De dorpsraad van vreugde ineen zeeland 23 Meester Lobbezoo neemt afscheid VERHUIZEN MET ZORG! 'De naam Hrieps hoort gewoon bij ons festival' Boeken en curiosa zaterdag 22 oktober 2011 'Ik ben heel trots dat het monument er nu zo staatHet is een fantastische plek en straks kunnen de herdenkingen hier ook goed gehouden worden' Henk Kloosterman, vice-voorzitter. w SEROOSKERKE - Na ruim veertig jaar met hart en ziel te hebben ge werkt in het onderwijs, heeft meester Han Lobbezoo gisteren af scheid genomen van zijn school: Christelijke Basisschool De Weg wijzer in Serooskerke. De hele dag stond in het teken van zijn ver trek. De kinderen van de scliool haalden hem 's ochtends thuis op. Per paardenkoets werd hij naar school gebracht, 's Middags was er een afscheidsbijeenkomst voor ge nodigden en een afscheidsreceptie. Han Lobbezoo heeft altijd gewerkt op scholen in Serooskerke; eerst op de hervormde school en na de samenvoeging met de gereformeer de school op de huidige. Van 1980 tot 2001 was hij directeur, de laat ste elf jaar leerkracht van groep 8. KOUDEKERKE - Het Blauwe Hof aan de Breeweg 11 bij Koudekerke houdt dit weekend weer een over dekte boeken- en curiosamarkt. Particulieren bieden boeken te koop aan in allerlei genres. De markt is vandaag en morgen open van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. monDirtL mouERs Vogel Verhuizingen •■II door Annemarie Zevenbergen GRIJPSPKERKE - Voor hem staat één ding als een paal boven water: de naam Hrieps hoort bij het festival SurenderHrieps en kari niet zo maar door allerlei instanties ingè- pikt worden. Hugo Kramer kan zich daar op recht boos over maken. Hij wil nu de stap maken om naam Hrieps als trademark te laten vastleggen. Want die is voor hem onlosmake lijk verbonden met zijn festival. Hij meent dat Grijpskerke in de volksmond altijd Grieps genoemd wordt. Inderdaad met een G, en niet met een H. „Ik vind het gemeen dat allerlei an dere verenigingen en instanties als de Oranjevereniging Grijpskerke en zelfs de Stichting Welzijn Veere de naam Hrieps gaan gebruiken. Maar wij worden daarbij nooit ge noemd. Terwijl die naam door het festival is ontstaan." „Wij zijn na 17 jaar toch wel uitge groeid tot een commercieel mu ziekevenement. Wij hebben ook T-shirts en stickers met de naam Hrieps erop. Komend jaar hebben we zelfs twee tenten en twee po dia. En een bewaakt parkeerter rein. Maar dan mogen andere par tijen onze naam niet zo maar in pikken. Ik ga nu uitzoeken wat ik daar aan kan doen." Maar is het nu Hrieps, Grieps of toch gewoon Grijpskerke? Een taallesje van Frans van der Heijde. Hij is sinds jaar en dag me dewerker aan de wekelijkse ru briek Streektaal in de PZC. Frans van der Heijde houdt zich bezig met de Walcherse dialecten. „Van oudsher is het Hrieps met een H als we het over Grijpskerke hebben. Als kind, dat is voor mij nu zo'n 55 jaar geleden, hadden we het al over Hrieps. Dat is, op Walcheren tenminste, altijd zo ge weest. Zo hebben we het bijvoor beeld ook over Melismoskóu voor Meliskerke, Bekerke of Bekeu voor Biggekerke, Stroöskerke voor Serooskerke en we zeggen ook al tijd Zoetelande." Lachend: „Tja, waarom ze Melismoskou zeggen....? Domburg heeft ook een aantal bij namen. In Wasschappel (Westka- pelle) zeggen ze Aegteker- ke-Noord." Karakteristiek voor de koele relatie tussen beide dorpen. Maar hoe het ook zij, Hugo Kra mer gaat voor zijn Hrieps. Als orga nisator en inwoner van H(G)rieps. Meester Han Lobbezoo (in rode jas) werd gisteren door de kinderen en een paardenkoets thuis opgehaald en naar school gebracht. foto Ruben Oreel oorlogsmonument weer terug. De herdenkingszuil is ingang van de algemene begraafplaats. gerestaureerd, schoongemaakt en heeft een nieuwe plaats foto Lex de Meester VEERE Kievitenlaan 24 Ruim hoek-appartement (maisonette) met zowel recreatieve- als permanen te woonbestemming. Vraagprijs 169.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25