Jan van Halst, de sympathiekste analyticus van de NOS seminar Utrechter Jan van Halst was als voetballer een midden velder die tot het gaatje ging. Ajax haalde hem destijds zeer te gen de zin van de zogenaamde voetbalkenners. Maar net als eer der zijn voorganger Jan Wouters bleek Van Halst een type voetbal ler die een elftal kan sturen. Als bestuurder is hij als een openba ring. En als voetbalanalyticus is hij zeer populair. Op CONTAC- TA.NL 2011 zal hij zijn toehoor ders aan zijn lippen laten hangen. door Ron Gregoor GOES - Sport en business zijn onlos makelijk aan elkaar verbonden. CON- TACTA.NL speelt daar dit jaar actief op in. Op de beurs staat, je kan het niet missen, een sport- en business- plein. Wie denkt aan sport en busi ness, aan succes, ontkomt niet aan de snelle opkomst van FC Twénte. De Tukkers, een paar jaar geleden nog ge doemd tot een rol in de kelder van de eredivisie, zijn sinds een paar jaar een van de absolute topclubs van Neder land. FC Twente heeft zich gevoegd bij de twee topclubs in ons land, PSV en Ajax. Het kampioenschap van de Tukkers in 2010 was geen toevalstref fer. Vorig jaar streed de club tot de laatste dag met Ajax om de titel en Als voetballer van Vitesse tegen IN AC. ook dit jaar gaat FC Twente ervoor. Het succes van de Tukkers wordt voor een groot gedeelte toegedicht aan voorzitter Joop Munsterman. Maar ook de aanwezigheid van men sen als Jan van Halst als directeur com merciële zaken heeft daar veel aan bij gedragen. Hij zal de aanwezigen op CONTACTA.NL als geen ander kunnen vertellen wat er voor komt kijken om succes te hebben in de sport en het bedrijfsleven. Jonathan Jan van Halst, 42 jaar, is geboren in Utrecht. Hij begon zijn voetbalcar rière bij Jonathan in Zeist. Daar werd hij opgemerkt door de scouts van FC Utrecht, waarvoor hij in het seizoen 1988- 1989 zijn eerste wedstrijd speel de. Hij kwam dat eerste seizoen tot negen wedstrijden. Het jaar daarop kwam Van Halst uit voor FC Wageningen, toen nog een betaald voetbalclub die in de eerste di visie speelde. Daar speelde hij dertig wedstrijden, scoorde twee keer. Hij trok daar de belangstelling van FC Twente, die h:em in 1990 aantrok. Van Halst bleef er tot en met het sei zoen 1998- 1999. In totaal speelde hij 224 wedstrijden voor de club, die zijn hart gestolen had. Achttien maal maakte hij een doelpunt. In het seizoen 1999-2000 kwam Van Halst uit voor Ajax. In het eerste seizoen speel de hij 21 keer voor de club. Het jaar daarop werd hij overbodig verklaard en verhuurd aan Fortuna Sittard, waar hij 21 wedstrijden speelde en een keer scoorde. Het jaar daarop kreeg hij een nieuwe kans bij Ajax, speelde er dertien wedstrijden, maar overtuigde de trainers niet. Wel werd hij dat jaar landskampioen en won de beker. Ook het jaar daarop bleef hij bij Ajax, maar kwam veelal niet ver der dan de reservebank. Bij Vitesse sloot hij in het seizoen 2002/2003 zijn actieve voetballoopbaan af. Kui- tenbijter Van Halst ging de journalis tiek in. Analyticus De wat ondergewaardeerde midden velder bleek een geniaal inzicht in het spelletje te hebben en dat ook nog eens heel helder te kunnen uitleggen. Dat werd al snel opgemerkt door de media. RTL Voetbal op RTL4, VI Oranje op RTL7 en Eredivisie Live maakten dankbaar gebruik van zijn voetbalkennis. Sinds dit jaar is Van Halst vaste analyticus van Studio Voet bal van de NOS. Wie kent niet de Van Halst met zijn laptopje waarin hij haarfijn de spelsituaties uitlegt. Wat doet die verdediger daar, waarom dekt hij niet door en waarom kijkers is hij de enige analyticus die helder en begrijpelijk situaties kan uit leggen. Jan van Halst is ook schrij vend journalist. Voor een aantal week bladen schrijft hij columns en lang niet altijd over alleen maar voetbal. Van Halst keerde terug bij FC Twen te. Hij was een tijdje algemeen direc teur, in deeltijd, samen met Peter Spit. Vanaf 2010 is hij manager alge mene zaken en neemt daarmee een aantal taken van voorzitter Joop Mun sterman over. In augustus kondigde Van Halst zijn vertrek aan bij FC Twente. Dit najaar kapt hij ermee. Zijn optreden op Contact is dus een van zijn laatste als bestuursman van FC Twente. Wat hij daarna gaat doen, is nog niet bekend. Meteen na zijn aankondiging werd hij gelinkt aan Ajax, dat een algemeen directeur zoekt. Hij is daar echter nooit in het openbaar op ingegaan. De kwaliteit van Van Halst is dat hij, ondersteund met videobeelden, begrij pelijk kan uitleggen wat er in het veld gebeurt. Door een combinatie van zijn ervaring op het veld en in de be stuurskamer kan hij een perfecte in houdelijke presentatie geven over de link tussen sport en het bedrijfsleven. Hij zal de aanwezigen op een bijzon der prettige manier vertellen hoe je functioneert binnen een team, hoe je coacht, hoe je je sterke punten ge bruikt en je kansen benut. Jan van Halst is te zien en te horen in de Zeelandhallen op woensdag 2 november. Om 19.30 uur begint, zijn seminar Aan tafel met Wilfred Genee op RTL Praten met verstand van zaken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 129