Die autootjes, die zijn 24I zeeland Er is genoeg te doen in de herfstvakantie Schepen even thuis voor huwelijk bf ïiOüïfi '.dominicus.n 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD /7\ AutoTeam www.autoteam.nl DRUGSOVERLAST Buurtbewoners: weinig overlast van buitenlandse 20 t/m 22 oktober Vandaag uw '1 laatste' kans op T" korting op dive|se snow- r oom modellen. Profited! nu! LJLvoel je v r i j Goes Vlissingen zaterdag 22 oktober 2011 MIDDELBURG - Kinderen hoeven zich deze herfstvakantie geen mo ment te vervelen. Op Walcheren is van alles te beleven. Sportievelingen kunnen zich in Middelburg maandagmiddag wa gen aan een zeskamp in gymzaal Molenwater. Ook is er een creamiddag in het Hof van Buren en 's avonds een kindermenu in Resto VanHarte. Dinsdagavond kunnen ze zelf brood bakken bij een kampvuur in Speelhof Hooger- zael. Woensdag is er een golfclinic bij BurgGolf en knutselen met pompoen in de Babbelaar. Donder dag is het kampioenschap 4tegen4 voetbal, uit de voorrondes van dinsdag, in sporthal De Kruitmo- len. Die avond is er een filmavond in The Basement. Vrijdagmiddag is een multibaltoernooi in de gym zaal aan de Mosselkreekstraat, een scooterday op skatepark Meker en ten slotte zaterdagavond een hallo- weenfeest in jeudghonk De Poort. Voor meer informatie: www.stich- tingwelzijnmiddelburg.nl. In de Middelburgse Ontmoetings- kerk is woensdag om 14.00 uur een voorstelling met een buik- spreekpop. De Middelburgse Bap tistengemeente houdt een sport week in sporthal De Kruitmolen; elke middag voor basisschoolkinde ren, elke avond voor tieners. In Vlissingen houdt stichting Palla dium de kinderen bezig. Dinsdag ochtend met een kookworkshop in wijkcentrum De Zwaan in Sou burg en een viswedstrijd aan de Sloeweg, en woensdag met een workshop tas ontwerpen in Het Palet en stokbrood bakken bij spel- uitleen 't Fort. Donderdagochtend is er een viswedstrijd in de Sou- burgse Lekvijver en 's middags een workshop krachttraining in de gymzaal van basisschool De Hout- tuyn. Vrijdagmiddag kunnen kin deren leren handboogschieten bij d'Eendracht of buiten spelen bij speluitleen 't Fort. Om de week af te sluiten is er zaterdagavond een halloweendisco in wijkcentrum De Zwaan. Voor meer informatie: www.stichtingpalladium.nl Tenslotte kunnen kinderen herfst- wandelen, striptekenen of terug naar de Middeleeuwen bij Terra Maris in Oostkapelle. Voor meer informatie: www.terramaris.nl. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Het is nog geen kerst, maar toch was de vloot van de schippersfamilie Geluk al even bijeen in haar 'thuishaven' aan de Loskade in Middelburg. Aanlei ding voor de vervroegde reünie was het huwelijk van Leen Geluk en Marleen Sinke gisteren. De zes binnenvaartschepen - vijf van de broers Geluk en één van de zus en zwager van Marleen - waren voor die gelegenheid uitbundig versierd met vlaggen. Naast de Speranza van Leen Geluk lag het partyschip Frisia, waarop het huwelijk werd gevierd. Het stel trouwde op het gemeentehuis in Domburg en in de kerk in Aagte- kerke. Leen en Marleen wonen, behalve op hun schip, ook op hun 'wal- adres' in Aagtekerke. Zie ook 22 van vrijdag 16.00 uur op Leen Geluk en Marleen Sinke poseren op hun versierde schip Speranza www.z2.nl. voor de bruidsfotograaf. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk vlissingen - Drie coffeeshops telt Vlissingen. De enige drie op Wal cheren. Ze behoren tevens tot de weinige overgebleven coffeeshops in Zeeland sinds de Checkpoint- kwestie. En toch beweert de burge meester dat Vlissingen geen over last ervaart van buitenlandse klan ten. Daarin krijgt hij bijval van de meeste buurtbewoners. Het is stil in de Kasteelstraat, op woensdagochtend. Maar dat kan vanavond zomaar anders zijn, voorspelt een bewoonster die wat lege bierblikjes uit het gemeente perkje plukt. „Ze rijden hier soms als gekken. O nee, niet zozeer voor die coffeeshop hoor. Het is een sluiproute. Nee, van Adje's klanten hebben we niet veel last." Een directere buurman van de cof feeshop anders wel. „Van hun au to's dan vooral. Sinds hier vergun- ningparkeren is ingevoerd, op zich een goede maatregel, zetten de klanten hun auto op de stoep. Voor mijn huis. En die motor maar draaien. En natuurlijk altijd die teringherrie uit de boxen. Heel vervelend is dat, als je net met je gezin aan tafel zit. Zeker als ze hun wiet dan ook- nog eens roken op mijn vensterbank." Het klantenbestand is zeer gemê leerd, weet de man die 'uit vrees voor stenen door de ruit' alleen anoniem in de krant wil. „Van Vlis- singers in driedelig pak die in de pauze even wat halen tot jongeren uit België, Frankrijk en Duitsland. Zeker sinds Checkpoint in Terneu- zen dicht is. Dat merk je echt; het is hier veel drukker." Begrijp hem niet verkeerd, „ik heb zelf de keus gemaakt om in een stad te gaan wonen en ik wil niet zeiken, maar dit is wel de rand van het centrum. Hier hoort geen cof feeshop. Maar net zo goed wil ik geen bakker naast me, want dan heb je dat gedoe ook." Wat dan, sluiten? Daar kent me neer inmiddels ook de keerzijde van. „Toen Ad z'n tent afgelopen zomer een paar weken had geslo Omdat coffeeshop Purple midden in een doorgaande straat zit, is er wel ten, hielden wat dealende buurjon gens gewoon iedereen op straat aan, zittend op hun vensterbank. Hun business liep plotseling als een trein." Over klandizie heeft coffeeshop Purple in de Aagje Dekenstraat ook geen klagen. Altijd volk bin nen, altijd wel een auto met knip perlichten aan de overkant van de straat. De stadsbus claxonneert zich er wel eens met een onhandi ge bocht omheen. Maar echte min punten kan mevrouw Van Eenen- naam echt niet benoemen. Ze woont in het appartementencom plex ernaast en weet heel goed wie er allemaal blowen in Vlissin gen. „Dat je denkt: o, jij ook?" Ze schatert het uit. „Wat geeft het, ik heb er geen last van. Ze vliegen naar binnen en weer even hard naar buiten. Toch, Irma?" Buur vrouw Swartelée komt net binnen -•-v- -m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26