Bram Moszkowicz praat Zeeland even bij seminar Enkele uitspraken van Moszkowicz: 'Ik ben belazerd en beledigd. En ik heb de kracht om de ver dediging van Holleeder te blij ven voortzetten. Maar in het belang van mijn cliënt leg ik mijn taken neer.' 'Ze noemden me vroeger op school een 'kakkertje'. (Esqui re, 2001). 'Hoewel'ik nu leef, had ik me meer op mijn gemak gevoeld in het Chicago van het begin van de vorige eeuw, de jaren dertig. Het gangstertijdperk. De pakken, de stijl....prach tig.'(Esquire, 2001). 'Ik ben een man van uitersten, van zwaft-wit, grijs bestaat in mijn leven niet.'(Opzij, 2001). tijd formeel, altijd in jasje.' Moszkowicz vindt dat iedereen recht heeft op een zo goed mogelijke verde diging als hij van een misdrijf ver dacht wordt. Het cliëntenbestand van Moszkowicz liegt er niet om, bij veel mensen zette dat ook kwaad bloed. Zo werd Desi Bouterse cliënt bij Bram Moszkowicz nadat vader Max Bouterse had geweigerd. Die weige ring kwam voort uit Max' vriend schap met de Haagse strafpleiter Ge rard Spong, die uit Suriname afkom stig is. Die was op zijn beurt weer nauw bevriend met slachtoffers van de decembermoorden, waarvan Bou terse verdacht werd. De verdediging van Bouterse leidde tot niet al te veel problemen. Moszkowicz verdedigde zowel Endstra als zijn vermeende af perser Willem Holleeder. Heel recent staat nog het beeld voor ogen van het proces tegen Geert Wil- ders, dat uiteindelijk leidde tot volledi ge vrijspraak van Wildere. Moszkowicz weet over alle mogelijke actuele en minder actuele kwesties mee te praten en heeft daar een bij zondere zienswijze op. Daarnaast is hij liefhebber van cultuur:. Muziek van Bach, het vioolconcert van Men delsohn en Der Tot und das Madchen van Schubert. Boeken van Leon de Winter, Harry Mülisch en Jo hn Grisham, televisieseries als Ironsi de, Perry Mason en LA Law en films als Witness for the Prosecution en de Godfather. Brain Moszkowicz spreekt op woensdag 2 november vanaf 15.00 uur in de Zeeland hallen. Het zal de organisatie van CONTACTA 2011 een enorm plezier doen. Want wat lang niet iedere organisator van een evenement lukt, heeft LMG toch maar mooi voor elkaar. Bram Moszkowicz, Nederlands bekendste advocaat, spreekt in de Zeelandhallen in Goes. Wanneer? Woensdag 2 november vanaf 15.00 uur. Bram Moszkowicz met op de achtergrond het portret van zijn vader Max. levisieoptredens. Zo is hij regelmatig te zien als misdaaddeskundige in het showbizzprogramma RTL Boule vard. Hij presenteerde in 2005 een ta lentenjacht voor jonge advocaten voor de AVRO, onder de naam 'De Nieuwe Moszkowicz'. Hij was in 2007 al eens te gast in het VPRO pro gramma Zomergasten en in februari dit jaar zat hij in het programma No va College Tour. Sinds kort is Moszkowicz te beluiste ren op Radio 538. Daar is hij weke lijks te horen in het programma Ruuddewild.nl. Hij praat de luiste raar elke dinsdagmiddag om 17.15 uur bij over spannende rechtszaken, afgewisseld met zijn werkzaamheden als advocaat. Luisteraars kunnen hem dan ook vragen stellen. Daarnaast zijn er plannen om Bram Moszkowicz een eigen televisiepro gramma te geven. Talpa werkt aan een nieuw tv-pro- gramma met Moszkowicz, dat gaat over vooroordelen. We zien de advo caat die zijn beeld van een bekende Nederlander schetst. Vervolgens voe ren de twee een open gesprek, om te zien in hoeverre Moszkowicz het bij het juiste eind had. Voor welke zend gemachtigde het programma is be oogd, is nog niet bekend. Ijver Bram Moszkowicz studeerde rechten in Amsterdam, met als specialisatie Anglo-Amerikaans recht. Tijdens zijn studie viel hij niet op door briljant heid, wel door zijn ijver en formele gedrag. Zelf zegt hij het meest ge leerd te hebben' van de pleidooien van zijn vader Max. Daar ging hij zo vaak mogelijk naar luisteren. Een oud- hoogleraar zegt over Bram: 'Hij was ijverig, niet superslim, maar dat geldt voor meer goede strafplei ters. Hij viel wel op als zoon-van. Al door Ron Gregoor GOES - Bram Moszkowicz is niet al leen in de rechtszaal een gevreesd (door het OM) en geliefd (door zijn cliënten) persoon, hij timmert behoor lijk aan de weg. Er gaat bijna geen dag voorbij of we zien de Amsterdam se advocaat op de tv. Is het niet bij RTL Boulevard als gastpresentator, dan is het wel in een eigen-program ma of wordt hem om zijn mening ge vraagd. De Limburgse Amsterdammer, flam boyant wereldburger, is ook niet wars van een geintje. Niet 'te beroerd om op te treden in een of ander reclame filmpje. Abraham Maar ten Moszkowicz werd op 25 juni 1960 geboren in Maastricht. Hij is een zoon van de bekende ad- vocatendynastie, zijn vader Max was in zijn tijd al Zijn kantoor een van de in Amsterdam, meest toonaange vende advocaten van ons land.. Zijn drie broers David, Max jr en Robert werden eveneens beëdigd als advo caat. Bram, zijn vader en zijn broers David en Max jr. vormen tezamen de advocatenmaatschap Moszkowicz Ad vocaten met kantoren in Maastricht en Amsterdam. Bram leidt de vesti ging in Amsterdam. Berucht Bram Moszkowicz is ongetwijfeld de advocaat met de meest bekende of be ruchte clientèle. Zoals de in 2003 ver moorde Cor van Hout, de Surinaam se legerleider Desi Bouterse, Patty Brard, vastgoedmagnaat Willem Ends tra, topcrimineel Willem Holleeder, politicus Geert Wildere en voetballer Robin van Persie, om er maar eens een paar te noemen. Omdat Moszkowicz een begenadigd spreker is met veel gevoel voor hu mor, wordt hij veel gevraagd voor te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 134