sport 137 A Dingemanse voelt zich weer helemaal 'clean' r18 'V SPORTFOTO VAN DE WEEK Sport^Gezondheid r 1 f -1 ,A iv 7|/J|g zaterdag 22 oktober 2011 Lenig, gezwind en gracieus. Wie aan ritmische gymnastiek doet, moet uit het goede hout ra. Kvieczymski liet de jury perfecte staaltjes van techniek en sierlijke elementen zien en zijn gesneden. De Braziliaanse Angelica Kvieczymski is zo'n toonbeeld van elegantie. kreeg een hoge waardering voor haar oefening. Ze bewees het afgelopen week tijdens de Pan American Games in het Mexicaanse Guadalaja- foto Alex Aguirre/EPA OBEHnnBaeEBSBSBaBHi 'tmmssmems. Sporters worden vaak ge hinderd door pijntjes of blessures. Wat kunnen ze eraan doenHoe kunnen ze die voorkomen? In deel 7: Gezonder leven. Begin januari 2010 woog Jurgen Dingemanse nog 120 kilo, rookte drie pakjes shag per week en had diabetes type 2. De inwoner van Biggekerke vond dat het roer om moest. Bijna twee jaar later weegt hij slechts 85 kilo, heeft hij twee mara thons in de benen en fietste hij vijf keer de Alpe d'Huez op. Jurgen Dingemanse voelt zich -weer helemaal 'clean'. Bijna twee jaar geleden begon hij met een beweegprogramma van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Hij woog op dat moment zo'n 120 kilo en deed niet meer aan sport. „Dat kon zo niet langer. Ik was er aan toe om m'n leefpa troon te veranderen. Ik heb me toen als doel gesteld dat ik een marathon wilde lopen. Om me zelf te kunnen motiveren, heb ik echt iets nodig om naartoe te werken. Ik begon niet op 0, maar op -o." In de eerste maanden werd hij door de medewerkers van het ziekenhuis op dieet gezet. „Per dag mocht ik slechts 500 calorie ën gebruiken. Nadat ik de nodi ge kilo's was kwijtgeraakt, kon ik beginnen met trainen. Dan be gin je dus met drie minuten lo pen. Ik moest van heel ver ko men. Ik heb toen met m'n grote mond gezegd dat ik de Kustmara- thon wilde gaan lopen", zegt Dingemanse. „Ik was ook dia beet. Door het sporten heb ik dat nu onder controle. Een keer per jaar moet ik nog wel voor een check naar het ziekenhuis, maar voor de rest valt er goed mee te leven." Nadat Dingemanse met het afval- project was begonnen, voelde hij zich al snel een stuk beter. „Ik had het veel eerder moeten doen. Tot m'n twintigste heb ik Tips? mail naar sport@pzc.nl altijd gehandbald, maar door blessures ben ik daar mee ge stopt. Ik had 23 jaar niet gesport en was verkeerd gaan leven", ver telt de 44-jarige Biggekerkenaar. „Het stoppen met roken viel me ook honderd procent mee. Als honderd mensen zeggen dat je er mee moet stoppen, dan doe je dat niet, maar als je er zelf echt van overtuigd bent dat het nodig is lukt het wel." Hoewel het lopen van de Kust- marathon zijn hoofddoel is, be sloot hij zich daarnaast in te schrijven voor nog twee grote sportevenementen. In april liep Dingemanse de marathon van Rotterdam, waarna hij in juni ook nog meedeed aan het goe- de-doelenproject Alpe d'HuZes. „Ik ben toen vijf keer de Alpe d'Huez opgefietst. Volgend jaar ga ik weer. Maar het belangrijk ste was het uitlopen van de Kust- marathon", zegt Dingemanse. ^gjSgSgg pf 'J1 'V Jurgen Dingemanse (rechts) in actie tijdens de Kustmarathon. Naast hem loopt Chris Rodermond. foto Piet Kluijfhout „Ik had gehoopt er zo'n vijf uur over te doen, maar door het war me weer was dat natuurlijk on mogelijk. Op het strand moest ik af en toe wandelen, maar ik wist zeker dat ik de finish zou halen. De laatste tien kilometer liep ik samen met Chris Rodermond uit Souburg. We hebben elkaar er doorheen gesleept." Dingemanse kwam uiteindelijk na 5.51.09 uur over de finish. „Volgend jaar wil ik m'n tijd ver beteren, dat wordt m'n nieuwe doel. Want een nieuw doel heb ik echt weer nodig, anders gaat het misschien weer mis. Ik wil de lat nog hoger leggen." Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39