historie Altijd spektakel op de beurs. Joop de Looze, man van het eerste uur. Meijers Staalbouw: derde lustrum toch wat met de totale inrich ting. We voelen ons hier wel thuis. Veel van onze bestaande re laties komen altijd even langs en maken kennis met nieuwste ont wikkelingen in elektro, brandbe veiliging, beveiligingssystemen en telecom- producten. Colijn - Deelnemer van het eerste uur Colijn is van oorsprong een echt Goes familiebedrijf, dat al decen nia lang zaken doet in de regio. Ooit gestart in het bruin- en wit goed aan de Lewestraat in Kloe- tinge, heeft de familie inmiddels naam opgebouwd in twee bedrij ven; Colijn Beveiliging en Colijn IT. Colijn is letterlijk meege groeid met CONTAGTA, want zij zijn deelnemer van het eerste uur en staat al 25 jaar lang on afgebroken op CONTACTA. Egbert Colijn, directeur/eigenaar Colijn Beveiliging: ''Voor ons is CONTACTA een interessante graadmeter voor onze nieuwste technieken. Zo stonden we in 1986 nog onder de naam Colijn o.a. met de nieuwste computer systemen. Dat was echt het beste wat er te krijgen was op dat ge bied! Op CONTACTA kunnen we aan een breed publiek de ver nieuwing op het gebied van be veiliging laten zien, de reacties op onze producten zijn een inte ressante graadmeter voor de ac ceptatie in de zakelijke en particu liere markt. Noviteiten worden op een andere manier opgepakt in de zakelijke markt, dan in de particuliere markt. Aan de ande re kant kan het soms verrassend zijn hoe snel bepaalde innovaties door particulieren worden opge nomen in het dagelijks leven. Op CONTACT A is het aantal parti culieren beperkt, maar ze zijn er toch ieder jaar weer. Een mooi voorbeeld hiervan is een ontmoe ting die ik had met een dame van ongeveer 70 jaar, die interesse toonde in beveiliging. Ze dacht aan camerabewaking. Ik vertelde dat ze dit bij wijze van spreken op ieder moment van de dag ook op een I-pbone kon bekijken, maar dat dit wellicht iets te high tech voor haar was. Op het mo ment dat ze haar I-phone uit de tas te voorschijn haalde, besefte ik dat het volledig afhangt van de persoon, hóe en welke mogelijk heden je kunt bieden; onderschat dat dus nooit! We hebben bij de ze mevrouw een modem beveili gingssysteem aangelegd. De ont wikkelingen in onze branche gaan enorm snel. We laten ieder jaar weer graag zien welke ont wikkelingen er zijn op CÖN TACTA en dat al 25 jaar lang. Voor ons biedt CONTACTA echt toegevoegde waarde. geven maar ziet nog veel van de au thentieke identiteit terug: "Hoewel de Bedrijven Contactdagen half de ja ren '80 in andere plaatsen succesvol waren, wilde ik geen kopie. Ik wilde een heel eigen imago. De naam CONTACTA hebben we vanaf het eerste moment gevoerd om het ver schil te maken. De beurs werd ruimer van opzet met de nadruk op kwali teit. Dat is een goede keuze geweest. We introduceerden 'pleinen' die het stramien van beurspaden met kleine stands doorbraken. Er kwamen terras sen met'volop eten en drinken. De ge meente en ondernemers uit Reimers- waal pakten dat als eerste heel voort varend aan. In de jaren daarna volg den ook anderen, soms gebundeld tot een regio, zoals Zeeuws-Vlaanderen, en kwamen met meerdere bedrijven tegelijk. In hun kielzog volgden de terrassen en het entertainment, waar mee CONTACTA met beursborrels en mosselmaaltijden werd voorzien. "De interesse vanuit gemeenten om deel te nemen, is te verklaren door de uitgifte van grond op de toekomstige bedrijventerreinen. CONTACTA was een uitgelezen ontmoetingsplaats voor het samenbrengen van locaties en uitbreidingsplannen. De Looze sr, inmiddels vierenzeven tig organiseert nog altijd beurzen. 'Ik ben er een tijdje uit geweest, ben gaan golfen en bridgen, maar ben nu samen met zoon Mike toch weer be- gonnen. We organiseren nu voor het dan echt de beurs om direct met de regio in contact te komen. Tot nu toe zijn wij de enige rijschool op de beurs, dat geeft ons een voorsprong. We slaan vaak twee vliegen in een klap. Zakelijk en particulier scoren wij ieder jaar meer aanvragen en niéuwe klanten via CONTACTA. Het bevalt zelfs zo goed, dat we nu een eigen stand hebben ingericht in de eigen huisstijl. Deze gebruiken we nu ook op andere vak- en fami liebeurzen in Zuid-Nederland." Peter Sijmens, bedrijfsleider handelsonderneming A. van Tilburg B.V. "Het moet ergens tussen de 12 en 15 jaar geleden zijn geweest dat we voor het eerst op CONTACTA stonden. Daar voor deden we jaarlijks mee op een verge lijkbare beurs in Roosendaal, maar dat liep echt op z'n eind. We kre gen een tip om eens te gaan kijken op de succesvolle CONTACTA in Goes. Sindsdien staan we op deze ge zellige beurs en ontmoeten hier on ze klanten uit de regio. Relatiebe heer is een belangrijke factor voor een handelsonderneming en wij gelo ven in de kracht van herhaling. Voor onze Truck-, Trailer- Hy- Meer dan vijfentwintig jaar geleden spraken initiatiefnemer Joop de Looze en marketeer Ben Flore elkaar op een zonnig terras in Goes. De Looze van organisatiebureau ICÈM vroeg zich onder het ge not van een koel drankje hardop af: "Er worden in Leeuwarden Bedrij ven Contactdagen georganiseerd. Zou daar behoefte aan zijn in Zee land?" door Annet van Ree GOES - Ben Flore van Florad Marke ting Group uit Goes vertelt: "Er was geen echte evenementenlocatie, maar het idee sloeg bij mij direct aan. De Zeelandhallen in de huidige vorm be stonden toen nog niet. Vooral met het oog op de ondernemers in Zee land leek het mij een perfect idee. Veel ondernemers willen hier zelf nog hun klanten bezoeken, maar dat schiet er vaak bij in. CONTACTA bood de kans binnen enkele dagen veel van de relaties te ontmoeten. Het sloot ook keurig aan op de moge lijkheden in de media. Je kunt hier in Zeeland vrij gericht adverteren, een goede besteding van reclame-euro's. Alle ingrediënten klopten voor een mooi marketingconcept en succesvol le beurs." De Looze kijkt met voldoening terug op de eerste jaren van CONTACTA. Hij kan genieten van de nieuwe uit straling, die andere partijen er nu aan Toasten op de allereerste CONTACTA. Loyale nieuwkomer: DEK Met de nodige terughoudendheid nam Rijschool Dek in 2005 toch voor het eerst deel aan CONTACTA. Ruth Kas: "We waren in eerste instantie voor al gericht op de particulier, maar dit is de laatste jaren uitgebreid naar het pro fessionele veld met o.a. opleidingen en trainingen voor vrachtwagen- en hef truckchauffeur. De professionele markt groeit in Zeeland en CONTACTA is Het verkoopteam van Meijers Staalbouw BV staat sinds 1997 aaneengesloten met een zelfstan dige stand op CONTACTA, dat betekent een derde lustrum voor deze specialist in staalconstructies uit Serooskerke (W). "Wij leve ren en bouwen veel opslaglood sen, stallen, veldschuren en be drijfshallen voor de agrarische sec tor; deels volledig in eigen be heer en deels als toeleverancier voor andere bouwers. Ook leve ren we alle ondersteunende dien sten die samenhangen met het bouwproces," vertelt Chris de Visser, verkoopleider bij Meijers Staalbouw. Onze relaties komen uit de hele regio Zuidwest. CONTACTA is voor ons dan ook een perfecte gelegenheid om de banden aan te halen en elkaar te spreken in een informele sfeer. Investeringen in opstal worden gepland over meerdere jaren. Daarom moeten we wel steeds zorgen dat onze naamsbekend heid op peil blijft in onze markt. Dan kom je ook weer wat mak kelijker binnen bij nieuwe klan ten. Directe verkoop is niet het hoofddoel; het is vooral investe ren in de lange termijn op CON TACTA. Reijnhout Elektro: deelnemer van het eerste uur Vanaf de allereerste editie in 1986 is Reijnhout Elektro BV uit Hansweert deelnemer van CONTACTA. Vader Jan Reijn hout zag er indertijd wel brood in en bouwde zijn eerste stand op in de veilinghallen in Goes. Zoon Tim bouwt de laatste jaren de eigen stand op in de Zeeland hallen. "Ook voor ons is het dus een 25-jarig jubileum blijkt nu, daar had ik helemaal niet bij stil gestaan," geeft zoon Tim Reijn hout, de huidige directeur/eigenaar, eerlijk toe. Eerst stonden we altijd zelfstan dig en later huurden we ruimte als deelnemer van het Reimers- waal Plein, het eerste gemeentelij ke plein op CONTACTA. "Nu staan we voor de derde keer op het Bevelanden Plein, altijd gezel lig, in hal 3. Dat heeft toch iets meer stijl, veel standhouders be nutten hier de hoogte, dat doet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 138