Zeeland PZC Kans om aan te haken op Europese as L Ai Zweedse kast BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 17 22 en 23 EUROPARLEMENTARIËR Discussie Schorebrug Leerlingen 'spelen' Odyzee College open r 150 minuten plus internet op je mobiel 1GB m aft College Goes wil Ruilwinkel blijven steunen Goes schaft avond nieuwe inwoners af almanak Bij elke ligplaats hoort vier dozijn gratis oesters Helpen nadenken overstroom in de toekomst Vrijdag 21 oktober 2011 Tip? bevelanden@pzc.'nl/tholen@pzc.nl BBSBSSSSSSag door Lilian Dominicus KRUININGEN - Binnenhavens win nen aan belang in Europa en Rei- merswaal heeft een unieke locatie aan het Kanaal door Zuid-Beve land liggen. Dat zei Europarlemen tariër Peter van Dalen (Christenu nie) gisteravond tijdens een druk bezochte discussiebijeenkomst in het dorpshuis van Kruiningen over alternatieven voor een in- steekhaven bij Schorebrug. Volgens hem is het van groot eco nomisch belang om op de binnen- vaart-as Amsterdam, Rotterdam, Antwerpen en Parijs te komen zit ten. „Deze doorsteek voor de bin nenvaart is nu in ontwikkeling. Als je op die as kom te zitten, dan heb je aansluiting op heel Euro pa", sprak hij. Hij hield zijn toe hoorders voor dat er nog steeds een fonds voor binnenhavens be staat, dat ooit door oud-minister Tineke Huizinga in het leven is ge roepen. „Daar zitten nog enkele miljoenen in. Co-financiering is dus mogelijk, Den Haag betaalt dan 3.0 a 50 procent." In dat licht bezien vond hij de sug gestie van spreker Jaco vanJDam- me, fractievoorzitter van de Chris tenunie van Reimerswaal, dan ook een hele goede. Die sprak zijn voorkeur uit voor een insteekha- ven bij het Schelde-Rijnkanaal, aan de Brabantse kant. „Daar is een spoortracé, er is aansluiting op zowel de A4 als de A58, er is groei potentie, containeroverslag is mo gelijk, het waterpeil is vast en er is weinig overlast voor omwonen den", zo somde hij op. Niet iedereen was het daar overi gens direct mee eens. „Misschien is het wel de best geschikte locatie, maar dit zit wel echt dicht op Ant werpen, waardoor de concurrentie waarschijnlijk te hoog is. Onderne mers zullen dan liever kiezen voor de havens van Antwerpen die tien kilometer zuidelijker liggen. Boven dien zijn daar ook bewoners, net zoals in Schorebrug", merkte Peter Koeman op, raadslid voor het CDA in Reimerswaal. Paul Colijn, die gisteravond na mens de provincie sprak, vond de door CU Reimerswaal gesuggereer de locatie mogelijk te ver weg voor Zeeland. Hij schetste daarnaast de problemen die nu op Zuid-Beve land ontstaan door het gebrek aan een binnenhaven in eigendom van de overheid. „Bij de werk zaamheden aan de Vierwegen bij Kapelle eind 2010 moest voor het transport van materialen uitgewe ken worden naar de Sloehaven. Vervolgens moesten vrachtwagens alles over de weg verder vervoe ren. Vlissingen lijkt dichtbij, maar dat is het niet. Er is veel vertraging ontstaan toen." De avond was georganiseerd door de fractie van de Christenunie. Eerste 4 maanden gratis SAM? f» '045 O 16 v, 30" van 29,90 voor «Ei ri I Gratis Samsung Galaxy S Plus tetfort.nl Werkt in je voordeel j Wfortw'rlk*''_ GOES - Met een circustheaterstuk voor ouders, leer krachten en genodigden hebben de leerlingen van de Odyzeeschool en het Odyzee College gisteren hun nieu we gebouw geopend. De Zeeuwse school voor kinderen met psychosociale problemen, te vinden naast Emergis in Goes, is de eerste passieve school in Nederland. Dat wil zeggen: bouwwijze en materialen zorgen voor een minimaal energieverlies. Bovendien is de luchtkwaliteit optimaal dankzij een uitgekiend klimaatsysteem. Dat houdt leerlingen bij de les. foto Willem Mieras GOES - De Ruilwinkel in Goes kan, als het aan burgemeester en wet houders ligt, ook de komende twee jaar nog een subsidie van in totaal 154.000 euro (77.000 per jaar) tegemoet zien. „Er wordt door veel mensen een hoop tijd en energie ingestoken, bovendien voorziet de Ruilwinkel in een behoefte", aldus burgemees ter René Verhulst. „Vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning willen we de raad voorstellen in elk geval nog tot 2014 dat bedrag vrij te maken." De Ruilwinkel aan de Couwerves- traat in Goes-West verwelkomde onlangs de vijfduizendste klant. Wie in de Ruilwinkel iets wil ko pen, heeft geen geld nodig. In ruil voor spullen of diensten worden punten verstrekt, waarmee weer andere spullen kunnen worden 'ge kocht'. GOES - Goes stopt met de jaarlijkse kennismakingsavond voor nieuwe inwoners in het stadskantoor. Vol gens burgemeester René Verhulst is er te weinig belangstelling voor. „Mensen hebben kennelijk niet zo veel zin om 's avonds nog ergens naartoe te gaan." Goes komt daar om nu met een alternatief. In het vervolg zullen nieuwe inwoners worden uitgenodigd om op een za terdagochtend informeel kennis met het gemeentebestuur te ko men maken in het Lunchcafé op de Grote Markt. „Kunnen ze even binnenlopen voor een kop koffie als ze in de stad zijn" voor een boodschap", zegt Verhulst. Tip? redactie@pzc.nl 'Godmorgon' heet de badkamerlijn van de Zweedse meubelgigant. Die Zierikzeese collega - in het bezit van twee linkerhanden - had er een hang kast van aangeschaft. Het spul is niet duur en ziet er toch aardig uit. Nadeel is alleen dat je het zeifin el kaar moet sleutelen. De Scandina- viërs stoppen daarom een handlei ding in de verpakking. Deze handlei ding bevat uitsluitend tekeningetjes en die zijn zó versimplificeerd dat een normaal denkend mens ze niet meer begrijpt (alleen lachende man netjes mogen bouwen...?). Bij de kof fie verhaalde de collega dan ook van het vergeten houtje waardoor de hele kast weer uit elkaar moest en het wiebelend achterwandje dat niet in de gleuf wilde. Of hij dan boos wordt, informeerde een ander. „Laat ik het zo zeggen", antwoordde hij, „Ik heb de merknaam enkele keren luidkeels uitgesproken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57