zeeland 125 nog het ergst Rent-a-Benz Tweede dag rechtszaak Fonteyne draait om verdwenen wandelrondje Ifef cofFeeshopklanten in Vlissingen fa Weer diefstal van schapen Sluis 0113-2 SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Petrus Immensschool haalt geld op Alleen in de maand oktober: ff op de - v gehele collectie korting! zaterdag 22 oktober 2011 eens verkeersoverlast van klanten. Al lijken buurtbewoners daar niet erg mee te zitten. met haar boodschappentas. „Weet je, ik woon hier pas en ik wist hele maal niet dat er zoiets zat. Ik dacht: o jee. Ja, je hoort zulke gek ke verhalen. Een visitekaartje is het natuurlijk niet, maar je merkt er weinig van." 'Het ligt gewoon aan je eigen', klinkt het uit de rich ting van de voordeur, waar Lou Nijssen door naar binnen komt. En hij kan het weten, want in het Kerkstraatje had de voormalige groenteboer ook een coffeeshop als buurman. „Niks mis mee." Zo denken de buurtbewoners daar er eigenlijk nog steeds over. Als er al sprake is van overlast, dan is het van verkeer. En doorgaans zijn dat niet de buitenlandse klanten. „Want die weten de weg in deze kerkstraatjes niet zo goed dat ze er met een rotgang door kunnen rij den", zegt een man. Zijn buur vrouw vult aan: „Je schrok je soms door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Vlissingse onderne mers zijn niet alleen inkomsten misgelopen door de bouw van winkelcentrum De Fonteyne, ze merken ook tot op de dag van van daag de gevolgen van de planologi sche verandering. Dat zei advocaat J, Boogaard gisteren bij de recht bank in Middelburg. Dertien ondernemers mochten daar vertellen waarom ze vinden dat ze een schadevergoeding of een hogere schadevergoeding had den moeten krijgen van de ge meente. Voor de bouw van De Fonteyne zijn de Marktstraat en de Toren straat (de voormalige doorgangen van de Lange Zelke naar de Oude Markt) geschrapt. Volgens Boog aard is dat de reden dat het wan delrondje in het winkelgebied is verdwenen en dat ondernemers blijvend inkomsten mislopen. Dat is de gemeente aan te rekenen, meent Boogaard. Temeer omdat de gemeente voor het schrappen van die wegen een apart besluit had moeten nemen. Dat is niet ge beurd en daardoor heeft Vlissin gen volgens Boogaard onrechtma tig gehandeld. De rechtbank zette daar gisteren vraagtekens bij. Alleen als een weg niet meer openbaar blijft, zou een dergelijk besluit genomen moeten worden. Niet als een weg ver dwijnt omdat het gebied een ande re bestemming krijgt. Volgens de gemeente Vlissingen hebben de ondernemers geen planschadevergoeding gekregen omdat er helemaal geen planologi sche verslechtering van het gebied zou zijn. Tijdens de zitting legde de gemeente uit dat er fysiek nog Nieuwstraat 12-04 Goes In hartje Goes staat het luxueuze appartementen complex Parkhof "Prins van Oranje" te Goes. Op de eerste verdieping van het complex bieden wij dit schitterend afgewerkt, roy aal appartement 139 m^} met riante woonkamer en 2 slaapkamers te koop aan. Vraagprijs 374.000,- k.k. SLUIS - Dieven hebben in de nacht van woensdag op donderdag 21 schapen gestolen uit een wei aan de Heilleweg bij Sluis. De eigena ren, het echtpaar Van Morrelgem, zijn daarmee voor de derde keer in twee jaar tijd het slachtoffer van diefstal. Ze hebben daarom nu be sloten te stoppen met het houden van schapen. Scottweg 43 4462 GS Goes 0113 - 272323 wWw.sterdome.nl MIDDELBURG - Een actiedag op de Petrus Immensschool in Middel burg heeft 7878,78 euro opge bracht. De helft van dat bedrag gaat naar de stichting Ismaël, die werkt aan de verspreiding van het evangelie in Arabisch-sprekende landen. De andere helft van het geld gaat naar de bibliotheek van de school. Tijdens de actiedag hiel den de kinderen een sponsorloop en was er een markt. foto Lex de Meester rot als je net naar buiten komt. Vervolgens stoppen ze, laten ze de motor draaien en even later scheu ren ze weer weg." Voorheen was er nog een brand gang waar werd gedeald met min derjarigen. „Maar die is gelukkig dichtgemaakt, en toen was de over last voorbij. Als ze nou ook eens iets zouden doen aan het rijgedrag van die gasten, dan zou het hele maal lekker rustig zijn." altijd een rondje gemaakt kan wor den via de weg tussen de Spui straat naar de Oude Markt en via de trap/roltrap van de Lange Zelke naar de Oude Markt. Het argument van Boogaard dat met het verdwijnen van de par keerplaatsen aan de Spuistraat, de Lange Zelke een dood punt is ge worden, lijkt de rechtbank even min te kunnen volgen. „Dat is toch juist het beginpunt voor win kelend publiek dat de auto in De Fonteyne parkeert?", vroeg de rechter ter verduidelijking. Maar volgens Boogaard werkt een winkelgebied anders. „Je moet als ondernemer niet aan het begin zit ten van een winkelgebied, maar in het centrum." Eerder gepubliceerde artikelen over de Fonteyne-kwestie zijn te lezen op www.pzc.nl/fonteyne Oktober is dé woonmaand bij Van Belle Wonen. Daarom ontvangt u tijdens de waanzinnige woonweken in oktober maar liefst 10% korting op de collectie*. Zo'n woonmaand maakt het wel heel aantrekkelijk om uw favoriete meubel bij Van Belle Wonen aan te schaffen vraag naar de voorwaarden in KOM NAAI? VAN BELLE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27