sport 133 i stabiele factor ïyenoord w ^nsi Zilver niet genoeg voor Nederlandse bokssters Honderdste zege voor De Graafschap in eredivisie lir 1 Hoogerland racet tegen renpaard Teleurstelling bij achtervolgingsploeg Nina Meppelder wint goud op EK Bij Fifa aangesloten landen wijzen WK toe zaterdag 22 oktober 2011 'Het is een doel om het Nederlands elftal te halen. Maar het is op dit moment niet reëel.' Feyenoorder Stefan de Vrij 'Als het zo uitkomt, moet ik in de spits staan. Prima, ik kan voorin mijn ei kwijt.' Ajacied Siem de jong man bouwde als centrale verdedi ger een prachtige carrière op en staat sinds drie maanden bijna da gelijks met De Vrij op het veld. „De trainer zegt dat hij extra kri tisch is op de centrale verdedigers, omdat hij zelf ook op die positie heeft gespeeld. Hij weet wat daar van je gevraagd wordt. Dat vind ik alleen maar goed, daar word ik be ter van." Koeman vertelde eerder deze week dat hij de discipline be wust heeft aangehaald. De Vrij: „Dat hadden we ook nodig. De in tensiteit van de trainingen is goed, op het middenveld. Als het niet he- i lemaal loopt, zoals in de wedstrij den die we vóór Dinamo Zagreb speelden, kom je als rechtshalf nau welijks aan aanvallen toe." Leeft Feyenoord boven zijn stand „Nee, Feyenoord heeft een team dat vierde kan worden. Wij staan te laag voor de kwaliteiten die we hebben. We zijn te wisselvallig ge weest." Ron Vlaar en Stefan de Vrij zijn zon dag je directe tegenstanders. Denk je dat ze rustig slapen zaterdagnacht? „Ik hoop het niet, want dan zijn ze misschien minder scherp. Maar ik maak me eigenlijk niet zo druk om tegen wie ik speel." het niveau ligt hoog. Wisselvallig heid hoort bij een jong team, maar tot nu toe zijn de resultaten best goed. Als je het vergelijkt met vorig seizoen, kun je zien dat we nu stabieler worden." Stabiel. Het is een woord dat goed bij De Vrij past. Bij alle vertegenwoordigende jeugdteams was hij de afgelopen jaren basisspe ler. Sinds zijn entree bij Jong Oran je is hij dat ook, net als bij Feye noord. Op zijn negentiende heeft hij al ruim zestig officiële wedstrij den gespeeld voor zijn club. Hij glimlacht voorzichtig. „Als men sen horen of lezen dat ik pas ne gentien ben, zullen er veel zeggen: dat kan niet, die loopt al een paar jaar mee en is toch al veel ouder?" Over de volgende stappen in zijn carrière - het buiten land, het Nederlands elftal - zegt hij nooit na te denken. „Vorig sei zoen doken er verhalen op dat Ar senal me zou volgen. Ik zie het alle maal wel. Ik focus me op Feye noord en houd me helemaal niet bezig met mijn toekomst. Natuur lijk wil ik graag in de Champions League spelen, dat wil iedere voet baller. En het is een doel om het Nederlands elftal te halen. Ieder een droomt ervan voor zijn land uit te komen. Maar het is op dit moment niet reëel, ik vind niet dat ik dat al verdiend heb." Morgen wil hij zich weer laten zien. De nuchtere, soms wat be deesde verdediger wil in de Arena de strijd aangaan met Ajax, de eeu wige rivaal waar Feyenoord al veer tien wedstrijden op rij niet van heeft kunnen winnen. „We gaan er nu anders naartoe dan bij voor gaande klassiekers", weet De Vrij. „We hebben meer vertrouwen en maken denk ik ook meer kans. In de groep leeft het gevoel dat er wat te halen valt. Iedereen wil echt heel graag." Hij zag de afgelopen weken nog niet het voetbal wat iedereen van de landskampioen verwacht. „Al speelden ze dinsdag in Zagreb wel een goede wedstrijd. Ik denk dat de druk morgen bij Ajax ligt. Ze hebben in de competitie nog niet gepresteerd zoals ze willen preste ren. Wij hebben wel een redelijke start achter de rug. Toch verwach ten niet veel mensen dat wij in de Arena een goed resultaat neer kun nen zetten. Ik hoop dat we onbe vangen voetballen en voel zelf geen angst. Ik zie zulke wedstrij- - den juist als een uitdaging. Een vol stadion dat volledig tegen ons is. Ook daar kan ik van genieten." Barry van der Hooft DOETINCHEM - De Graafschap heeft gisteren tegen NAC Breda (3-1) de honderdste overwinning in de ere divisie behaald. De cijfers waren geflatteerd, want zeker in de eerste helft van het matige, maar wel spannende duel had NAC het bes te van het spel. De thuisclub kwam via Ted van de Pavert op 1-0. Kort na rust maakte Robbert Schilder gelijk. Een mi nuut later kwam De Graafschap opnieuw op voorsprong, ditmaal via Jussi Kujala. Met een schitte rende kopbal besliste Rydell Poe- pon het duel. Met het inbrengen van de verse aanvallers Florian lözefzoon en WOLVECA Johnny Hoogerland, een van de hoofdrolspelers van de Tour de France dit jaar, besluit zijn wieler- jaar op de drafbaan Victoria Park in Wolvega. De Yersekenaar neemt het op zaterdag 12 november op te gen het renpaard Unforgettable in een sprint over 300 meter. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan de Stichting Jay den die zich inzet voor een efficiëntere behandeling van kanker bij kinde ren. De avond in Wolvega begint om 18.00 uur. APELDOORN De Nederlandse achtervolgings ploeg bij de vrouwen stelde giste ren bij de Europese kampioen schappen baanwielrennen teleur. Ellen van Dijk, Kirsten Wild en Vera Koedooder kwamen niet ver der dan de vijfde plaats. Vooraf hoopten zij nog op eremetaal. Koe dooder had na de 2e ronde moeite het tempo te volgen, waardoor de andere rensters moesten inhouden bij hun aflossingen. De Nederlandse teamsprinters wer den vierde op het EK. Santi Kolk probeerde NAC-trainer John Karelse alsnog een punt te redden. Die opzet mislukte. Ster ker nog: een kwartier voor tijd be sliste Rydell Poepon met een fraaie kopbal het duel definitief. FC Zwolle heeft in de Jupiler League verder afstand genomen van Willem II. De winnaar van de eerste periodetitel was in eigen sta dion met 5-0 veel te sterk voor FC Dordrecht. Achtervolger Willem II ging hard onderuit tegen provin- ciegenoot FC Den Bosch: 0-3. FC Eindhoven behaalde bij SC Veen- dam een zege van 2-1. Telstar, ge traind door Jan Poortvliet, verloor op eigen veld van MW: 2-3. BRATISLAVA Nina Meppelder van Taekwondo Middelburg heeft goud behaald bij de junioren (+60 kg) op het EK in Bratislava. Meppelder hield in de fi nale een Russische van zich af. Daarvoor had ze al drie partijen ge wonnen. Jeremy Dijkstra kwam op het onderdeel tuis zwarte band in actie. De Middelburger was goed op dreef en won in de voorrondes van een Bulgaar, Fin en Rus. In de halve finale verloor hij van een Hongaar. Raven Struijk verloor in de eerste ronde bij de senioren. ZURICH De organisatie van het wereldkam pioenschap voetbal wordt voortaan niet meer toegewezen door het uitvoerend comité van de Fifa. De wereldvoetbalbond be sloot gisteren dat het uitvoerend comité voortaan alleen nog een voorselectie van enkele landen maakt. De 208 bij de Fifa aangeslo ten landen bepalen* dan welk land uit die voorselectie het WK organi seert. Voorzitter Sepp Blatter deed dit voorstel begin juni al tijdens het Fifa-congres. Siem de Jong (rechts) kopt de bal op het doel van Dinamo Zagreb. foto Antonio Bat/EPA ROTTERDAM - Marichelle de Jong (-69 kilogram) en Nouchka Fon- tijn (-75 kg) waren het over één ding bij de EK boksen in Rotter dam roerend eens: de tweede plaats is niet genoeg. „Nee, natuur lijk ben ik niet blij met zilver", sprak De Jong quasi-verontwaar- digd na haar glorieuze zege in de halve eindstrijd tegen de Poolse Katarzyna Furmaniak (21-10). Fontijn, die de Engelse Savannah Marshall overtuigend versloeg (15-7), liet zich in soortgelijke be woordingen uit. „Ik word ziek van zilver!", riep de 23-jarige Schiedam- se, die in het afgelopen jaar al ver scheidene finales verloor. Zowel De Jong als Fontijn bereikte nog nooit de finale van de EK. De twee vaandeldragers van het Ne derlandse vrouwenboksen, die na het toernooi eikaars olympische concurrenten worden, leverden in de halve finales beiden een puike prestatie. „Ik zag de frustratie in het gezicht van mijn tegenstan der", gaf De Jong aan. „Ik bokste heel geconcentreerd en heb weinig weggegeven. Ik voel dat ik in een goede flow zit. Het thuispubliek geeft me hier ook extra moed en energie." Fontijn had in haar ge vecht tegen Marshall al snel door dat de overwinning binnen hand bereik was. „Het viel eigenlijk allemaal wel mee", merkte de 23-jarige Schie- damse een tikje laconiek op. „Die Engelse komt uit een lagere ge wichtsklasse. Dat kon ik goed voe len als ik met haar in de clinch ging. Ze kon niet veel kracht zet ten. Conditioneel was bij haar ook het beste er al naar de eerste ronde af Ik heb daarom de partij beke ken uitgebokst." Vandaag boksen beide vrouwen de finale. aat morgen met Feyenoord op bezoek bij Ajax. foto Marco de Swart/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35