Minivakbeurzen veroveren vloer minivakbeurs 23 Samenwerken is voor veel on dernemers het sleutelwoord om te groeien in moeilijke tijden. Uitgangspunt zijn de overeen komsten in de markt en mogelijk heden om bruggen te bouwen tus sen branches, die op het eerste ge zicht niet zo voor de hand liggen. door Annet van de Ree GOES - Dit kun je ook bereiken door een groot aantal vierkante me ters van de beursvloer in te kopen om deze vervolgens met partners, toeleve ranciers of branchegenoten in te vul len. De kracht van samenwerken en het profiteren van schaalgrootte en daannee lagere kosten, verlaagt de drempel voor individuele onderne mers om deel te nemen en extra aan trekkingskracht uit te oefenen op toe leveranciers. De Zeeuwse ontwikkelingen staan bij met name veel technische toeleveran ciers zeer sterk in de belangstelling, Zeeland als groeimarkt, daar moet je op tijd bij zijn! Plieger Avenue - Podium voor toeleveranciers Vaak had Plieger Goes overwogen om op CONTACTA.NL te gaan staan, maar de af weging van nut en noodzaak viel altijd nega tief uit. "We hebben overwogen om een showroomkeuken te plaatsen, maar we heb ben een prachtige showroom hier op De Poel, dus dat viel eigenlijk af," vertelt Piet de Haze, adviseur voor Plieger Goes. "We zijn in hoofdzaak een groothandel, daarin ligt onze core-business en leveren aan de in stallateurs. Een breed scala van toeleveran ciers van bekende merken in deze branche wordt door ons vertegenwoordigd. Zo ont stond in 2009 het plan samen met de mer- kendealers een grote stand in te richten. Marc van Keulen, bedrijfsleider Plieger Goes, vult aan: "Er zijn in deze regio geen vakbeurzen voor de installatietechniek. Door een Plieger Avenue in te richten, bun delen wé het aanbod van onze leveranciers. Een unieke kans voor de vertegenwoordi gers om in korte tijd een groot aantal relaties te ontmoeten uit de installatietechniek, aan- nemerij en projectontwikkeling. Onze inschatting is dat er ca. 1.100 relaties naar de Plieger Avenue komen, dat is twee maal zovèel als wat een vertegenwoordiger nomiaal in één jaar aan bezoeken kan doen. Wij faciliteren onze toeleveranciers en func tioneren vooral als gastheer en intermediair. De openingsavond start met een 'walking dinner' met Oudhollandse kost voor alle standhouders; iedereen moet nog een hele avond door kunnen gaan," zo redeneren Mare en Piet. "De merken gaan groots uit pakken, hebben meestal een mooie eigen stand of zelfs een informatietruck, die aan de Avenue komt te staan. Met het Bouwplein als buurman en Superbus voor ons wordt het hier volle bak!" "We leveren al 25 jaar in Zeeland, het is voor ons een belangrijk afzetgebied. De laat ste jaren gaan wij steeds meer materialen en kennis leveren aan duurzame projecten," ver klaart Jurgen van Gorp accountmanager van Alpha InnoTec (Nathan) hun deelname. Wij leveren o.a. waterpompen en leidingsys temen. Het bedrijf komt met een complete stand naar Plieger Avenue om op brede schaal de producten te laten zien en te wer ken aan de naamsbekendheid bij belangrijke partijen als gemeenten en projectontwikke laars. "Onlangs hebben wij voor het eerst een monumentenpand in Middelburg opge leverd met de status Energie-O-woning. Hiermee bewijzen we dat ook monumenta le panden een energiezuinige staat kunnen halen." Deelnemers: Ajax brandbeveiliging Bison Bonfix Elcee Flamcö Franke Geberit Goud Grohe Grundfoss Huppe Intersan NV Jaga Laufen Nathan/ Alpha InnoTec Nefit Nibe Quinn Rada sanitairtechniek BV Rehau Rothenberger Sphinx Stelrad Vaillant Vasco Viega Nederland BV VSH Walraven Watts Industries Samen met collega's op de beurs. Bouwplein - De kracht van samenwerken Op initiatief van Ronald van der Hart van Totaalbouw Zeeland krijgt CONTAC TA.NL 2011 een bouwplein in de vorm van een mini vakbeurs waarin bouwgerelateerde ondernemers zich samen profileren. Ronald: "Zelf wilde ik graag deelnemen aan CON TACTA.NL, maar om er meer rendement uit te halen leek het mij zinvol om met een aantal relaties uit mijn netwerk een soort bouwplein te creëren. Een Bouwplein in rui me zin dus van architect tot projectinrichter. Doelstelling van deze samenwerking is om maximaal rendement te halen uit de beurs en kosten te beperken. Zelf organiseer ik regel matig activiteiten en netwerkbijeenkomsten voor de bouwsector. Het is dus niet moeilijk om deze doelgroep te bereiken. Je moet zor gen voor een aantrekkelijk programma, goe de faciliteiten, heldere communicatie, en vooral een no-nonsense houding. Het geeft een goed gevoel dat door het samenbrengen van partijen nieuwe relaties ontstaan en busi ness gegenereerd wordt." Het Bouwplein krijgt een open karakter, met een groot aantal standhouders, dat verwant is aan de bouw. "Als het Plein dit jaar goed loopt, verwacht ik volgend jaar meer aanne mers. Ik kom zelf al 20 jaar op CONTAC TA.NL en het idee van de mini vakbeurzen spreekt mij aan, ook voor bezoekers biedt het zeker toegevoegde waarde. Een trepd die doorgezet mag worden, want het is een te ken dat er meer samengewerkt wordt. Juist in deze tijd hebben we elkaar hard nodig." Het idee voor het Bouwplein kwam vrij laat maar Ronald is blij dat hij nu toch heeft door gezet. "Het idee is goed ontvangen in de markt en er is voldoende interesse, ook al voor deelname volgend jaar. Dan kunnen we wel vroegtijdig starten met de voorbereidin gen zodat een groter, mooier plein gereali seerd kan worden. We denken na over the mabijeenkomsten, workshops en lezingen. Zeker als er volgend jaar een aantal aanne mers zich aanmelden, kan het Bouwplein een publiekstrekker worden op CONTAC TA.NL 2012." Deelnemers: LUXimprove OPTILED Biermans Glashandel Melieste Totaalbouw Zeeland Global Facilities AAproTec Scala trappenbouw Het Arendsslot By Peter Klemann Nellie van den Boom-Huijsman Vakmasters H&G financiële diensten Zeeuws Voordeel Daxxa uitzendorganisatie Payroll intermediair Des Detach Anders Hout Dit jaar te zien op CONTACTA.NL.NL 2011.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 141