Schep en Mouris kunne Gijsel en Boot titelfavorieten in ZK 261 sport Brazilië opent WK in eigen land in Sao Paolo Gelijkspel Tieleman met Oranje onder 17 Groene Ster boekt nipte zege in beker Wisselend succes Bottles/De Parel Polka Print ontspringt de dans in eigen huis EK BAANWIELRENNEN Peter Schep en Jens Mouris zijn deze week eikaars concurren ten in de Zesdaagse van Amsterdam. Vanaf zondag zetten ze de knop om en worden ze koppelgenoten tijdens het EK. voetbalagenda vrijdag 21 oktober 2011 ZÜRICH - De Braziliaanse voetbal ploeg speelt de openingswedstrijd van het WK 2014 in Sao Paulo. Dat heeft het uitvoerend comité van wereldvoetbalbond FIFA beslo ten. Het WK begint op donderdag 12 juni 2014. Op zondag 13 juli wordt de finale gespeeld in het Ma- racana-stadion van Rio de Janeiro. De halve finales vinden plaats in Belo Horizonte en Sao Paulo, het duel om de derde plaats in Brasi lia. Vijfvoudig wereldkampioen Brazi lië speelt als hoofd van poule A zijn groepswedstrijden in Sao Pau lo, Fortaleza en Brasilia. Op de ope ningsdag staat alleen het duel van de 'Selecao' op het programma. De 64 wedstrijden van het WK worden in 12 steden gespeeld. Tussen 15 en 30 juni 2013 wordt in Brazilië eerst gestreden om de Confederations Cup. Vijf van de acht deelnemers zijn al bekend: Brazilië, Spanje, lapan, Mexico en Uruguay. Daar komen de kampioe nen van Afrika, Europa en Oceanië nog bij. De openingswed strijd van de Confederations Cup is in Brasilia, de finale in Rio de Janeiro. De in opspraak geraakte Luis Suarez kan op volledige steun van zijn dub Liverpool rekenen. Mana ger Kenny Dalglish liet gisteren in duidelijke bewoordingen weten dat de Engelse club achter de oud-Ajacied staat. „Het enige wat we hier over willen zeggen, is dat iedereen bij deze club volledig ach ter Suarez staat", aldus Dalglish. De Uruguayaanse aanvaller zou za terdag in de topper tegen Manches ter United tegenstander Patrice Evra racistisch beledigd hebben. De Engelse voetbalbond FA heeft een onderzoek ingesteld. DUISBURG Het Nederlands elftal voor meisjes onder 17 jaar heeft gisteren in Duis burg met 1-1 gelijkgespeeld tegen Duitsland. Vivianne Miedema (SC Heerenveen) scoorde voor Neder land. Aanvalster Sharona Tieleman uit Ter neuzen maakte in de vijftig ste minuut haar opwachting bij Oranje. De voetbalster van Smer- diek speelde dinsdag (2-1-neder- laag) ook mee in het eerste van twee oefenduels tegen haar Duitse leeftijdsgenotes. Toen startte zij bij haar debuut in Oranje in de basis. ROOSENDAAL De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben hun bekerwed strijd tegen de Roosendaalse hoofd klasser Bristol Team nipt met 4-3 gewonnen. Bij de rust was de stand 0-3 in het voordeel van de Walcherse eredivisionist. De doel punten werden gescoord door Etiënne Mallie, Saïd Bouzambou (2x) en Lorenzo de Groot. Groene Ster verloor het eerste pouleduel met 6-5 van FC Westland. Daar door lijkt de kans op een vervolg in het bekertoernooi zeer gering. SAS VAN GENT Bottles/De Parel had in poule vier van de derde divisie driebanden wisselend succes. Thuis was er te gen Doggen Timmerbedrijf een 6-2-zege dankzij overwinningen van Etiënne van Damme, Cor de Jonge en Peter Snelders. In Kwadendamme leed de ploeg uit Sas van Gent een pijnlijke 0-8 nederlaag tegen Korenbeurs/ Scheldeoord. Robin Claerhoudt, Carlo van Dam, Snelders en De Jon ge slaagden er niet in om een partij te winnen. SLUISKIL Hoewel de driebanders van Polka Print in de tweede divisie met 5-3 van Eekhoorn 2 uit Oosterhout wonnen, had de uitslag evengoed andersom had kunnen uitvallen. Louis Dallinga won gemakkelijk van Mike van Teteringen, terwijl Meerten Dallinga een pak slaag kreeg van Arno Krijnen. Jean Paul de Kraker won vervolgens moei zaam van Harrie Cas. Dirk Vlerick stelde de overwinning veilig toen hij in de nabeurt nog langszij kwam bij Jerry Herman. Ze hebben al een lange, geza menlijke geschiedenis achter zich. Jens Mouris en Peter Schep gingen, als lid van de achtervol- gingsploeg, samen naar de Olym pische Spelen van Sydney (2000), Athene (2004) en Pe king (2008). Vandaar dat ze ook veel, zo niet alles, van elkaar we ten. En zondag, tijdens het EK koppelkoers in Apeldoorn, blin delings op elkaar kunnen ver trouwen. door Edward Swier AMSTERDAM - Begin deze week nog had Jens Mouris even een aai over de bol nodig. Twee opeenvol gende dagen was hij gevallen in de Zesdaagse van Amsterdam, de vel len hingen erbij. Peter Schep, con current maar toch bovenal vriend: „Hij keek heel triest. Ik zag dat hij even een schouderklopje nodig had." Zelf kon Schep terugvallen op zijn maatje toen hij afgelopen zomer aan een bottumor in zijn nek werd geopereerd. Schep wilde er liefst zo min mogelijk woorden aan vuil maken, Mouris hoorde het aan én zweeg met hem mee. Mouris (31): „Ik weet hoe Peter in elkaar zit, die wil altijd positief blij ven. Dus heb ik met hem meege daan." Toch waren er wel degelijk zorgen. Schep (34) had al jaren last van zijn nek, kon amper nog over zijn schouder kijken. Er was uitstraling in zijn linkerarm, pijnstillers hiel pen al niet eens meer. De vrees dat zijn carrière, die al begon op de Spelen van Atlanta (1996), zou ein digen was groot. Toen eenmaal de diagnose gesteld was, kwam er de spanning bij of er misschien kwaadaardige cellen in de vergroeiing zouden zitten. Nauwelijks gaf Schep zichzelf de tijd om opgelucht adem te halen, Peter Schep (links) en Jens Mouris zijn vanaf zondag koppelgenoten op het EK. hij wilde - met het oog op het EK in eigen land - zo snel mogelijk re valideren. „Maar, ik zal er niet om heen draaien, het was een redelijk heftige operatie." De antibiotica, naweeën van de narcose en een ontsteking van de diepe wond, maakten bovendien dat het wel even duurde voor hij 'zijn benen terugvond'. Inmiddels heeft hij de vorm te pakken. „Ik ben nog op zoek naar de laatste procentjes." Met Wim Stroetinga doet hij in de door Herman Heuvink AXEL - Roy Gijsel uit Heikant en Mark Boot uit Burgh-Haamstede zijn de grote kanshebbers bij de se nioren in de strijd om het open ZK motorcross 2011. De finale wordt morgen verreden op het RES-circuit in Axel. Er wor den spannende en spectaculaire wedstrijden verwacht, omdat in el ke klasse zo'n tien deelnemers voor de titel in aanmerking ko men. In de klasse MX 1 gaat Gijsel met de maximale score van tweehon derd punten aan de leiding. De Zeeuws-Vlaming kwam afgelopen zaterdag onzacht in aanraking met de bodem op het circuit De Kuilen in Mill. Hij deed mee bij de nation- alen als voorbereiding op de wed strijd om het open NK, dat de dag er na op hetzelfde circuit werd ver reden. De eerste manche sloot hij winnend af maar Gijsel kreeg daar na zoveel last van zijn enkel dat collega-crosser Stuwey Reijnders hem naar het ziekenhuis bracht. Maandag wees nader onderzoek uit dat er problemen zijn met de enkelbanden. Toch wil Gijsel aan de start komen in Axel. Zijn naas te concurrenten, teamgenoot Cas per Ovaa uit Oost-Souburg en thuisrijder Boy Stockman uit Ter- neuzen, willen hem nog proberen te verrassen. Mark Boot behaalde tot dusverre de maximale score in de klasse MX 2. De Schouwenaar kwam het afgelopen weekeinde in Mill net te kort om zich in het sterke deelne mersveld in de top tien te rijden. In Axel hoopt Boot in elk geval de Zeeuwse titel in de wacht te sle pen. Naaste belager is de op de der de plaats staande Joey Verwijs uit Lepelstraat. Steven Ovaa uit Oost-Souburg, de nummer twee van de ranglijst, doet vanwege een enkelblessure niet mee. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Van start gaan de 50 cc, 65 cc, 85 cc, veteranen, MX 1 en MX 2. Na afloop worden de prijswin naars en de Zeeuwse kampioenen gehuldigd. Meer informatie is te vinden op www.resaxel.nl en www.sidecarcross.nl. Roy Gijsel ZATERDAG Competitie, inhaal. Derde klasse B: Ril- landia-Noad'67. Vierde klasse A: SVD- Vlissingen, Kruiningen-Waarde. Vierde klasse B: SC Stavenisse-Brouwershaven. Districtsbeker, tweede ronde: Kloetin- ge-Arnemuiden, Hoek-Coes (18.30 uur), MZC'11-Wemeldinge, Oostkapelle-Duive- land, SSV'65-Kloetinge 2, Dosko-IJzendij- ke (15.30 uur). Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. ZONDAG Competitie, inhaal. Vierde klasse A: Zeeland Sport-Jong Ambon Biervliet-Clin- ge. Vierde klasse B: Luctor'88-Grens- wachters, Vivoo-MOC'17, Walcheren-Me- to. Vijfde klasse A: SDO'63-Terhole. Vijf de klasse B: Robur-Hansweertse Boys. Districtsbeker, tweede ronde: Bres- kens-Vlissingen, Grenswachters-Patrijzen, Steen-Odio, Hontenisse-RCS. Aanvang: 14.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44