221 zeeland Toezicht t t 1 tt op Borsseie Helpen nadenken over niet goed' stroom in de toekomst Nu bij Woontrend Zeeland slaapcomfort van Swissflex ENERGIE Nieuwe beweging zoekt de discussie, niet de actie Zeeland opgeleverd Interior vrijdag 21 oktober 2011 FF neigt de plannen van Delta voor een tweede kerncentrale te steu nen, want het is nu eenmaal een Zeeuws bedrijf dat het beste met Zeeland voor heeft. Wij willen ar gumenten aandragen op grond waarvan mensen zich kunnen af vragen of dat wel zo is. Energie speelt een rol als het gaat om leef baarheid, werkgelegenheid, vergrij zing, natuur en vergroening van de economie. Het is de vraag waar al die aspecten van de samenle ving het meest mee zijn gebaat: kernenergie en energie die wordt opgewekt uit fossiele brandstoffen aan de ene kant of werkelijk duur zame energie aan de andere kant. Nee, wij gaan dat antwoord niet geven. Die conclusie moet ieder een voor zichzelf trekken." De beweging streeft naar een Zeeuws petitionnement, waarin de bevolking zich uitspreekt over de energievoorziening in de toe komst. Kas: „Daarvoor is informa tie nodig. Kreten zowel van voor als tegenstanders van kernenergie helpen daar niet echt bij." Stroom naar de Toekomst presen teert zich donderdag 3 november met een debat in de Zeeuwse Bibli otheek in Middelburg. Dat begint om 19.30 uur. DEN HAAG - De dienst die toeziet op de veiligheid van kerncentrales in Nederland is niet onafhankelijk. Volgens deskundigen op het ge bied van kernenergie is het 'hoogst onwenselijk' dat de Kernfy sische Dienst die de kerncentrales controleert door het kabinet Rutte is ondergebracht bij het ministerie van Economische Zaken, dat ook de bouw van kerncentrales stimu leert. Het is het tegen de regels van het Internationaal Atoomagent schap IAEA. Het personeel van de Kernfysische Dienst (KFD) valt sinds 2010 on der minister Maxime Verhagen, terwijl de toezichtfunctie bij eerde re kabinetten gescheiden werd. „Dit is een volstrekt verkeerd sig naal als het gaat om de veiligheid van kernenergiek", aldus PvdA-Ka- merlid en reactorfysicus Diederik Samsom. Hij zegt voor de nieuwe indeling van de ministeries werd vastgesteld al gewaarschuwd te hebben dat dit tegen de richtlijnen van het IAEA ingaat. In reactie op Kamervragen lieten minister-president Mark Rutte en Verhagen weten dat er geen enkel bezwaar was om de KFD onder te brengen bij Economische Zaken. Volgens deskundigen heeft de kernramp in Japan laten zien hoe gevaarlijk dit kan zijn. door Ben Jansen Ze is al jarenlang het boeg beeld van de tegenstan ders van kernenergie in Zeeland. Zonder Frieda Kas (54) uit Biggekerke gaan acties tegen transporten van radioactief afval of tegen de plannen voor een tweede kerncentrale niet door. Kas blijft het actiewezen trouw, maar ze gaat het ook over een an dere boeg gooien. Met enkele me destanders, onder wie oud-gedepu teerde Marten Wiersma, heeft ze de stichting Stroom naar de Toe Frieda Kas: „Informatie geven." komst opgericht. „Een beweging, geen actiegroep", zegt ze met na druk. „Acties tegen kernenergie spreken maar een deel van de be volking aan. Met de beweging Stroom naar de Toekomst willen we een discussie op gang brengen over de energievoorziening." De initiatiefnemers van de bewe ging zijn zich ervan bewust dat de uitgesproken voor- en tegenstan ders van kernenergie maar klein in getal zijn. Kas: „Hun meningen beïnvloed je niet meer. Maar tus sen die twee kampen bevindt zich een brede middenmoot die ertoe foto Ruben Oreel 22 oktober VUSSINGEN - Scheepswerf Damen Schelde Marinebouw in Vlissingen heeft gisteren het patrouilleschip Zeeland overgedragen aan Defensie. Het schip is de tweede in een serie van vier van dit type die voor de Ne- Een goede nachtrust is de basis voor het dagelijks welzijn. Of u de nacht optimaal nieuwste innovatie: synchroon-precisie tussen matras en lattenbodem. Dit zorgt benut, is sterk afhankelijk van uw slaapsysteem. Bij "Woontrend Zeeland vindt u ervoor dat gevoelige delen van het lichaam worden ontlast en, waar nodig, wordt nu de slaapsystemen van Swissflex, al decennia lang succesvol met Zwitserse het lichaam optimaal ondersteunt. Met een gebalanceerde slaaphouding als kwaliteit op het gebied van handgemaakte bedden. Deze systemen, tonen de resultaat zult u genieten van een ontspannen nachtrust. Door wegwerkzaamheden zijn wij moeilijk bereikbaar, volg de borden "H" om ons met de auto te bereiken. Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a 4371 AZ Koudekerke Tel. (01181 - 55 55 60 I www.woontrend.nl Twitter: @woontrend I Facebook: @woontrendzeeland EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62