U Troeli houdt van Binq Design m 29 wonen 'Onze kweepeer draagt veel vruchten, maar 'We hebben 36 vierkante meter buxus. Tot die zien er, net als het blad, gespikkeld uit' onze schrik zitten er plots bruine plekken in' wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 22 oktober 2011 Katten staan er om be kend dat ze feilloos de lekkerste plekjes in huis weten te vinden voor een middagdutje. Dat bevestigde Troeli van Rutger de Waard in Heerenveen een tijd geleden nog eens nadrukkelijk, toen hij een kersverse zitzak in de woonkamer in gebruik nam als kattendroompaleis. Deze eigenzin nige daad was voor zijn baasje het begin van een nieuwe carrière. Op de Woonbeurs Amsterdam lan ceerde hij zijn gloednieuwe katten verblijf; annex strak moderne bij zettafel. „Eind vorig jaar heb ik van ie mand een zitzak gekregen", gaat De Waard terug naar het begin. „Voordat ik er zeifin kon duiken, had Troeli hem al in gebruik. En hij was er niet meer uit te krijgen. Toen ben ik me gaan afvragen waarom er niet iets moois voor katten te krijgen is. Iets dat lekker ligt en ook nog goed staat in het in terieur. Zo is eigenlijk het idee ont- Een van de primeurtjes op de Woonbeurs Amsterdam was een kek bijzettafeltje. Niet alleen bedoeld voor mensen, maar vooral voor katten. Is design voor dieren in opkomst? door Shyra Hueting staan zelf iets te ontwerpen." En dan kan het snel gaan, want De Waard is inmiddels eigenaar van het prille bedrijfje Binq De sign. Het product waarmee De Waard poezen en hun baasjes voor zich wil winnen, is een ku busvormige bijzettafel voor multi functioneel gebruik. Het heeft de naam Bloq meegekregen, is ge maakt van hoogglans-mdf en lever baar in wit, zwart en taupe. De bij behorende kussens zijn er in der tien verschillende kleuren. De bovenkant van het bijzettafel tje is eigenlijk gereserveerd voor 'de baas', die er zijn glaasje wijn op kan zetten en de lade kan ge bruiken voor het opbergen van tijdschriften en de afstandsbedie ning. Maar de rest van het meubel tje is 'ingericht' als een soort gerief lijke bedstede voor katten. Vooral het zachte kussentje en hef intie me karakter van het 'interieur' zijn onweerstaanbaar voor katten, verklapt De Waard. Hij zegt het niet zomaar; hij heeft het getest. „Ik heb een uitgebreid kattenonderzoek gedaan voordat ik met dit product op de markt wilde komen. Mijn kat is er dol op, maar zijn andere katten dat ook? Daarom heb ik het prototype van het tafeltje bij verschillende mensen met katten 'uitgezet'. Het is uitgeprobeerd door dieren met uiteenlopende karakters: van zachtmoedig en rustig, tot hyperac tief. Het bleek dat niet alleen mijn kat er graag in ligt, maar andere katten ook." Katten zijn eigenwijze dieren. Doorgaans bepalen ze zelf waar ze zich wensen neer te vlijen. Is De Waard niet bang dat de aanschaf van zijn poezendesign voor men sen een kat in de zak blijkt te zijn? Dat de poes neerbuigend naar het dierenverblijfje kijkt en vervolgens op een stapel kranten van muizen gaat dromen? „Nee", klinkt De Waard stellig. „Uit de test blijkt dat niet. Ik heb veel tijd in het pro duct gestoken voordat ik het be sloot te lanceren. Ik weet dat kat ten er graag in liggen. Niet alleen omdat het kussentje is gevuld met lekker zachte 'eps-parels', maar ook omdat het een knus holletje is. Bovendien houden veel katten ervan bij je in de buurt te zijn. Dat kan, omdat je het tafeltje zelf ge bruikt om iets op te zetten. Mocht het toch anders uitpakken: wij heb ben een goede service. De retour termijn is dertig dagen." De Waard is van plan zijn ont werp uit te breiden naar 'een maat je meer', een groter model, zodat ook honden verantwoord in het interieur een eigen plek kunnen hebben. Bloq van Binq Design kost 379 euro. Het kussen is eenvoudig schoon te zuigen met een stofzuiger. Het mag ook in de wasmachine. www.binqdesign.nl PWi Reageren? wonen@wegener.nl door Jan van Muliem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Een paar weken geleden wijdde 'onze' columnist en tuindeskundige Romke van de Kaa een aflevering van zijn rubriek aan de culinaire toepassingen van de kwee peer, een kleine fruitboom met goudgele vruchten die wat ui terlijk betreft het midden houden tussen een appel en een peer. Leze res E. Scholt heeft er ook een in de tuin. Haar boom draagt dit jaar veel vruchten. 'Maar helaas zien die er gespikkeld uit, evenals het blad. Wat is er aan de hand en wat is er aan te doen?' „Dit is de bekende schim mel Diplocarpon mespili, weet Romke Van de Kaa. „Deze ziekte slaat vooral toe in natte zomers. Er is niets aan te doen, al kan er in het voorjaar wel preventief worden gespoten. De schimmel overwintert op afgevallen bladeren en op dode takken. Ruim die dus in ieder geval goed op." De familie De Wilt heeft sinds het begin van de ja ren negentig 36 vierkante meter buxus in de tuin. 'Vorige week ontdekten we tot onze grote schrik twee bruine plekken én een strekkende meter met gele plantjes. Gelukkig is het nog niet veel verder verspreid. Wat kan dit zijn en wat kunnen we preventief aan dit probleem doen?' Een bekende kwestie, meent Romke van de Kaa. „De laatste paar jaar heeft heel het land last van minstens twee verschillende schim melziekten in buxus. Tot nu toe was er geen echte remedie. Ja, kortknippen helpt iets. Sinds een paar maanden is er echter een geneesmiddel op de markt. Het heet Topbuxus health- mix. Of het werkt, weet ik niet. De leverancier beweert van wel, maar ik heb er nog geen ervaring mee." Bijzettafel annex katten- meubel Bloq. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 107