visie op transport Nieuw bij Auto Sturm: De Nissan LEAF AUT^STURM De Nissan LEAF Is leverbaar vanaf 34.990,- MIDDELBURG: GOES: Noordweg 467 Amundsenweg 39 T: 0118-61 20 42 T: 0113-60 20 00 Ga voor meer informatie naar: www.nissan.nl SHIFT_the way you move Wielemaker in bedrijf. Bij Wielemaker BV staat de continuïteit van de onderne ming voorop. „Never change a winning team. Voor ons is groei geen doel op zich, maar een lo gisch gevolg van goed teamwork met Zeeuwse nuchterheid. Diver siteit is de kracht van ons be drijf', aldus directeur Ronald Wielemaker (34). door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Hij vormt samen met zijn jongere broer Jasper Wiele maker (28) en John den Hollander (43) de huidige directie van het Mid delburgse Transport en Containerbe- drijf Wielemaker. Den Hollander is 22 jaar geleden begonnen als planner en werd tien jaar geleden bedrijfslei der. Sinds 1 januari 2010 zijn John den Hollander en de gebroeders Ro nald en Jasper Wielemaker allen (me de) eigenaar. Wielemaker is al bijna een eeuw een begrip in het Zeeuwse en ver daarbui ten. Sinds de oprichting in 1916 door Krijn Wielemaker (de overgrootvader van de huidige generatie) is de onder neming zich voortdurend blijven ont wikkelen om als dienstverlenend be drijf optimaal te kunnen functione ren. De grondlegger haalde melkbus sen met paard en wagen op bij de boe ren en bracht deze naar de melkfa briek. Al snel volgden (andere) agrari sche producten, grint en zand. Anno 2011 zijn paard en wagen verruild voor een zeer modem wagenpark be staande uit 55 motoreenheden. Er zijn zeventig mensen werkzaam in vaste dienst die allen afkomstig zijn uit de regio Zeeland. De kernactivitei ten van Wielemaker, sinds 1996 ge vestigd op Industrieterrein Arnestein, zijn regionaal, nationaal en internatio naal transport, groupage, exceptio neel vervoer, inzameling en vervoer naar de hergebruiker van afval plus containerverhuur. Bovendien be schikt Wielemaker over 16.000 vier kante meter overdekte opslagruimte. Slim ondernemen Slim en innovatief ondernemen wer den begin 2009 bekroond met de prijs Creatief Ondernemerschap van de Kamer van Koophandel. „Oris be drijf draait op innovaties. Wij zijn al tijd in voor iets nieuws, met name op het gebied van voertuigen en automa tisering. We zijn zeer geinteresseerd in de laatste stand van de techniek, zo wel om economische als duurzame re denenen. Soms zijn zelfs onze leveran ciers er nog niet aan toe. We zitten sa men aan de ontwerptafel om proces sen te optimaliseren. Als het gewicht van een nieuw .voertuig bijvoorbeeld 400 kilo lager is dan een oude wagen, is het brandstofverbruik uiteraard veel minder. Onze chauffeurs worden er op getraind om zo efficient mogelijk met brandstof om te gaan. We zijn ook aan het orienteren om op het mi lieuvriendelijke gas te gaan rijden", verklaart Ronald Wielemaker. De groei van het bedrijf is na de Tweede Wereldoorlog, tijdens de we deropbouw, pas goed op gang geko men. „Mijn opa Cees en zijn broer Jan Wielemaker hebben goed inge speeld op de industrialisatie van Vlis- singen Oost en het toenemende be lang van het toerisme in Zeeland. Zo ontstond de combinatie van afval en vervoer, hetgeen steeds verder uitge bouwd is. Deze koppeling onder scheidt ons van de concurrentie, die ofwel alleen in afval ofwel alleen in transport doet. Wij zoeken samen met onze opdrachtgevers de combina tie op. Zo zijn wij bijvoorbeeld in de bouwsector in staat om alles te organi seren vanaf een perceel in gebruik ge Foto's: Mark Neeleinans nomen wordt tot de oplevering. Door de economische recessie gaat het beduidend minder in de bouw, maar gelukkig kunnen wij dat com penseren door een grote spreiding van activiteiten. Bij ons is zestig pro cent afvalgerelateerd. Daarvan is onge veer twintig procent bouwafval en het overige bestaat voornamelijk uit bedrijfsafval: puin, glas, kunststof, hout, papier, karton. „Deze laatste af valstroom is natuurlijk bij uitstek ge schikt voor hergebruik. Daarom is een zogenaamde 'milieustraat' niet meer denkbaar zonder een inzamel punt voor 'oud' papier. Dit materiaal heeft een positieve waarde en het loont dan ook de moeite om het apart in te zamelen. Wij voorzien in diverse soorten containers en zetten speciale voertuigen in om ze te ledi gen. Op afroep of in onze speciale route, tegen acceptabele tarieven." Bijzonder stukgoed Door de auto's te voorzien van zware hydraulische laad- en loskranen, slui ten laden, lossen en transport bij Wie lemaker naadloos op elkaar aan. Of het nu gaat om rijplaten, steigers, op slagcontainers, bouwmaterialen of kunstwerken. Vakbekwaam personeel en gecertificeerde hijsmiddelen staan garant voor hoge productiviteit en veiligheid. De autolaadkranen van Wielemaker zijn uitgerust met de nieuwste technieken, waaronder draadloze afstandbesturing. Dit maakt het mogelijk om de lading exact te po sitioneren. Mede hierdoor zijn deze kranen zeer geschikt in de bouwsec tor en industrie. Ieder voertuig be schikt over hijsmateriaal dat afge stemd is op het type en de capaciteit van de kraan. Voor speciale projecten kunnen er op maat aanpassingen wor den verricht. „Zo zijn wij ook sterk in het transport van bijzonder stuk goed, met name voor constructiebe drijven en scheepswerven. Ook op drachten met eèn bepaalde tijdsdruk nemen wij graag aan. Teiwijl voor an deren veelal het risico te groot is, zijn wij er juist van overtuigd dat we het gaan redden. Bijvoorbeeld generato ren in opdracht van een rederij voor een schip dat in Polen ligt te wach ten", legt Ronald Wielemaker uit. Ronald Wielemaker: „De kracht is onze diversiteit."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 137