerond. (i zie ook www.pzc.nl/video De huizenprijzen dalen. Bekijk de video op www.pzc.nl/video Bathseweg 18 in Rilland Soort woning: tussenwoning Bouwjaar: 1961 Perceelgrootte: 181 m2 Inhoud woning: 280 m3 Aantal slaapkamers: 3 Makelaar: Vader Makelaardij, 0164 - 61 66 22 Soort woning: half vrijstaande woning Bouwjaar: 1933 Perceelgrootte: 132 m2 Inhoud woning: 370 m3 Aantal slaapkamers: 6 Makelaar: Van Huisstede makelaardij, 0115-647647 markt er niet meer dan 149.000 eu ro voor." Vooral appartementen en vrij staande woningen worden moei lijk verkocht. Dingemanse: „In ap partementen wonen vaak senio ren. Zij huren tegenwoordig liever. Er zijn de laatste jaren bovendien veel appartementen bijgebouwd." Vrijstaande woningen zijn een 'luxe-aankoop' geworden, zegt Fer- mont. „Mensen kopen in deze markt alleen uit noodzaak. Een jong stel dat een kind krijgt, ver ruilt een flat voor een eengezins woning, maar iemand met een 2-onder-i-kap woning, verhuist niet." Fermont verwacht dat de prijzen van vrijstaande woningen in de komende tijd nog verder da len. „Daar zit nog heel veel lucht in. Hoeveel, dat weet ik niet." In Zeeuws-Vlaanderen is weinig van de daling te merken, omdat de huizenprijzen in die regio lager lig gen, zegt René Hamelink van Re- 'Wonen was zó duur geworden. Dat is niet vol te houden.' ham Vastgoed in Terneuzen. „On der de twee ton wordt goed ver kocht. Het probleem begint pas bo ven dat bedrag." Starters op de woningmarkt kun nen vooralsnog nauwelijks profite ren van de situatie op de woning markt. „Ze willen heel graag wo ningen kopen", zegt Dingemanse. „Maar het is voor hen heel moei lijk om een lening los te krijgen bij de bank. Je hebt als alleenstaande al een behoorlijk inkomen nodig om een huis te kunnen kopen van 125.000 euro. Om een huis van 150.000 euro te kopen, moet je ei genlijk met z'n tweeën zijn, of veel gespaard hebben. En dat zijn de meeste mensen van die genera tie vergeten." Koopwoningen worden de komen de tijd betaalbaarder, denkt Dinge manse. Een goede zaak, vindt hij. „Wonen was zó duur geworden. Dat is niet vol te houden." Huizenprijzen De gemiddelde koopsom voor een huis in Zeeland was afgelopen september 193.827 euro. De prijzen van appartementen en 2-onder-1-kap woningen daalden in september 2011 het sterkst: res pectievelijk met 9,5 en 9,4 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Eengezinswoningen daalden 6,3 procent en vrijstaande woningen 4 procent. Met een modaal inkomen (32.500 euro per jaar) kan je een hypo theek afsluiten van ongeveer 140.000 euro. Valckeslotlaan 103 in Coes Soort woning: portiekflat (appartement) Bouwjaar: 1960 Woonoppervlak: 80 m2 inhoud woning: 200 m3 Aantal slaapkamers: 2 Makelaar: Timmerman Makelaardij, 0113-233340 Peter van Anrooylaan 27 in Terneuzen Soort woning: tussenwoning Bouwjaar: 1968 Perceelgrootte: 150 m2 Inhoud woning: 325 m3 Aantal slaapkamers: 3 Makelaar: Van Hoeve Makelaars, 0115-621300 Kloosterlaan 61 in Sas van Cent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3