Athene krijgt acht miljard Voorwaardelijke straf voor stekende leerling www.amadorewellness.nl Vakbondsleden Zalco wijzen loonoffer af Huizenprijzen dalen in Zeeland 6,5 procent 10 en 11 Spectrum CRISIS Ministers weinig besluitvaardig En de Gouden Televizier Ring gaat naar... Voetbal International 'aww i'f iicicioie.nl Als onze hotelgast bent u daar van ha aar ook wanneer u niet In het hote" ebruik maken van onze accommodatie N. Dagelijks geopend van 12.00 tot 22.00 uur door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De veertienjarige leerling van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen die eind mei een klasgenoot neerstak met een stanleymes, is door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een maand voorwaardelijke jeugdgevangenis en een psychiatri sche behandeling. De officier van justitie had zeven maanden jeugddetentie geëist, maar de rechtbank vindt het niet bewezen dat de jongen met voor bedachten rade heeft gehandeld. De rechter oordeelt dat de jongen niet toerekeningsvatbaar was. De steekpartij vond plaats tijdens de techniekles. Tussen de veertien jarige jongen en het vijftienjarige slachtoffer was een opstootje ont staan. Het slachtoffer liep daarna achter de veertienjarige jongen aan. Die maakte 'in paniek onge controleerde stekende bewegin gen'. Het slachtoffer is in het zie kenhuis behandeld voor zijn ver wondingen. Volgens deskundigen heeft de dader een ontwikkelings stoornis. Hij is onder toezicht ge steld van jeugdzorg en wordt in een pleeggezin geplaatst. Hij is gis teren vrijgelaten. (Hfc) pagina 27: voorzichtig zijn met voorarrest Starters hebben volop keus in Zeeland reageer op www.pzc.nl lüiW.'.lj.'ll! reacties: 412 Pensioenfondsen moeten minder risico's nemen ■■■■■■■BB eens 8% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688"555547" door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - De ministers van Financi ën van de eurolanden hebben gis teravond ingestemd met uitbeta ling van een nieuwe tranche van acht miljard aan noodhulp aan Griekenland. Maar het geld zal pas medio november worden overge maakt als ook het Internationaal Monetair Fonds (IMF) ermee in stemt. Hierdoor kan Griekenland voorlopig weer enkele maanden aan verplichtingen voldoen. Het besluit viel na een positieve aanbeveling van experts van de Eu ropese Commissie, de Europese Centrale Bank en het IMF. Grieken land had het geld vorige maand al moeten hebben, maar toen bleek deze 'trojka' ontevreden over de hervormingen. De trojka waar schuwt nu al dat het allemaal niet genoeg zal zijn. Ook het nieuwe steunplan van 109 miljard euro, waartoe Europese leiders in juli be sloten, is niet voldoende om Grie kenland uit de problemen te halen. De ministers bleken het er gisteren over eens dat een grotere bijdrage nodig zal zijn van eurolanden, maar vooral ook van de particulie re banken en verzekeraars die lenin gen in Griekenland hebben uit staan. Meer besluitvaardigheid leg den de ministers gisteren niet aan de dag. Vooral de discussie over de versterking van het Europese nood fonds (EFSF) zitten muurvast. Nederlanders dragen omgerekend per hoofd van de bevolking op de Luxemburgers na het meest bij aan het Europese noodfonds, namelijk 2669 euro. Dat blijkt uit een bereke ning van RTL Nieuws op basis van gegevens van Eurostat. S2gSSU223 3WS02Ï35 VLISSINGEN-OOST i P UT VU in MIDDELBURG De werknemers van aluminium smelter Zalco in Vlissingen-Oost willen niets weten van een loonof fer. Bij een ledenraadpleging door de bonden verklaarde een overgro te meerderheid zich tegen zo'n maatregel om de financiële positie van het bedrijf te helpen verstevi gen. „De bal ligt nu bij de directie", zei Koos de Meij van FNV Bondge noten. Directeur Wout Kusters is te leurgesteld. De prijs van koophuizen in Zee land daalde afgelopen september het sterkst van alle provincies in Nederland. Een koophuis was 6,5 procent min der waard dan in dezelfde maand vorig jaar, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Landelijk daalden de huizenprijzen 2,9 procent. pagina 2 en 3: wat koop je nou voor 140.000 euro? AMSTERDAM - De talkshow Voetbal International heeft gisteravond de Gouden Televizier-Ring 2011 gewonnen. De talkshow met Johan Derksen (foto) en presentator Wilfred Genee kreeg 37 procent van de stemmen van het publiek. De andere genomineerden waren The Voice of Holland en Wie is de mol? Het beste jeugdprogramma van 2011 is volgens het publiek Taarten van AbelDe taartenbakker ontving uit handen van Ria Bremer de Gouden Stuiver. Jeroen van Koningsbrugge werd net als vorig jaar bij de mannen uitgeroepen tot tv-persoonlijk- heid van het jaar en kreeg de Zilveren Televizier-Ster. Linda de Mol ontving deze award bij de vrouwen. Man bijt hond kreeg de prijs van het meest beeldbepalende programma uit de TV Canon over de afgelopen 60 jaar. Als eerbetoon heet de zendmast in Hilversum voortaan Man bijt hond. Guus Meeuwis kreeg de Televizier Talent Award voor zijn rol in Ik hou van Holland. foto Michael Koren/ANP Mooi najaarsweer 12 Rita Verdonk gooit handdoek in de ring ven tussen hoop en a Kaddafi Van miskend naar eigenzinnig genie ZATERDAG 22 oktober 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 253 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1