Vlaanderen vaste gast op de beurs LOODS vlaanderen 17 De voor Vlaanderen zo belangrijke verbinding over water tussen gent en Terneuzen. Voor de tweede achtereenvol gende maal zal de provincie Oost-Vlaanderen aanwezig zijn op Contact.nl in de vorm van een 100 m2 groot plein. Al sinds 2008 zijn Vlaamse ondernemers, die grensoverschrijdend zaken willen doen met Nederland, individueel present op de grootste netwerk- beurs van Zuidwest-Nederland. In 2010 was de belangstelling zo groot dat besloten werd tot deel name aan CONTACTA.NL.nl in de vorm van een Vlaanderen Plein. door Loes van der Hoeven EEKLO - Op het Vlaanderen Plein vorig jaar waren diverse KMO (MKB-Bedrijven), BioBase Europe en verscheidene steden uit het Meet jesland, waaronder de hoofdstad Eek- lo, aanwezig. Deze succesformule wordt op de zilveren jubileumeditie van het evenement gecontinueerd. Contactpersoon voor het Vlaanderen Plein is Daniël van de Velde, voorzit ter van de Sociaal Economische Raad van de Regio (SERR) Meetjesland, Leiestreek env Schelde en waarne mend voorzitter van het Regionaal Economisch Sociaal Overleg Comité (RESOC) van diezelfde, aan Zeeuws-Vlaanderen grenzende regio. "Het Vlaanderen Plein heeft de steun gekregen van verscheidene Vlaamse overheden, het Consulaat Generaal der Nederlanden voor Oost- en West-Vaalnderèn en diverse bedrij- venorganisaties", licht Daniël van de Velde toe. "Op het plein zal ook een aantal officiële diensten uit de grens streek Meetjesland, Leiestreek en Schelde verenigd in de RESOC verte genwoordigd zijn met een stand. Gelieerd aan het beursthema 'Visie op de Toekomst', richten wij ons met name op de thema's arbeid, tewerk stelling, economie, ruimtelijke orde ning en mobiliteit van de streek, als mede op grensoverschrijdende han delsactiviteiten. Er zijn nog steeds gro te cultuurverschillen tussen Neder land en Vlaanderen. Wij moeten el kaar leren kennen, want daarvan is nog nauwelijks sprake, terwijl onze re gio's slechts 40 kilometer van elkaar verwijderd zijn. Er zijn al veel bedrij ven in zowel Vlaanderen als Neder land, die grensoverschrijdend wer ken. De intentie van onze beursdeel- name is, contact met onze Nederland se en met name Zeeuwse collega's te leggen en te verstevigenom met el kaar tot zaken te komen, die mogen leiden tot duurzame relaties. Wij ver wachten veel bezoekers vanuit Vlaan deren te mogen ontvangen. Vanzelf- sprekend zal ikzelf gedurende de gehe le beurs als gastheer aanwezig zijn op het Vlaanderen Plein." Seminar In de middag van 3 november vindt op het Vlaanderen Plein een seminar plaats, waarin het grensoverschrijdend zakendoen centraal staat. Diverse pro minente sprekers zullen er het woord voeren over onder meer de toekomsti ge mogelijkheden en verwachtingen van het grensoverschrijdend werken. Enkele van de sprekers zijn gedepu teerde Mare De Buck van economie, ruimtelijke ordening en externe be trekkingen van Oost-Vlaanderen, pro fessor Aimé Heene, buitengewoon hoogleraar aan de Universiteit van Gent en voorzitter van het Streekplatfom+ van Meetjesland, bur gemeester Koen Loete van Eeklo en T omSchiettekat vertegenwoordiger van de Unie van Zelfstandige Onder nemers UNIZO. Het seminar zal worden afgesloten met een borrel. Evenals in 2010 zal het vervoer van de Vlaamse genodigden en andere be langstellenden die dag per bus wor den verzorgd. Beste buur Burgemeester Koen Loete van Eeklo juicht de tweede editie van het Vlaan deren Plein op CONTACTA.NL.nl ook zeer toe. "Vorig jaar was ik een van de initiatiefnemers van onze geza menlijke presentatie in de vorm van een plein. Dat werd toen, evenals de beurs zelf, geopend door voormalig minister-president Jan Peter Balkenen de van Nederland en demissionair pre mier Yves Leterme van Vlaanderen. Evenals in 2010 zal het Meetjesland ruim vertegenwoordigd zijn met on der meer de 11 gemeenten die samen de streek vormen, het Streekplatform waarin diverse organisaties vertegen woordigd zijn waaronder het toeris me en het Plattelandscentrum dat de belangen van de plattelandsregio be- Burgemeester Koen Loete hartigt. De gemeente Eeklo presen teert zich er ook als goede buur van Zeeland. De bezoekers vinden op het plein in formatie over bijvoorbeeld bedrijfsves tiging, industriegrond, handelsorgani saties, het RESOC en de voedingssec tor van Oost-Vlaanderen. Wij laten hen er vanzelfsprekend kennismaken met onze overheerlijke streekproduc ten, zoals salami, speculoos, de wereld beroemde Cuperon snoepjes en onze streekbieren." Mobiliteit Met Eeklo en diverse andere Oost-Vlaamse gemeenten lopen in middels grensoverschrijdende projec ten op het gebied van toerisme en welzijn. Ook wordt samengewerkt met de Businessclub van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land, bijvoorbeeld op het gebied van mobiliteitsverbetering. Burgemeester Loete juicht met name de realisatie van de Westerscheldetunnel en de toe komstige Sluiskiltunnel van harte toe. "Om elkaar beter te leren kennen, moeten wij onze contacten verder in tensiveren. Eeklo werkt als gemeente nog niet samen met een Zeeuwse te genhanger, Maldegem doet dat wel met onder meer Oostburg, Vlissingcn en Terneuzen. Zelfben ik ook voor stander van het organiseren van busi ness to businessbijeenkomsten tussen de gemeenten uit onze beide regio's. Tijdens CONTACTA.NL.nl 2010 hebben wij al een bescheiden resul taat geboekt met het tot stand bren gen van grensoverschrijdende contac ten. Dat willen wij de komende vijf jaar intensiveren, door ook (over- heids)delegaties vanuit Zeeland uit te nodigen voor een bezoek aan onze re gio. Wellicht kunnen wij de eerste stappen daartoe zetten op het Vlaande ren Plein op CONTACTA.NL.nl 2011." ALS LEREN WERKEN WORDT Individuele begeleiding, coaching en training voor jongeren die het om één of andere reden niet redden op school. www.atcc-deloods.nl 0113-715513 Verrijn Stuartweg 4a 4462 GE Goes - Bedrijvencentrum Video Catering Smederij Scooters - Kantoor Pietwegs 4471NR Wolphaartsdijk - Houtzagerij De Piet Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling Europa investeert in zijn platteland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 135