binnenland 15 over de handel puber' 9 CZ: mogelijk bijbetalen voor tanden it- 'Pl B&v? - 'Pestmeldpunt homo's moet naar overheid' Sterrenkundigen: mogelijk zijn er veel meer planeten met oceanen 85-jarige verkracht en mishandeld Huren in tien regio's mogen toch omhoog Fiscus repareert fout schuldverrekening Delfts team nipt tweede in solar-race Rinnooy Kan 'goed alternatief Donner Opstelten: vervolging 1000ste zakkenroller Borduursters voor Juliana gezocht Stille tocht voor vermoorde Jennefer vrijdag 21 oktober 2011 foto Jerry Lampen/ANP Medvedev. Hij gaat ook langs bij president Vladimir Poetin in diens residentie in de bossen buiten Moskou. Net als Medvedev prijst Poetin de goede handelsbetrekkin gen. Het klinkt Rutte goed in de oren. Waar de premier uitvoerig praat over de zakelijke kansen, toont hij zich minder open over gevoelige kwesties die de relatie met Rus land kunnen schaden. Rusland spioneert steeds meer in Neder land, bracht de Algemene Inlich ten- en Veiligheidsdienst (A1VD) dit jaar naar buiten. Rutte gaat er niet uitgebreid op in: „We nemen de rapporten van de AIVD se rieus." Dit jaar werd een Russische diplomaat Nederland uitgezet. Hij zou hebben gespioneerd. Moskou stuurde daarop een Nederlandse diplomaat terug. Rutte houdt het voornamelijk bij: „Ik praat met Medvedev over mensenrechten in brede aspecten." zie onze website:binnenland Tijdens Ruttes bezoek maakten critici een anti-Poetin-lied TILBURG - Het risico bestaat dat pa tiënten vanaf januari meer moeten bijbetalen bij de tandarts, ook al hebben ze een goede verzekering. Dat voorspelt ziektekostenverzeke raar CZ. Volgend jaar begint een experi ment waarbij de tarieven in de mondzorg worden vrijgegeven. Dat betekent dat tandartsen en mondhygiënisten zelf mogen bepa len wat ze vragen voor een halfjaar lijkse controle, een gebitsreiniging of het trekken van een verstands kies. De overheid hoopt op die ma nier de kwaliteit van de tandarts- zorg te verbeteren. De tandartsen moeten in het nieuwe systeem on derhandelen met de zorgverzeke raars over de prijs van een behan deling. Als de tandarts vasthoudt aan een hoger tarief dan de verze keraar wil betalen, is de klant de dupe, zegt een woordvoerster van CZ. „Die moet immers het verschil bijbetalen." De overheid hoopt dat tandartsen worden aangespoord om goede kwaliteit te leveren te gen een scherpe prijs. DEN HAAG - De overheid moet mel dingen van weggepeste homostel len overnemen van de Gay Krant, als de krant deze meldingen niet goed kan afhandelen. Dat zei PvdA-Tweede Kamerlid Ahmed Marcouch gisteren. Als de overheid niet in staat is de afhandeling over te nemen, dan moet dit op een an dere manier worden opgelost. Mar couch gaat minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) vragen of hij hiervoor wil zorgen. Het afhandelen van alle meldingen van homoseksuelen en lesbiennes die in hun woonomgeving ernstig worden gepest, kost de redactie van de Gay Krant te veel tijd. Daar om heeft hoofdredacteur Henk Krol een brief gestuurd aan alle Ka merfracties om aan te dringen op praktische of financiële steun van tijdelijke aard opdat de melders ge holpen kunnen worden. is dat lastig, want hij heeft geen geldig identiteitsbewijs." Zijn pleegvader vertelt dat Mauro geen rijbewijs kan halen, zich niet - kan laten verzekeren en zfth elke week moet melden op het politie bureau. „Hij mag niks." Over een eventuele toekomst in Angola zegt Mauro: „Ik ben er lie ver niet mee bezig. Ik weet niet hoe het daar is, ik spreek de taal niet en weet niet wat ik er zou moeten doen." „Angola is een groot zwart gat", zegt Anita. „Het is niet Mauro's keuze om daar naartoe te gaan. Als hij nu weg moet, overkomt hem wat hem als tienjarige ook is over komen; hij wordt weggerukt uit zijn vertrouwde leven." LEIDEN - Voor zover bekend is de aarde de enige planeet waar water voorkomt. Maar planeten met ocea nen zouden wel eens op veel meer plaatsen in het heelal kunnen voor komen. Sterrenkundigen hebben voor het eerst koude waterdamp gevonden in een planeetvormende schijf rond een jonge ster. „Onze waarne ming wijst erop dat er in de schijf voldoende water is om duizenden oceanen te vullen", aldus de Leidse astronoom Michiel Hogerheijde. De bevindingen van hem en colle ga-onderzoekers verschijnen van daag in het prestigieuze weten schappelijke tijdschrift Science. In de schijf rond TW Hydrae, een ster op een afstand van 175 lichtjaar van ons zonnestelsel, bevinden AMSTERDAM Een nog onbekende man heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Amsterdam een 85-jarige vrouw verkracht nadat hij bij haar had in gebroken. Het slachtoffer is vervol gens ernstig mishandeld en besto len, zo maakte de politie gisteren bekend. Zij brak hierbij een hals wervel en een aantal ribben. Ook liep ze zware verwondingen op aan haar gezicht. Het OM looft 7500 euro uit voor de gouden tip. DEN HAAG De huren in tien regio's met wo- ningschaarste mogen gewoon om hoog. De Woonbond en de Huur dersvereniging Amsterdam hadden een kort geding aangespannen te gen het besluit van minister Don- ner (Binnenlandse Zaken) om de maximaal toegestane huren in de ze gebieden te verhogen. De recht bank wees de eisen van de huur dersorganisaties gisteren echter af. DEN HAAG De Belastingdienst corrigeert zo snel mogelijk een fout die is ge maakt bij 17.500 huishoudens met het verrekenen van belastingschul den met de voorlopige teruggaaf. Het gaat om mensen met wie al een betalingsregeling was getrof fen. De fiscus 'biedt de gedupeer den excuses aan. Dat heeft een woordvoerder van de Belasting dienst gisteren gezegd. ADELAIDE Een team van de TU Delft is giste ren in Australië als tweede geëin digd in de World Solar Challenge, de wedstrijd voor voertuigen op zonne-energie. Het team is op drie minuten verslagen, het kleinste ver schil ooit in de races tot dusver. Winnaar werd de Japanse Tokai Universiteit Het Twentse team is als vierde geëindigd. MIDDELBURG Alexander Rinnooy Kan wil niet reageren op het bericht dat hij in beeld is als vice-voorzitter van de Raad van State. NRC-Handelsblad schreef gisteren dat een belangrijk deel van de 54 staatsraden in hem een 'voortreffelijk alternatief voor Piet Hein Donner zien. Rinnooy Kan was gisteren in Middelburg voor het debat van Standplaats Zee land. Hij is nu voorzitter van de So ciaal Economische Raad (SER). AMSTERDAM Minister Ivo Opstelten (Justitie) heeft de top van het Openbaar Mi nisterie (OM) ontboden om tekst en uitleg te geven over het vrijuit gaan van 'de duizendste zakkenrol- ster'. De vrouw was maandag de duizendste vangst van het Amster damse zakkenrollersteam en kreeg een briefje met '1.000' op de rug ge speld. Daarop besloot het OM de zaak tegen haar te laten vallen. APELDOORN Toen koningin Juliana in 1989 80 jaar werd, hebben lezeressen van Libelle voor haar de langste merk lap ter wereld (18 meter) gebor duurd. Daaraan hebben minstens 206 vrouwen meegewerkt. Paleis Het Loo zoekt hen nu om hun per soonlijke herinneringen aan het ca deau op te tekenen. De merklap is het pronkstuk van de tentoonstel ling Oranje Boven! in Het Loo. ROTTERDAM In Rotterdam is gisteravond een stille tocht gehouden voor Jennefer van Oostende, het 10-jarig meisje dat onlangs een gewelddadige dood stierf. De route voerde langs het ouderlijk huis van het slachtof fer. Naar schatting duizend men sen liepen mee, onder wie familie van het meisje en burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam. informatie van het waterschap zich kleine ijzige stofdeeltjes. De wetenschappers verwachten dat die in de komende paar miljoen jaar samenklonteren en op die ma nier planeten, planetoïden en ko meten vormen. Als die kometen dan weer inslaan op droge plane ten, kunnen ze hun watervoorraad afleveren en deze planeten zo voor zien van oceanen. De auteurs denken dat eenzelfde si tuatie zich heeft voorgedaan tij dens de vorming van ons eigen zonnestelsel, 4,6 miljard jaar gele den. Er zouden aard-achtige plane ten kunnen zijn waar leven moge lijk is. De waarnemingen zijn ge daan met de Herschel, een tele scoop die gelanceerd is in 2009 en die onder meer is ontworpen is om water te vinden. 1 Op donderdag 17 november 2011 vergadert de algemene vergadering in een openbare vergadering om 19.30 uur te Terneuzen. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergade ringen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 1 november 2011 om 17.00 uur. De commissie Waterbeheer vergadert op 1 november 2011 om 19.30 uur. Op 2 november 2011 om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen. Alle vergaderingen vinden plaats in het water schapskantoor te Terneuzen. Kennedylaan 1. V". - De Programmabegroting 2012 en de Meerjarenraming 2012-2015 liggen de komende veertien dagen ter inzage op het waterschapskantoor. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur 088-2461000 (lokaal tarief). hföScheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5