zeeland 13 'Provinciebestuur was niet bevoegd om in te grijpen bij jeugdzorg' Adieu dromen vette korting commentaar Hand Pols Centrum wint de Emergo vrijdag 21 oktober 2011 'Het zou wonderlijk zijn als behoud van de provinciegrenzen je hoogste prioriteit zou hebben' Alexander Rinnooy Kan prominente denkers hebben hun licht laten schijnen over de toekomst van Zeeland. 'Veel van wat ik hier vandaag gehoord heb, doen we al. Dat is staand beleid van de provincie' Karla Peijs, commissaris van de koningin Jeroen van der Veer, Paul Schnabel en Alexander Rinnooy Kan bij het project De Zeeuwse Tong. foto's Dirk-Jan Cjeltema „Het is volstrekt naief om te denken dat er binnen vijf jaar een tweede kerncentrale kan staan. Dat duurt op zijn minst vijftien jaar." Alexander Rinnooy Kan, voorzitter van de Sociaal Economische Raad, D66-er en genoemd als vice-voorzit- ter van de Raad van State. „Je moet wel kiezen, maar je kunt natuurlijk ook kiezen voor diversi teit. Dat is ook een keuze." Louise Fresco, hoogleraar duurzame ontwikkeling aan de Universiteit van Amsterdam; ze was lid van de Delta commissie en is kroonlid van de So ciaal Economische Raad. „Voor een eigen universiteit is Zee land gewoon te klein. Het spijt me: maar dat zit er niet in, hoewel de Roosevelt Academy een prima inita- tief is natuurlijk." Paul Schnabel, directeur Sociaal Cul tureel Planbureau, socioloog, colum nist bij het NRC en het FD. „Je moet zorgen dat je niet overal buiten valt. Andere regio's ontwikke len zich sterk. Straks gebeurt in Zee land niets, terwijl wij hier met zijn allen zitten te praten." Jeroen van der Veer, oud-topman van multinational Shell, voorzitter raad van commissarissen ING. COLUMNS De columns van ai onze columnisten kunt u terugvinden op onze site: www.pzc.nl/columns VIDEO Op www.pzc.nl/video vindt u video's met algemeen, regionaal en sport- STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het bestuursconflict bij Bureau Jeugdzorg Zeeland is an dermaal op scherp gezet. De door het provinciebestuur ontslagen voorzitter van de raad van toezicht heeft in een kort geding gelijk ge kregen van de rechter. Het dagelijks provinciebestuur was niet bevoegd om een tijdelijke raad van toezicht van bureau Jeugdzorg Zeeland te benoemen, is het oordeel van de voorzienin- genrechter. Het ontslag van voor zitter Arnold Smeels is voorlopig ongedaan gemaakt. Onduidelijk is wat deze ontwikkelingen voor ge volgen hebben voor de benoe ming van de nieuwe directeur. Volgens Smeels is dat helder: die benoeming is niet geldig, omdat die is gedaan door een raad van toezicht die zelf ook nooit be noemd had mogen en kunnen worden. De benoeming van Nelle- ke Groenewegen werd overigens pas bekend gemaakt na de uit spraak van de rechter. Gedeputeerde George van Heukel- om (SGP, jeugdzorg) wil niet op de kwestie reageren omdat de be zwaarprocedure tegen het ontslag van Smeels nog loopt: het kort ge ding was de eerste stap in die pro cedure. Aanleiding voor het conflict is een verschil van mening over de be noeming van de nieuwe directeur in april van dit jaar. Binnen jeugd zorg was verzet tegen de manier waarop die benoeming - onder lei ding van de toenmalige raad van toezicht - verliep. Van Heukelom zette na klachten vanuit het mana gementteam de voltallige Raad van Toezicht aan de kant. Het provinciebestuur stelde een nieuwe - tijdelijke - raad van toe zicht aan, bestaand uit oud-gede puteerden Jaap Hennekeij en Lous Coppoolse. Die maakte deze week bekend dat er een nieuwe direc teur gevonden was. opheffingsuitverkoop Egelantier nieuwe collectie: Herenstraat 3 Middelburg Zeeland kan een flinke pauze inlassen in de discussie over de toe komst. Want we moe ten even kauwen op de bood schap van de spitse en deskun dige Nederlanders die de pro vincie in het project Stand plaats Zeeland de maat hebben genomen. Natuurlijk berijden Jeroen van der Veer, Alexander Rinnooy Kan, Paul Schnabel en Louise Fresco zo af en toe hun stokpaardjes. Maar geen van hen kiest voor eenzijdigheid. Dus geen toerisme óf industrie, geen natuur óf infrastructuur. Met hun voorzichtige afwegin gen geven ze Zeeland een behar- tenswaardig advies. We moeten van wensdenken terug naar reëel zijn. Zeeland hoeft geen drastische (politieke) keuzes te maken, maar moet zich veel meer spitsen op alle ontwikke lingen waarin bestaande kracht en vernieuwing elkaar verster ken. En dat graag met stamina, langs lange lijnen en met een open geest, waarin zelfs de pro vincie als bestuurlijke entiteit niet vanzelfsprekend is. MIDDELBURG - Het Zeeuws Hand 8c Pols Centrum heeft de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo gewonnen. Het centrum is een revalidatiecen trum voor handen en polsen in Goes. De Emergo is een prijs van de pro vincie Zeeland en Syntens Innova tiecentrum en wordt ieder jaar uit gereikt aan een Zeeuwse onderne ming die met succes een innovatie gerealiseerd heeft. De prijs bestaat uit een oorkonde plus een kunstwerk van de Zeeuw se kunstenaar Rinus Rentmeester. Het centrum is volgens de jury een vernieuwing in de sector. Het bedrijf heeft laten zien dat ook in deze tijd mogelijk is om be tere kwaliteit tegen lagere kosten te bieden. Het Zeeuws Hand 8c Pols Centrum kon anderhalf jaar na de start al 'zwarte cijfers' laten zien. Genomineerd waren verder: ETS Supervision uit Hulst, LeanMen Services uit Zierikzee, LUXeXcel Group uit Goes en de Zeeuwse Knop uit Middelburg. De Emergo werd uitgereikt door gedeputeerde Ben de Reu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3