cultuur 117 Monument voor Goese sfinx Tussenstand Klassieker van Remco Campert gratis voor leden bibliotheken PUBLIEKSPRIJS Boeken over en van uiteenlopende kunstenaars agenda ZEEUWSE m boekenprijs Laatste optreden van My Generation ClassiclFever doet Porgy en Bess aan Hart voor Erremuu zaterdag 22 oktober 2011 Weblog over pas verschenen Zeeuwse boeken Kijk op www.pzc.nl/zeeiandgeboekt Nog tot en met 4 november kan er, in het kader van de Zeeuwse Boekenprijs 2011, worden gestemd voor de PZC-publieksprijs. Redacteu ren van de PZC belichten el ke zaterdag een aantal kandi daten. Vandaag: kunstenaar- boeken. door Rolf Bosboom De sfinx van Goes, werd hij genoemd. Rudolf Hagenaar, kunstenaar. Geboren in 1927, vijf jaar geleden overleden. Een enigs zins teruggetrokken levende man die, naast zijn betrekking in het on derwijs, een groot deel van zijn le ven in alle stilte een imposant ar tistiek oeuvre opbouwde. Pas eind jaren negentig trad hij ermee naar buiten. Meer agendanieuws op de website van deze krant. PODIUM ZATERDAG 22 OKTOBER Axel Bonte avond op z'n Axels. Cultureel Centrum De Halle, 20.00 uur Cadzand Armand Dylan Noteboom. De Sporthal, 22.00 uur Goes 'Buurman en Buurman gaan verhuizen'. Theater De Mythe, 14.00 en 16.00 uur Dubwise 4.0. 't Beest, 21.00 uur Heinkenszand Colden Years Dance Party met Hank The Knife Jets, Toni Macaroni and the Swinging Devils en Cruppo Sportivo. De Stenge, 21.00 uur (zaal open) Hoek Denoek Rock met De 2e Versnelling en Raiders of The Lost Rock (ROLR). Dorpshuis, 21.00 uur Hulst Slotconcert Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen: Het Gelders Orkest. Basiliek, 20.00 uur Jan Stassen zorgde voor een waar dig eerbetoon met zijn boek Ru- dolf Hagenaar - Leven en werk, dat helaas net niet de 'shortlist' van de jury van de Zeeuwse Boekenprijs 2011 heeft gehaald. Stassen, die ve le gesprekken met de kunstenaar voerde, nuanceert het beeld van de mensenschuwe zonderling. Ha genaar was als docent aan het Goe se Lyceum - vanaf halverwege de jaren vijftig - juist zeer gewaar deerd maar koos er bewust voor daarnaast zijn eigen artistieke weg te bewandelen, zonder concessies te hoeven doen aan wie of wat dan ook. Het leverde in meerdere opzichten tijdloos werk op. Terecht dat de schilderijen en tekeningen zeifin het boek alle ruimte krijgen, in de vorm van mooie reproducties. Die laten goed zien hoe bijzonder het oeuvre is en hoezeer Hagenaar dit monument in boekvorm heeft ver diend. Een andere Hagenaar, maar dan in de geografische betekenis van het woord, staat centraal in 'Ik ben een stenenbikker': beeldhouwer Peter de Jong (1920-1990). Het boek van Middelburg Optreden akoestisch duo Innominata. De Drvkkery, 15.00-16.30 uur Seth Gaaikema. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Minitheater speelt De Freules. Minitheater, 20.30 uur Band Kai Disko presenteert cd. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Frank van Pamelen Sc Jan J. Pieterse. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Theatertournee Margriet Eshuijs, met als gast singer-songwriter Maarten Peters. Ledeltheater, 20.15 uur Concert Motorcity Angels/Speedözer. The Lane, 22.00 uur Sint-Maartensdijk Concert van Euterpe en Concordia. Haestinge, 19.30 uur. Terneuzen Hahamandad fest. De Pit, 15.00 uur Aida. Staatsopera van Tatarstan. Scheldetheater, 20.00 uur. Liz'Richards, travestie-artiest. Porgy en Bess, 20.00 uur. Vlissingen Concert zanggroep Zokantook. Majoraat, 19.30 uur. de bewonderenswaardig productie ve Jan J.B. Kuipers (die samen met Robbert Jan Swiers die Zeeuwse Boekenprijs 2005 won met Het ver haal van Zeelandis beduidend minder kloek dan dat van Stassen. Toch geeft het een goed beeld van het leven maar vooral het werk van De Jong. De in Den Haag geboren kunste naar had na de Tweede Wereldoor- log een groot aandeel in de weder opbouw van Middelburg, vooral in de restauratie van het gotische beeldhouwwerk van het goeddeels verwoeste stadhuis. Het werd een 'levenslange opdracht'. De steigers bleven tot eind jaren zestig voor het gebouw staan, maar in de ja ren tachtig bleek dat opnieuw in grijpende restauraties moesten worden uitgevoerd. De Jong liet elders in de stad (en in de provincie) ook zijn sporen na, zoals 'De Stadstimmerman' na bij de Stadsschuur. Wie 'Ik ben een Groove To Chill, technofestijn. Timmerfabriek, 21.00 uur Optreden Roosbeef. De Piek, 22.00 uur. Joost de Lange Blues/Rock Experience. Cafe De Concurrent, 22.00 uur. Zaamslag Harmonie De Volharding 125 jaar. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 23 OKTOBER Ellewoutsdijk Vrolijke middag met Jan Hamelink, Cy- riel Peeters en Bert Kuijpers. Kerkje, 14.30 uur Middelburg Mantra-meezingconcert. Padma, Verwerijstraat 51a, 14.00 uur Minitheater speelt De Freules. Minitheater, 14.30 uur Theatergroep Duinart met de voorstel ling 'De Broertjes' (première). 't Spiegeltheater, 14.30 uur Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur Oostburg Saskia Serge met 'Sterker Dan Ooit'. Ledeltheater, 15.00 uur Vlissingen Optreden Kinksize (sixtiesmuziek). Panta Rhei, 17.00 uur stenenbikker' heeft gelezen, kan bijna niet meer door Middelburg wandelen zonder even aan Peter de Jong te denken. Terwijl de boeken van Kuipers en Stassen een tamelijk klassieke op zet kennen, heeft het Zeeuws Mu seum de laatste jaren een naam op gebouwd met onderscheidende - om niet te zeggen eigenzinnige - uitgaven die aansluiten bij het ka rakter van de bijbehorende ten toonstellingen. Het boek van en over kunstenaar Frank Brugge- man, over zijn onlangs afgeronde expositie Botanical pleasure, is daar een goed voorbeeld van: mooi vormgegeven, maar niet altijd even toegankelijk. Bruggeman is geboeid door het spanningsveld tussen kunst en na tuur en geeft daar in het boek blijk van in de vorm van vele foto's, een (zelf?)interview en teksten vol details. Wie enigszins vertrouwd is met wat Bruggeman doorgaans doet en de tentoonstelling heeft bezocht, biedt het boek zeker mo gelijkheden tot verdieping. Als in troductie tot zijn werk is het min der geschikt. MIDDELBURG De Zeeuwse 'sixties revival rock band' My Generation komt nog één keer bijeen. Het laatste optre den is morgen in 't Schuttershof in Middelburg (17.00 uur). De groep bestaat uit Karin de Koek (zang), Dick Hoitsma (zang, gitaar), Peter Wessel (gitaar, zang), Daniel Post- ma (bas), Sipko Nobel (zang, toet sen) en Rob van Akkeren (drums). Bibliotheekleden kunnen sinds gis teren een gratis exemplaar van Het leven is vurrukkulluk (1961) van Rem- co Campert ophalen. Het geschenk is onderdeel van de landelijke cam pagne Nederland Leest, die ieder een uitnodigt om met elkaar in dis cussie te gaan over het boek. De campagne, die loopt tot en met Er zijn al bijna 3000 stemmen uit gebracht voor de PZC-publieks- prijs. Black Mamba gaat nog altijd aan de leiding, maar Stae m'n bo- venmusse goed? komt steeds dich terbij. De top-10 (tussen haakjes de stand van vorige week): 1. (1) Rosee Bentana: Black Mamba (456 stemmen) 2. (2) Wendy Marteijn-Hulsteijn en Kees de Ridder: Stae m'n boven- musse goed? (427) 3. (4) Hart voor Erremuu (368) 4. (3) Paul de Schipper: De Sterke van Saeftinghe (311) 5. (8) Hans Tabbers: Schelmen van de Schelde (243) 6. (5) Angèle Nederlof8c Sjaak Vane: Verdiep je relatie (179) 7. (6) Ralph Henssen: Trompetters en tamboers om de Zeeuwse zee vaart ten tijde van de Republiek (D9) 8. (7) Rona Lichtenberg: De kleu ren van mijn ziel (121) 9. (9) Arthur Scheijde: De Woest- duynschipbreuk nader ontrafeld (116) 10. (10) Maaike van Poelje: De hon- dendief (96) Voor de prijs komen alle 40 titels in aanmerking die zijn ingestuurd voor de Zeeuwse Boekenprijs. Stemmen kan tot 4 november via: www.pzc.nl/boekenprijs of met een briefkaart naar: PZC-publieksprijs Postbus 91 4330 AB Middelburg TERNEUZEN Het podiumproject ClassiclFever, waarin luistermuziek centraal staat, komt morgen naar Porgy en Bess in Terneuzen. Vanaf 14.00 uur zijn er optredens van onder ande ren Tim Gorter, Tijs Vlakenburg, Geert van Oorschot en Michiel Ver- mue, bijgestaan door harpiste Amie Keijzer en het jazzensemble van dwarsfluitiste Veerle Koens. 18 november, wordt gisteren op di verse plaatsen ingeluid. In Vlissin gen traden Leo van de Ketterij en Henk Feij op. In Tholen download- de wethouder Kees van Dis Het le ven is vurrukkulluk als e-book. In de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg worden op 12 november ge sprekken gehouden over het boek. VLISSINGEN"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17