Succes dankzij de Zeelandhallen historieB3I Een gesprek met Rein van Vliet over CONTACTA gaat al snel over in de geschiede nis van de Zeelandhallen in Goes. Het succes en groei van Contacta is onlosmakelijk verbonden aan de bouw en uitbreiding van de Zeelandhallen in 1987. door Annet van de Ree GOES - De omgeving waar de Zee- landhallen moesten komen, was slechts kale bouwgrond; er stond al leen een grote puinbreker van BIK op het desolate terrein, dag in dag uit bezig met het vermorzelen van het oude Goese ziekenhuis Bergzicht tot puin. Puin dat daarna dienst ging doen als verharding voor de parkeer plaats. Rein van Vliet werd door pro jectontwikkelaar Van Es als manager aangetrokken om de hal commercieel een succes te maken. Het echtpaar Van Vliet was al jaren ac tief als beursorganisator vanuit een kantoor in Ahoy. Rein: Inn heeft Zeeuwse roots en zij voelde er wel voor om naar Zeeland te verhuizen. Ik wilde het in eerste instantie niet, maar ben toch overstag gegaan. Nooit spijt gehad van die stap!" In 1987 werd de bouw van de Zee landhallen gestart, en in februari 1988 kon hij worden geopend door toen malig burgemeester. Blanken en gede puteerde Barbé, met een Goes Totaal familiebeurs. "Vooraf hadden we de regio in kaart gebracht en een markt onderzoek laten doen zodat we een goed beeld hadden waar het 'verzor gingsgebied' Zuidwest wami voor zou lopen. Op basis van belangstel ling van de Horecabeurs, een regiona le Bakkers vakbeurs en CONTAC TA en diverse regionale aanvragen werd een prognose van de bezettings graad bepaald. Het fenomeen Snuffel- markt was toen al een aantal jaren po pulair in de veilinghallen en had een bouw- en Creabeurs. Het gaat erom dat er actie is in een evenementenhal, er ruimte is voor grote, maar ook voor kleine evenementen. Zo hebben we jarenlang het Concours Hippique van 'De Weelruiters' met de Kerst in huis gehad, rond de kerstdagen wilde heel zakelijk Zeeland zich laten zien op de Viptribune. Met grote beurzen zoals CONTAC TA konden we dankzij de tweede hal wel 200 standhouders binnenhalen. Door die extra halruimte ontstonden steeds nieuwe initiatieven. De ge meentelijke pleinen werden populair en we brachten thematiek in de beurs. We werkten daarin een aantal jaren intensief o.a. met de Kamer van Koophandel Temeuzen." Rein van Vliet en zijn vrouw Irma, grondleggers van CONTACTA. vast weekend in de maand. De eerste keer in 1988 was het echt afzien voor de standhouders; dikke jassen aan, straalkachels aan de voeten." Nieuwe eigenaar Na het faillissement van de toenmali ge eigenaar van de Zeelandhallen wil de de gemeente Goes de hal behou den en deed een bod. Na een aantal dagen wikken en wegen, besloot Rein van Vliet zelf ook een bod te doen en werd de nieuwe eigenaar. Onder de bedrijfsnaam InterExpo maakten Rein en Irm met de Zeeland hallen een doorstart. Kort daarna start te de bouw van de tweede hal. "On danks de vele barrières en diverse sla peloze nachten, zijn we er toch inge stapt. We hebben ons aangepast aan- de mogelijkheden in 'ons' verzor gingsgebied. Zorgen dat je de doel groep binnenhaalt, en het leuk en be taalbaar maakt. Dan moetje soms wa ter bij de wijn doen. Van kleinschali ge concerten met de Golden Earring en Guus Meeuwis, tot aan de Model Hoger plan De beurs CONTACTA is een nieu we tijd in gegaan. "Ik heb er respect voor hoe de jongens van LMG Exhi- bition nu Contacta naar een hoger plan trekken. In het land zijn dit soort beurzen nog maar sporadisch te vin den; zij werken er hard aan het boven de regionale sfeer uit te tillen met pro minente sprekers, standhouders uit Brabant en België en meer ruimte voor initiatieven vanuit de onderne mers zelf." "Uiteindelijk hebben we in 2006 de Zeelandhallen verkocht," zegt Rein -y van Vliet met enige spijt in zijn stem, "maar we organiseren nog steeds eve nementen en beurzen in het land en in de regio. In november staat de beurs Kerk Monument in de Grote Kerk in Goes, een specialistische vak beurs voor alles wat samenhangt met het behouden van openbare monu mentenpanden. Ook oriënteren we ons momenteel op de Zeeuwse ont wikkelingen op het gebied van infra structuur en industrie en zien daar kansen voor een technische beurs. Goed op de hoogte zijn van je eigen markt en verzorgingsgebied, dat blijft cruciaal voor de organisatie van een succesvolle beurs." zeelandhallen De Zeelandhallen, daar is het allemaal mee begonnen. En zo gaat het er nu aan toe bij CONTACTA 2011.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145