vier dozijn gratis oesters zeeland 119 LEZERSVOORDEEL Relatief kleine groep dupe van plannen regiotaxi Unieke inruil-actie LEOLUX! Kinderen AZC kunnen in Goes naar school GELDIG OP VRIJDAG 21 OKTOBER agrimarkt feïfl vrijdag 21 oktober 2011 'Zeebanket uit eigen tuin. Het slaat vooral aan bij Belgische zeilers' Luc Smid, directeur zeilschool De Viking De huidige haven van De Viking telt 58 ligplaat sen. Met de één hectare grote Oesterhaven erbij worden dat 153 ligplaat sen. Nog zo'n 45 ligplaat sen zijn beschikbaar. Smid - die de zeilschool annex jachthaven in 1997 overnam - is er al sinds 2004 mee bezig is. Momen teel beschikt De Viking over 58 lig plaatsen. Ze liggen een beetje on handig voor mensen die een boot huren. „Voorheen moesten de bo ten uit de haven worden geped deld en worden opgetuigd. Daar zagen huurders tegenop. In de Oes terhaven hebben we dat probleem niet meer. Je kunt direct weg en makkelijk aanleggen. Het scheelt een hoop gedoe." Het uitbreidingsplan verste vigt de bedrijfsbasis aan merkelijk, al blijft De Vi king met 153 ligplaatsen er nog honderd onder de overlevings- norm van de Hiswa. Smid: „We steken 750.000 tot één miljoen eu ro euro in de Oesterhaven. Omdat we een soort gemengd bedrijf zijn - ligplaatsverhuurder en zeilschool -kunnen we het goed redden." De toekomst ziet er zonnig uit. De Viking draaide in 2011 beter dan het jaar ervoor. „Ik denk omdat meer Nederlanders kiezen voor een vakantie in eigen land. Boven dien wordt door het hotspotplan van de gemeente Goes om de Wolphaartsdijkse havens en cam pings uit te breiden en op te waar deren, dit gebied weer wat aantrek kelijker. Het was ook wel nodig. Het enige wat nog ontbreekt, is een bestemming van het voormali ge restaurant 't Veerhuis, dat mo menteel te koop staat. Daar zou ie mand een grand café of een eet huis in moeten beginnen. Met lek ker eten tegen redelijke prijzen." De Oesterhaven moet 31 maart 2012 in gebruik zijn, want 1 april begint het zeilseizoen. Tegen die tijd zijn ook de elf trekkershutten klaar, die op het terrein worden neergezet voor gasten van ligplaats houders of andere huurders. Van de 95 ligplaatsen is nog de helft over. De rest is al verhuurd en een deel is voor De Viking zelf. 'En ja, die vier dozijn oesters die bij elke ligplaats horen, is 'daarbij een leuk trekkertje'. www.oesterhaven.nl Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruil"meubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl Directeur Luc Smid van zeilschool De Viking toont de jonge oesters die sinds maart groeien in manden, die aan afmeerpalen zijn bevestigd. De nieuwe jachthaven wordt straks mede een oesterteeltplek. foto's Willem Mieras door Luc Oggel GOES - De Voorgenomen bezuini gingen op de regiotaxi treffen een relatief kleine groep. Dat bleek gis teravond tijdens de Goese raads vergadering uit antwoorden van wethouder Jan de Pooter op vra gen van GroenLinks. Per 1 januari wordt een inkomen- en kilometergrens toegepast voor gebruikers van de regiotaxi in de Oosterschelderegio, om de kosten van het Wmo-vervoer in de hand te kunnen houden. Vanuit 'het veld' is inmiddels veel verzet tegen de plannen, omdat de voorziening voor veel mensen te duur zou wor den. Boven een bepaald inkomen en aantal kilometers gaat volgend jaar het kostendekkend tarief van 1,30 per kilometer gelden (nu 18 cent). GroenLinks wilde onder meer weten hoeveel mensen 'ge troffen' zullen worden door de maatregelen. Volgens De Pooter gaat het, gebaseerd op cijfers over 2010, om 310 (van de 1550) gebrui kers wat betreft de inkomensgrens en om 27 pashouders wat betreft de kilometergrens. De Pooter her innerde de raad er nog aan dat die al bijna een jaar geleden akkoord is gegaan met de bezuiniging. goes - De kinderen die in het asiel zoekerscentrum in Goes verblijven kunnen vanaf 1 januari naar school in Goes. Leerkrachten van Nobego, de koepel van de openba re basisscholen in Goes en Noord-Beveland, zullen zo'n der tig kinderen uit het AZC lesgeven op De Tweern, een school voor speciaal basisonderwijs. De kinderen zitten nu op ba- sischool Ravestein in Vlissingen en de Stedelijke Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg. Voor kinderen in de basisschool leeftijd is nu op een oplossing dich ter bij huis gevonden. De gemeen te Goes heeft daarvoor geijverd. Topos vele soorten zelf te scheppen 2 x 100 grom van€J3j78 wordt verrekend als 50% kortcng

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59