201 zeeland Startende ondernemer moet er 'Eerste weken voortvarend' Huisschilder heeft altijd Veelpleger moet naar speciale inrichting Smalstad deelt mee in Week van de Smaak Museumnacht met lezing over hondenkar Zes rondjes bingo in buurthuis De Pit Tholen en Etten-Leur clusteren ICT-afdeling weekenddiensten WEGEN BELASTING VRIJ Nissan Pixo Acenta Airco vrijdag 21 oktober 2011 -i/; nisaties boventallig zijn geworden. Zij kennen hun ambacht goed, maar kunnen vaak niet meer aan de slag. Werkgevers zijn huiverig hen aan te nemen." I Vi0m 'Starten met succes in de Ooster- schelderegio', donderdag 10 novem ber 18.30 to 22.00 uur. Aanmelden op www.kvk.nl/startgoes MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige Vlissinger conform de eis de ISD-maatregel, een verblijf van twee jaar in een inrichting voor veelplegers, opgelegd. De 22-jarige man uit Vlissingen staat bekend als iemand die regelmatig veel te diep in het glaasje kijkt en daar door klierig wordt en overlast voor zijn omgeving veroorzaakt. Op 25 juni van dit jaar, toen de Vlissinger weer eens dronken was, kneep hij op de hangplek bij Albert Heijn in Middelburg twee vijftienjarige meisje in hun achterwerk. SINT-MAARTENSDIJK - Evenemen ten Comité Smalstad uit Sint Maar tensdijk is de ontvanger van een donatie van 515 euro van het Hotel Kom uit Sint Maartensdijk. Het ho tel deed mee aan de Week van de Smaak met onder meer een Zeeuws tapas-menu. "Van de op brengst van elk menu in het Smaakweekeinde dat het hotel meedeed, wilden eigenaren Kyra Bijlstra en Marijn van Son een deel ten bate laten komen aan een Thoolse goed doel. Dat is het Smal- stadcomité geworden. De overhandiging vindt plaats op zaterdag 22 oktober om 16.00 uur in Hotel Kom. GOES Bert WÏUemsen geeft vanavond tij dens de Museumnacht een lezing in Historisch Museum De Bevelan- den. Hij behandelt de historie van de hondenkar, die van 1850 tot nog 1962 werd gebruikt als transport middel. Aanmelden kan via het te lefoonnummer 0113-228883. GOES De Stichting Buurtwerk Goes-Zuid houdt vanavond een bingo voor se nioren in buurthuis De Pit aan de Appelstraat 2A in Goes-Zuid. De deur van de zaal is open vanaf 13.30 uur. Een half uur later begint de bingo, die twee uur duurt Er wor den zes rondjes gespeeld. THOLEN De gemeente Tholen gaat op het ge bied van ICT samenwerken met de gemeente Etten-Leur. Op die ma nier hoopt de gemeente de kwets baarheid te verkleinen en de exper tise te vergroten. Een directe bespa ring wordt niet direct verwacht De hoop is eerder dat de kosten minder hard zullen oplopen door de samenwerking. De bestaande ICT-afdelingen van de twee ge meenten worden geclusterd. De sa menwerking moet begin volgend jaar een feit zijn. door Lilian Dominicus Het aantal startende on dernemingen op de Be- velanden en Tholen is gegroeid met 7 procent, zo blijkt uit cijfers die deze week door de Kamer van Koophandel naar buiten zijn gebracht. In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn ruim 600 ondernemers in de ze regio's voor zichzelf begonnen. Ook bij het UWV Werkbedrijf in Goes hadden ze dat al gemerkt. „We houden elke maand work- - shops voor mensen met een WW-uitkering die een eigen be drijfje willen beginnen. Daar kun nen telkens maximaal 12 a 15 deel nemers aan meedoen, maar die zit ten de laatste maanden helemaal vol. We overwegen om voor no vember uit te wijken naar een gro tere locatie. Misschien mogen we Veertien jaar lang werkte Ja- net de Schipper uit Bieze- linge bij de Rabobank, sinds 1 oktober is ze interim profes sional. Haar ondernemerschap is dus nog maar heel pril. Ze is nu nog volop bezig met het werven van klanten en opdrach ten. Ontevreden is ze niet, na deze eerste paar weken. „Ik heb wat klandizie binnen", zegt ze. Wie dat zijn, wil ze niet kwijt. „Maar het gaat voortvarend en dat is hoopgevend." Haar jarenlange ervaring zou ga rant moeten staan voor solide ad vies aan banken, accountantskanto ren en startende ondernemers of bedrijven die financiering zoeken voor bijvoorbeeld een uitbreiding. „Ik ben kredietbeoordeelaar ge weest bij de bank, dus ik weet waaraan aanvragen moeten vol doen, welke soort ondernemers succesvol zijn, de financierbaar heid van het bedrijf" Startende ondernemers zijn dus een klein stukje van De Schippers doelgroep. Succes hangt van heel veel factoren af, weet ze vanuit haar voorgaande functies. „Aller eerst de ondernemer zelf, natuur lijk. Maar ook: is het ondememers- plan goed onderbouwd? Dat is heel belangrijk. Het begint met wel in de raadszaal van het stads kantoor", zegt Marien Schrijver, werkcoach bij het UWV. Hij bege leidt WW- en WlA-uitkeringsge- rechtigden en ZZP-ers. De lokale bedrijvigheid is dus aan het toenemen. Mooie opsteker voor de regio, hoewel niet ieder een voor zichzelf begint omdat de kansen in de markt nu zo gunstig zijn. „Startende ondernemers zijn grofweg in te delen in twee groe pen", legt Mare Volleman van de Kamer van Koophandel uit. „Er zijn er die het doen omdat ze gewoon heel erg graag voor zich zelf willen beginnen. Die willen gewoon eigen baas zijn. Een klein deel, zo'n drie procent, doet het om snel en veel geld te kunnen verdienen. Maar die zijn in de min derheid. En dan heb je nog een groep oudere vakbekwame men sen, die door bijvoorbeeld reorga- een idee, maar je moet kijken of er een markt voor is. Zelf ben ik ook nog druk bezig om dat te verken nen. De ene branche is makkelij ker dan de andere. Mensen die vanuit huis beginnen met ambu lante handel, zoals een kapsalon, of een adviesbureau, lopen min- Helaas haakt de helft van de startende ondernemers na een jaar of vijf weer af Re den voor de Kamer van Koophan del om op 10 november een voor lichtingsbijeenkomst te houden. „Uit onderzoek is gebleken dat 40 procent van de bedrijven die er mee stopt geen ondernemersplan had", zegt Volleman. „Een eigen be drijf is geen hosanna, het is knoer- hard werken. Veel vrije tijd heb je niet, wil je succesvol zijn." der risico dan ondernemers die ge lijk grote investeringen maken. Dat is ook een van de valkuilen van het startende ondernemer schap: om gelijk te groot te begin nen." Richard Bouwense wierf klanten via het Huisschilder Richard Bou wense uit Kapelle werkte tien jaar lang voor een baas en is op 1 januari van dit jaar voor zichzelf begonnen. Voor geen goud zou hij terug willen naar de oude situatie. „De zomerperiode is in deze branche drukker dan de winter, maar ik heb nog geen dag niets te doen gehad", zegt hij. Het is wel anders dan vroeger. „Als je bij een baas werkt, ga je gewoon om vier of vijf uur naar huis. Het is meer werk, want het administratie ve deel komt er 's avonds bij." Hulp heeft Bouwense daarvoor niet. „Alleen een boekhouder." De opdrachten kwamen binnen na advertenties in het gemeentelij- Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Zaterdag 22 en zondag 23 oktober 2011 Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland P. F. M. Gerritsen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. www.janetdeschipper.nl Janet de Schipper is sinds 1 oktober begonnen als interim professional. „Het gaat voortvarend en dat is hoopgevend." Middelburg: Noordweg467,4333 KE„ Tel0118-612042 Goes: Amundsenweg 39,4462 GP, Tel0113-602000 Gegarandeerd tot 1 januari 2814^, Airco Metallic lak Mistlampen Zij- airbags Centrale Radio CD speler met MP3 Achterbank in delen neerklapbaar Elektrische raam bediening voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60