de stoel DE STOEL 07 Tekst: Ron Gregoor Foto: Marijke Folkertsma Naam:Meindert Bergsma (49) Functie: solexboer Bedrijf: Solexverhuur Zeeland Bijzonderheden: Bas is de enige echte medewerker, verhuur van e-solex gevestigd in Serooskerke Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Het bijzondere is dat Solexverhuur Zeeland iets biedt wat iedereen heel erg leuk vind, van jong tot oud; van man tot vrouw; kortom ieder plui mage. De solex schijnt een bepaald gevoel naar boven te brengen wat door iedereen aLs zeer prettig wordt ervaren. Het leukste is dat lokale be woners van de andere kant van het eiland een solex huren en na de tocht enthousiast vertellen dat ze niet wisten dat het hier zo mooi is. Op welke stoelen heeft u hier voor gezeten? De financiële wereld, verzekeringen en hypotheekadviseur. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Aangezien de financiële wereld be hoorlijk in elkaar stortte, was er meer tijd om naar buiten te kijken, dagelijks kwamen er enthousiaste en vrolijke groepen voorbij ons kan toor op een solex, toen is het idee geboren voor Zeeland. Wat betekent het bedrijf voor u? Het betekent heel veel voor me aan gezien je de hele dag bezig bent met organiseren en regelen maar ook omdat het mijn boterham is. Hoe kwam u op het idee om so lexen te verhuren? Zoals eerder aangegeven was de toen langs rijdende solexen de bron van het idee en na veel onderzoek en rondbellen in Nederland werd het idee steeds concreter. Waarom solexen en geen fietsen bijvoorbeeld? Solexen voldoen aan het huidige modewoord BELEVEN, een fiets is zo gewoon. Maar op de solex ervaar je het vooruitgaan toch anders, ver der is trappen geen vereiste om vooruit te komen, ontspanning zon der inspanning. Wie zijn u beste klanten? We hebben geen klanten; we heb ben gasten die allemaal hetzelfde zijn:van het jonge net getrouwde stel tot vrijgezellenfeesten en grote bedrijven die komen solexen en BBQ-en. Was deze slechte zomer (qua weer) ook slecht voor uw bedrijf geweest? Gelukkig regent het nooit in Zee land, er is 1 keer een groep geannu leerd met onweer, groepen getooid in poncho's of regenpakken hebben -bijna- net zoveel lol gehad als dege ne die met een stralende zon reden. Hoeveel solexen heeft u, hoe veel gezelschappen kunt u op een dag van een solex voorzien? In het totaal hebben we 32 solexen, maar kunnen grote groepen voor zien van een solex, bijvoorbeeld in mei dit jaar reed een groep van 100 solexen van Domburg naar Dis hoek, we huren de andere solexen - zowel elektrisch als origineel - in bij andere bedrijven in de regio. U staat voor het eerst op Con tact, waarom doet u mee? Promotie voor de nieuwe arrange menten, de luxe positie zoals afgelo pen jaar dat er geen reclame nodig is proberen we te doorbreken door de solex en arrangementen nog breder in de markt te zetten. Wat verwacht u van de CONTACTA? De verwachting is dat veel geïnteres seerden onze naam zien en wellicht op het idee komen om met het be drijf of familie een solexarrange ment te ervaren en boeken. Daarom staan er ook op 2 dagen met ons sa menwerkende bedrijven op de stand. Waar kunnen we u vinden? Walcherenplein, standnummer 112. Wanneer bent u het meest in uw element? Langs de zee lopend met mijn vrouwen nieuwe ideeën of plannen maken. Wat is uw ambitie? Over een aantal jaar een toonaange vend bedrijf in Zeeland te zijn voor uitjes en arrangementen voor bedrij ven, families en groepen. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Jammer genoeg is daar weinig tijd voor maar tennissen vind ik heel erg leuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 125