'De naam CONTACTA maakte het verschil' historie El vijfde jaar BioVak in Zwolle. Mijn al lereerste beurs was een beurs in aard appelen, groenten en fruit. Daama volgde een beurs voor de vishandel. Deze concepten heb ik allemaal ver kocht en draaien anno 2011 nog steeds." In 2012 organiseert zijn bu reau Agri Aqua in de Zeelandhal len, naar een concept dat ook dit keer is ontwikkeld door Florad. Veilinghallen Goes Bij gebrek aan een evenementenhal werd de eerste CONTACTA georga niseerd in de toenmalige veilinghallen in Goes. Het eerste jaar had de beurs al 85 deelnemers. Het tweede jaar al bijna 100. Na de nieuwbouw van de Zeelandhallen kon Contact verder doorgroeien, zeker toen in 1991 de tweede hal erbij gebouwd werd. "Een beurs draait om de één op één contacten en om de vernieuwende producten,"zo benadrukt De Looze. "Ik herinner mij De Voogd met co piers als een van de eerste deelnemers. De Voogd kon op CONTACTA zijn machines demonstreren, hij had zelf geen showroom. Nodigde klan ten op de beurs uit en sprak dan vaste tijden met ze af KPN is ook zo'n voorbeeld. Toen zij de eerste faxappa raten meebrachten en de enorme ver bazing van bezoeken over 'hoe je een velletje papier door een draadje kon venturen'. En dan waren er natuur lijk ook de computen. Hoeveel Zeeuwse ondernemers zullen die din gen met hun matrixprinten voor het eent op CONTACTA hebben ge zien?" Continuïteit van een merk CONTACTA, in het Zeeuwse be drijfsleven misschien wel goed voor bijna lOOprocent naamsbekendheid, kon zich ontwikkelen als merk. Ben Flore die CONTACTA voor De Looze in de markt heeft gezet schrijft dat toe aan de naam die de lading dekt, gemakkelijk te onthouden is en een constante kwaliteit levert. Onder steun dit met veel reclamebestedin gen met een goed oog voor de vorm geving en een merk is geboren. "De Looze is geen gemakkelijke om voor te werken, stelt hoge eisen, maar dat is te terug te zien aan de kwaliteit van zijn beurzen. Hij geeft eerder teveel, dan te weinig uit aan marketing en re clame. Dat komt zo'n beurs ten goe de. 'Frapper, frapper, toujours', hoor ik hem zeggen. Het resultaat: "Je hoeft je niet persé bezoeker te zijn om de beurs te kennen, CONTAC TA plukt daar nog altijd de vruchten van!" Dankzij beurzen als CONTACTA en de toen zeer populaire Horeca- beurs werd de bouw van de Zeeland hallen mogelijk. Daar organiseerde De Looze nog geruime tijd de volwas sen geworden beurs totdat deze in 1994 door Rein van Vliet met zijn In- terexpo werd overgenomen. Hij en Libéma wisten de beurs verder uit te bouwen. LMG Exhibitions werkt er hard CONTACTA naar een hoger plan te tillen en een bovenregionale uitstraling te geven. Vorig jaar was dit een succes en het ziet er naar uit dat die lijn in 2011 gaat doorzetten. Dé opening De komst van Wubbo Ockels dit jaar - en van Jan-Peter Balkenende en Jort Kelder in 2010 - herinneren aan openingen uit een grijs verleden. Zo stond ooit Chriet Titulaer op het po dium met een presentatie over 'een huis van de toekomst', inmiddels ver leden tijd. Ook was het bij vele ope ningen een vast gegeven dat (ex)bur- gemeester Van der Zaag van Goes de sprekers en gasten hartelijk ontving. Dit jaar worden deze honneurs waar genomen door onze Commissaris Kar- la Peijs. CONTACTA sluit hiermee wellicht haar tijdperk als 'Goese' beurs definitief af en onderstreept haar waarde voor de hele regio Zuid west! drauliekonderdelen is Zeeland een belangrijk afzetgebied met een inte ressante transportsector en industrie. Naast het leveren van onderdelen le veren we ook andere diensten, zoals o.a. ons werkplaatssoftware pakket Tilbusoft een "1 druk op de knop pakket." De beursstand wordt van oudsher ingericht met een selectie uit ons onderdelenassortiment. Omdat we echter heel breed zijn ingericht, willen we steeds meer onze diensten te tonen. Dit jaar proberen we onze Laadklep Techniek te tonen, we reke nen ook dit jaar weer op een geslaag de CONTACTA." Piet Hoekman: sinds het Reimerswaal Plein "CONTACTA voelt voor mij als een thuiswedstrijd, het wordt ieder jaar in onze planning opgenomen. Ik schat dat Hoekman Kantoor en Pro jectinrichting vanaf het allereerste Reimerswaal Plein deelneemt aan CONTACTA, ik meen dat dit was in 1991, alweer 20 jaar geleden. Sa men met TMC en Reijnhout Elek- tro vormen wij de 'oude' kern van het eerste gemeentelijke plein, dat nu is opgegaan in het Bevelanden Plein. Piet Hoekman, directeur-eigenaar van het bedrijf kijkt er ieder jaar weer naar uit: "Onze stand is een ont moetingsplaats voor oude en nieuwe relaties. Zij komen graag even ko men 'proef zitten op één van onze kantoorstoelen. Bezoekers komen ge richt naar ons toe op CONTACTA. Zij hebben meestal een voorkeurslijst je met diverse standhouders en gaan vervolgens gestructureerd een aantal stands af. "Uiteraard moetje ervoor zorgen dat potentiële klanten bij je langs willen komen. Geheel in de lijn van onze jaarlijkse traditie hebben wij ook deze keer een mooie deal bij een aankoop op de beurs; een cadeau bon voor een stijlvol Business kos tuum." Paree: leder jaar aanwezig PAREE heeft in Zeeland weinig in troductie nodig. Dit Bevelandse fami liebedrijf is een goede bekende van ondernemend Zeeland en toch ieder jaar weer aanwezig op CONTAC TA. Sjaak Blok, manager Telecom en Utiliteit: "We hebben al vele ma len tegen elkaar gezegd - volgend jaar doen we niet meer mee - maar als het dan weer zover is, willen we er gewoon bij zijn. En dat al 20 jaar lang! Ooit zijn we begonnen met een paar tafels waarop onze grote ver scheidenheid aan producten lag uitge stald. Daama richten we een uitge breide stand in met veel apparatuur met een lange voorbereiding en bouwtijd. Met onze huidige standin richting gaat het gelukkig een stuk sneller. De totale entourage in en rond de Zeelandhallen is in de loop der jaren steeds verder verbeterd, pro fessioneler geworden. Net als de deel nemende bedrijven. We zijn ieder jaar tevreden over de respons en de contacten op de beurs en de sfeer van CONTACTA heeft een positie ve invloed op de ontmoeting met on ze relaties" bONTACTA*86 SttUVfcN COWWCTOAOÊN tSMLAm tvm w zajMüm mwtö< nm\m •LAWOHALUK.GOeS Y~— De officiële opening van de eerste CONTACTA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 139