RAAL: specialist in efficiënte koelsystemen RAAL Zeeuwse drie eenheid met (internationale allure Unieke samenwerking Hydrauvision, HydrauRent en M.I.P. Yerseke Hydrauvision baar voor het filtreren en ontwateren van hydrauliekolie of het spoelen van hydrauli sche systemen. Hydrauvision heeft, evenals HydrauRent, haar basis in Schoondijke en daarnaast ves tigingen in Dordrecht, TJmuiden, Gent en Zeebrugge. M.I.P. produceert allerlei typen leidingen zowel als prefab maar ook op locatie. Deze worden toegepast in alle takken van indu strie. De samenwerking van deze drie Zeeuwse bedrijven vormt een slagvaardige combina tie, waarvan de opdrachtgever de vruchten plukt: één aanspreekpunt voor verschillende specifieke disciplines. High Tech, innovatie en efficiency zijn het handelsmerk van de combinatie. Belangrijke projecten nationaal en ver over de grens "Zeeland power" strekt zich uit tot ver over de grenzen van de Zuid-West Nederland. Hydrauvision, HydrauRent en M.I.P. wor den ingeschakeld voor engineering en in- 1 Project waarin duidelijk de verschillende disciplines samenvloeien Optelsom van ervaringen: één van grootste spoelunits stallatie van veelal gecompliceerde hydrauli sche systemen. Ook voor preventief onderhoud spelen Hy drauvision en M.I.P. een vooraanstaande rol. Hierdoor blijven productieprocessen veilig en betrouwbaar werken en worden storin gen en ernstige calamiteiten voorkomen. Een mooi voorbeeld waarbij de disciplines van Hydrauvision, HydrauRent en MIP sa menvallen is de ontwikkeling van een nieu we spoelunit voor hydraulische systemen. Een echt neusje van de zalm mogen deze spoelunits genoemd worden. Door in de ontwikkelingsfase de ervaring met het uitvoeren van spoelklus- sen te gebruiken, is een 'slimme' spoelunit ontstaan. De nieuwe units zijn koppelbaar waardoor het vermogen om te spoelen in feite oneindig gewor den is. Elke unit is separaat in zetbaar en kan spoelen tot 2000 1/min. Momenteel is spoelen tot 10.0001/min mogelijk! Hydrauvision stond garant voor de ontwik keling en bouw van deze unit, MIP kan ze inzetten voor het spoelen het door hun aan gelegd leidingwerk. HydrauRent kan de units in de markt zet ten, mèt de nodige expertise: equipment inclusief ervaren engineers om de spoelklus te klaren! Een dergelijk spoelsysteem behoort tot de grotere in de wereld en kan nog steeds, door de modulaire koppelbaarheid, groeien. Dergelijke projecten worden mogelijk ge maakt dankzij de vakkennis en betrokken heid van goed geschoold en gecertificeerd personeel. Ook dat is een Zeeuwse aange legenheid, omdat het personeel roots heeft voornamelijk in Zuid-West Nederland, of zich inmiddels gevestigd heeft in de buurt van één van de bedrijven. Kennis waarin door Hydrauvision, HydrauRent en M.I.P. wordt geïnvesteerd en dat behouden blijft voor de continuïteit van de bedrijven. De Zeeuwse drie eenheid bewijst de kracht van de combinatie! Voor meer informatie: www.hydrauvision.com www.hydraurent.com www.mipbv.nl HYDRAULICS PNEUMATICS Buys Ballotstraat 14 Schoondijke Tel: 0117-407200, E-mail: info@hydrauvision.com Op het gebied van hydrauliek is Hydrauvision in Schoondijke uitgegroeid tot één van de vooraan staande Nederlandse specialisten. HydrauRent in Schoondijke is alom wereldwijd erkend specialist voor de verhuur van hydraulische capaciteit. Kwaliteitsbedrijf M.I.R (Maritime Industrial Piping) in Yerseke richt zich op de productie en montage van geavanceerd leidingwerk. Drie partners die in staat zijn een totaal pro ducten- en servicepakket te bieden van A tot Z. Ware ambassadeurs van de industrie in Zuid-West Nederland! Hydrauvision is specialist in complete hy draulische aandrijf- en besturingssystemen. De toepassingen zijn heel breed uiteenlo pend van voedingsmiddelen- tot offshore. De werkzaamheden zijn evenzeer veelom vattend; van complete systeembouw tot en met in bedrijfstellen, maar ook de bijbeho rende service, onderhoud, revisie en repa ratie. In Schoondijke staat'bovendien één van de grootste hydraulische testbanken in Europa. HydrauRent verhuurt maatwerkoplossingen in hydrauliek. Zowel bij planmatig inzetten van hydraulische capaciteit, (projecten) als bij acuut inzetten hiervan (stilstand als ge volg van storing) biedt HydrauRent een toonaangevend productenpakket. Daarnaast is er een breed scala aan equipment beschik- RAAL Holland BV is samen met vijf collega-bedrijven weer present op de Contacta. De zes technische dienstverleners hebben een gezamen lijke stand in de techniekhal, compleet met innovatieve machines om aan het publiek te tonen. Naast RAAL wordt dit technisch plein gevormd door Teunis van Nes Radiateuren, Mastercool, DEBA Bedrijfswagens, Vervaet- Van Weele en DIVERTO Technologies. RAAL is producent en leverancier van complete koelsystemen en warmtewis selaars, radiateuren, condensatoren, olie- koelers, luchtkoelers en gecombineerde koelers. Bij Teunis van Nes Radiateuren worden dagelijks radiateuren en andere koelers in eigen werkplaats gereviseerd, vernieuwd en compleet nagebouwd. Mastercool levert professionele service gereedschappen en apparatuur voor air conditioners. DEBA is hoofddealer van Fiat Professional en IVECO bedrijfswa gens voor de regio Zuidwest Nederland. Vervaet-Van Weele is samen met Vervaet Biervliet en Vervaet Steenbergen John Deere dealer voor Zuidwest Nederland. DIVERTO combineert de functies van graafmachine, lader en werktuigdrager in één machine. Ze heeft de machine zelf ontwikkeld, in combinatie metTU Delft en het Zwitserse Protoscar. Speerpunten Innovatie, duurzaam ondernemen en/of energiebesparingen zijn speerpunten van beleid van RAAL, Roemeense onderne ming van origine. Naast RAAL Holland in Middelburg en de twee Roemeense vestigingen (in Bistrita en Prundu Bir- gaului) heeft het concern vestigingen in het Duitse Nürnberg, het Italiaanse Fer- rara en in het Amerikaanse Illinois. De wereldwijde afnemers van RAAL zijn te vinden in alle sectoren, met name transport logistiek, offshore, scheep vaart, landbouw, industrie, bouw, mijn bouw. Nieuwe ontwikkelingen RAAL zag in 1987 het levenslicht en inmiddels zijn er op de zes vestigin gen 1800 mensen werkzaam. RAAL Holland, aan de Kleverskerkseweg te Middelburg, zag in 2006 het levenslicht. Er zijn inmiddels zeven mensen werk zaam. „We blijven gestaag doorgroeien op basis van nieuwe ontwikkelingen, nieuwe klanten en grotere oplagen van diverse bestaande afnemers. Het hele koe- hnggebeuren heeft een enorme vlucht genomen, vooral ten gevolge van de mi lieunormen. Er worden steeds zwaardere eisen gesteld aan de uitstoot van verbran dingsmotoren", aldus John Aupperlee, managing director van RAAL Holland. Brandstof besparen Hij legt uit dat duurzaamheid en/of maatschappelijk verantwoord onderne men in feite een tweede natuur vormen voor RAAL. „Om aan de scherpere mi- lieueisen te voldoen dient er een efficiën tere verbranding plaats te vinden, ofwel een hogere temperatuurverbranding. Dat betekent dus ook een grotere koeling. Onze visie is om zoveel mogelijk brand stof te besparen door een efficiëntere koeling. Doelstelling is om ons marktseg ment aanzienlijk uit te breiden. Vandaar ook dat we veel (internationale) beurzen bezoeken. Wij zijn continu be zig met nieuwe ontwikkelingen in alle sectoren van warmtewis- seling. Op onze research afdeling werken ongeveer 150 engineers." Elektrische auto's RAAL Holland is autoriteit op het gebied van de koelingsystemen voor elektrische auto's. „Deze hebben wij hier in Middelburg ontwikkeld. We leveren ongeveer 300 systemen per week. In Europa rijden er onder tussen zo'n tiendui zend elektrische auto's. Op de autosnel wegen hebben ze een actieradius van 160 kilometer", aldus John Aupperlee. Activiteiten RAAL is een geïntegreerde organisatie en ontwikkelt de volgende activiteiten: Onderzoek en ontwikkeling inclusief testen Constructief en technologisch ontwerp Hulpmiddelen- en matrijzenontwerp. Fabricage van warmtewisselaars in drie fabrieken, met zes brazing lijnen, ge bruik makend van NOCOLOK tech John Aupperlee, managing director van RAAL Holland. nologie en een vacuümoven voor het solderen van roestvast staal. Machine- en materiaalontwerp en con structie, die nodig zijn voor de fabricage van warmtewisselaars (zoals RAAL ge patenteerde machine voor het vormen van lamellen) Een eigen productie om zich te ver zekeren van legeringdelen, inclusief afgietsels en staalconstructies, welke componenten zijn voor de RAAL warmtewisselaars. A deze activiteiten zijn een permanent ontwikkelend en updatend proces. COMPI.KTK CüOUSG SOLITIOXS RAAL Holland Kleverskerkseweg 18 4338PM Middelburg Tel: 0118-650584 Fax: 0118-651054 E-mail: info@raal.nl www.raal.nl Standnummer Contacta 246.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 122