m 27 wonen Vuurdoop De massief houten meubeicoliectie die Piet Hein Eek voor Wehkamp.nl heeft ontworpen. foto PR Eek (rechts) en Erwin van Cooth van Wehkamp. foto Vincent van den Hoogen wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 22 oktober 2011 De vuurdoop van de Eek by Wehkamp.nl-meubels begint vandaag (zaterdag), tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven. De komende negen dagen staan in de Eindhovense fabriek van Eek de stoelen en tafels uit de collectie. Om op te zitten en om aan te voelen. Kopen kan alleen online, op Wehkamp.nl. Het duurt nog twee weken tot de vrachtwagens uit Litouwen arriveren, dan kan de levering beginnen: 'vandaag voor 22 uur geklikt, morgen in huis'. Vervolgens al leen nog even zelf in elkaar zetten... van Wehkamp.nl? De PHE-fan die het geld eerder niet had voor een Eek-stoel? „Mogelijk", denkt Eek. „Misschien .boren we ook wel een nieuwe markt aan. Binnen het we reldje ben ik misschien bekend, maar er zijn nog zo veel mensen die geen idee hebben wie Piet Hein Eek is." Een nieuw publiek warm maken voor het ambachtelijke ontwerp van Piet Hein Eek, dat is wel de ambitie van Wehkamp.nl. En daar mee het imago een oppepper ge ven, erkent Van Cooth, „Mensen denken bij ons nog te vaak aan dat postorderbedrijf van ooit, dat we een discounter zijn, of aan kopen of afbetaling. Dat was ooit. We wil len laten zien dat we een heel leuk woonwarenhuis zijn. De Piet Hein Eek by Wehkamp-collectie is spe ciaal, bijzonder. Voor Piet mis schien laag geprijsd, voor ons het hogere segment". Al moet je er, zoals gezegd, dus nog wel zelf voor aan de slag. Maar dat is goed te doen, beweren Van Cooth en Eek beiden. En ja, er zit een mooie handleiding bij én er zijn voldoende schroeven. Eek is blij met Wehkamp.nl de stap te kunnen zetten naar het web. „Wij hebben een site. Daar staat de collectie op, met foto's en prijzen. Er een webwinkel van ma ken, lijkt een logische stap. Maar zo simpel is dat niet. Ik dacht het een paar jaar geleden te kunnen uitproberen met Boek, een over zichtswerk in boekvorm. De site trok vijfhonderd unieke bezoekers per dag. Dan moet je toch één boek per dag kunnen verkopen, je je meteen welkom voelt? Nou, dat is El Salvador, Ik had geen plan nen er veel tijd door te brengen, maar bleef er toch plakken." Letterlijk: je kreeg er een vriendje. „Hoe weet je dat? Op internet ge vonden? Haha, ja, dat is waar. De relatie is nu al een tijdje voorbij, maar aanvankelijk hadden we gro te plannen. Een baan vinden, sa menwonen, misschien trouwen, die dingen. Toen dat niet in EI Sal vador lukte, zijn we nog samen naar Nederland gegaan. Maar het bleek lastig verblijfspapieren voor hem te krijgen. Zelfde verhaal van uit België, wat we daarna hebben WIE Jikke van der Linden (32) BE ROEP paardentrainer en -verzorger, gespecialiseerd in 'natural horseman ship', een natuurlijke manier van om gang met paarden EERDER Maas tricht, Eindhoven, Harmeien, Woer den NU Cuadra St. Antonio, bij San Salvador (El Salvador, sinds 2008) geprobeerd. Doordat we verschil lende ideeën hadden over onze toekomst en onze karakters ver schillen, is de relatie beëindigd." Maar jij bent, ondanks die verbroken relatie, tóch in El Salvador gebleven. „Ja, maar dat was geen gemakke lijk besluit. Ik heb lang getwijfeld: dacht ik. Mooi niet, misschien één per maand. Dat is het dilemma met internet. Als je online ver koopt, komen er vragen. Of dat krukje in een andere kleur gele verd kan worden. Dan moet je de hele dag een vrachtwagen door het land laten rijden. Het lijkt mak kelijker dan het is." Was het niet lastig de productie over te laten aan anderen, en dan ook nog ver weg? Eek: „De sam ples die we kregen, waren al heel goed. De meubelman van Weh- kamp.nl had de fabriek ook al ge keurd, net als iemand van ons. Het is gewoon een goed bedrijf An ders zouden we dit niet doen. Ie kunt alles proberen te verkopen, maar het moet wel goed zijn. An ders wordt het niks." Het is niet de bedoeling dat het hierbij blijft. Sterker nog, de eerste partij van de stoelen en drie typen eettafels - vierkant, rond en recht hoekig - is nog niet geleverd, of de uitbreiding is al in de maak. Er moet een dressoir komen, een kle dingkast, een bank, een fauteuil, een serie lage tafels en een bed. Verwachte opleverdatum: januari. Een complete Eek-uitzet. Eek: „Ia, dat was de bedoeling. Een archety pische collectie, die er vertrouwd uitziet. Daarom refereer ik in het ontwerp aan klassiekers. Dat maakt een ontwerp ook toeganke lijk." SI www.wehkamp.nl www.pietheineek.nl Reageren? wonen@wegener.nl El Salvador of Nederland? Aan de ene kant heb ik mijn leven hier en dat bevalt me goed. Naar het bui tenland gaan, is altijd al een wens van me geweest. Anderzijds heb ik in Nederland nog een broer, een oma en mijn vrienden; mensen bij wie ik me erg thuis voel. Nee, geen ouders. Zij zijn beiden overle den. Maar je begrijpt het dilemma. Je kunt zeggen dat ik uiteindelijk mijn hart heb gevolgd, voor mijn droom heb gekozen." Hoe ziet je droom er nu concreet uit? „Goed! Ik woon op een cuadra, let terlijk: paardenstallen. Een mane ge dus. Ik heb er een eigen woon ruimte. Met veranda, waar ik vaak vertoef Het klimaat is voortreffe lijk, 25 a 30 graden. De cuadra ligt op twintig minuten rijden van San Salvador. Mijn werk, en tegelij kertijd mijn hobby, is ook op de cuadra: het trainen en verzorgen van paarden. Ik train de vijf paar den van een man die zijn dieren hier heeft staan. Mijn hart ligt bij paarden. Vroeger al, in Nederland. Momenteel focus ik me op natural horsemanship. Ken je dat? Het op bouwen van een vertrouwensband met je paard staat daarbij centraal. Er zijn in Midden-Amerika niet veel mensen met die techniek be zig. Ik wil er les in gaan geven." En de toekomst? „Tja, ik neem het leven zoals het komt. Als het goed blijft gaan met mijn werk op de cuadra, is er de mogelijkheid een rijschool te be ginnen. Wat het vinden van een huis betreft, maak ik me geen zor gen. Huurprijzen zijn laag; voor 100 dollar per maand heb je een standaardhuis in het dorp hier, in San Salvador voor 400 dollar. Met een dak van golfplaten, dat wel, maar dat is hier gewoon. Kopen? Misschien. Een villa aan zee kost tussen de 50.000 en 100.000 dol lar. Dat is te doen. Althans, naar onze begrippen. Voor de doorsnee Salvadoriaan is dat niet weggelegd: een derde deel van de bevolking leeft onder de armoedegrens." Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl Jikke van der Linden op de cuadra (manege) in El Salvador.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 105