Roosendaal centraal op het Open Coffee Netwerkplein OPEN COFFEE netwerkplein Regionaal 24 Voor het eerst in haar vijfent wintigjarige bestaan is er op Contacta.nl een Open Coffee Net werkplein. Initiatiefneemster van deze primeur is Marian van Over- veld, eigenaar van MOO Organi satie Evenementen uit Roosen daal. Open Coffee borrel. Tijdens dat eve nement zullen wij het 400e lid van de Open Coffeeclub Roosendaal in het zonnetje zetten", vervolgt Marian van Overveld. "Wij verwachten een gezellige drukte op ons plein. Onge twijfeld zullen veel relaties van onze leden het plein binnenwandelen en er een kopje koffie drinken. Voor de snelle beslisser zijn er nog sta ta fels beschik baar. Op het Open Netwerk plein is welkom. Zoals eer der vermeld Roosendaal, Bergen op Zoom en Etten-Leur elke week een reguliere Open Coffee. Daar is iedereen die 0 kennis wil delen of wil net werken van harte welkom. In Roosendaal ontmoet men elkaar elke vrijdagochtend vanaf 08.30 uur in de Brasserie op Golfbaan de Stok, In Ber gen op Zoom eveneens op vrijdag ochtend, maar daar van 09.00-10.00 uur in het Stadspark Hotel en in Et ten-Leur elke dinsdagochtend van 08.30-10.00 uur in Hotel Het Witte Paard. Via het sociale netwerk Linkedln zijn deze clubs actief. De leden kunnen zich aanmelden bij de Open Coffee groepen. Daardoor blijven zij op de hoogte van de diverse evenementen, die door de clubs indivi dueel worden georgani seerd. Daarnaast is er een intensieve samenwer king tussen de diverse Open Coffee clubs, met als resultaat een enorm net werk van kennis, wat de deelne mers zeker geen windeieren legt. Geleken is mSÈk dat leden in- midde 1-s dankbaar ge bruik maken van die bin nen de Open Coffee aanwezige kennis. Daaruit is al menige construc tieve samenwerking ontstaan. Marian van Overveld: "Wij nodigen alle belangstellenden van harte uit om eens kennis te komen maken op een van onze Open Coffee ochtenden of een kopje koffie of ander drankje te komen gebruiken op het Open Cof fee Netwerkplein op Contacta.nl 2011 .''if»iï>yo ito* alB <lulo H i door Loes van der Hoeven ROOSENDAAL - Open Coffie is een concept dat in 2007 in Londen is ontstaan en als een 'koffievlek' over de hele wereld uitwaaiert. Tijdens in formele bijeenkomsten ontmoeten ondernemers en vertegenwoordigers van allerlei organisaties elkaar op een laagdrempelige, vrijblijvende, infor mele wijze en zonder voorwaarden. Open Coffee is dan ook bedoeld om nieuwe contacten te leggen, inspiratie en kennis uit te wisselen, elkaar feed back te geven, nieuwe ideeën uit te werken, en natuurlijk ook om lekker informeel koffie met elkaar te 'drin ken'. In West-Brabant zijn drie Open- Coffee clubs heel actief: Roosendaal, Etten-Leur en Bergen op Zoom. Dat bracht Marian van Overveld op het idee om dit laagdrempelige concept door te voeren naar de grootste net- werkbeurs van Zuidwest-Nederland Contacta.nl. "Wekelijks komen heel veel ZZP-ers en startende onderne mers naar onze bijeenkomsten. Diver se van hen zouden zich graag presen teren op een beurs zoals Contacta.nl, maar zien daar vanaf omdat de indivi duele deelname voor hen te kostbaar Marjan van Overveld.x Het West- Brabant Plein, zoals het er vorig jaar uit zeg. is. Daarom heb ik het idee geopperd om een 200 m2 groot Open Coffee Netwerkplein op de beurs te realise ren. Dit inidatief werd zeer warm ont vangen, want inmiddels hebben wij al zo'n 40 exposanten mogen inschrij ven. De opzet van het plein is anders dan die van een doorsnee plein. De deelnemers presenteren hun bedrijf er namelijk niet vanuit een stand, maar vanaf een design statafel met daarop een uniforme rolbanner voorzien van de bedrijfsnaam en het logo van de participant. Verder zal het plein door middel van grote banners en LCD schermen duidelijk herkenbaar zijn. Deze opzet maakt de beursdeelname ook voor de kleine ondernemer be taalbaar. Bovendien creëer je met de ze vorm van presenteren openheid in je stand en dat heeft een uitnodigen de aantrekkingskracht op bezoekers." Veelzijdig aanbod Op het Open Coffee Netwerkplein maakt de bezoeker kennis met een grote schare aan branches en onderne mingen uit Roosendaal, Etten-Leur en Bergen op Zoom. Hij ontmoet er bijvoorbeeld consultants en adviseurs op allerlei gebied, reclamebureaus, di verse hotels, een logistiek adviseur, uitzendbureaus, een vakantieadviseu se, re-integratiebedrijf, een interieur adviseuse en nog vele andere bedrij ven die actief zijn in diverse branches. Vanzelfsprekend staat er ook een kof- fieleverancier op het plein. De organi satie heeft gezorgd voor catering en een wijnproeverij op de stand. Tij dens de beurs wordt daar ook een nieuwe landelijke website gelanceerd voor de Nederlander die op pad wil in Nederland. "Op woensdagavond 3 november is er op ons plein, een groots opgezette

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 142