zeeland 119 Opening gezicht als Meerminnedorp 7,5 Terneuzen werkt aan oplossing voor Sloelaan Unieke inruil-actie LEOLUX! Creatieve middag in centrum De Lieve De Kameleon is actief in herfstvakantie Cursisten Toonbeeld exposeren hun werk Saskia en Serge zingen in Ledel Hildegonda VM WateHandkerk vrijdag 21 oktober 2011 Het Ommetje van Waterlandkerkje is 7,5 kilometer lang. De wandeling bestaat uit een noordelijke en zuidelijke poldertocht met het dorp in het knooppunt. Wandelaars kunnen de tippelafstand dus makkelijk inkort en. 't Kerkje viert de inhuldiging van Hildegonda en de opening van het Ommetje morgenmiddag met een officiële plechtigheid. 'Dorpsbrouwerij' Appelaere zorgt voor koninklijke cocktails: puur en mét (alcohol). Haar aanvalligheid bewaart Hildegonda voor de inwoners van 't Kerkje. Passerende automobilisten zien slechts haar achterkant. foto's Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Wethouder Co van Schaik van gemeente Terneuzen denkt binnen een maand een duurzame oplossing te hebben voor een veiligere oversteekplaats in de Sloelaan in Terneuzen. Basisschool De Meerpaal zet elke ochtend verkeersbrigadiers in om de veiligheid van de schoolkinde ren in de drukke laan te vergroten. Voor de middaguren zijn er al een tijdje geen vrijwilligers beschik baar, onder meer vanwege werk en het toenemende 'hufterige' ge drag van verkeersdeelnemers. In de raadscommissie Omgeving Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruil"meubel per zitplek 150 euro retour. Dus. bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-ziüer 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl drong De Meerpaal woensdaga vond andermaal aan op een oplos sing voor de oversteekplaats nabij de school. De voorgestelde ver plaatsing van een fietsenhok, aan passing van een hekwerk en het snoeien van bomen en planten is volgens Van Schaik geen probleem om een overzichtelijkere situatie te creëren. „Maar het hufterige ge drag van verkeersdeelnemers heb ben we niet in de hand. We kun nen het verkeer niet weren, we moeten accepteren dat de Sloelaan een drukke weg is. Een demonta bele zwaaiarm bij de oversteek kan uitkomst bieden. We horen bin nenkort hoeveel zoiets kost." HULST Stichting Welzijn Hulst houdt zon dag een 'creatieve middag' in dien stencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Tussen 13.30 en 17.00 uur verkopen leden van de handwerkclub zelfge maakte of creatief samengestelde artikelen en er zijn demonstraties. Live muziek en een terrasje, waar verse wafels te krijgen zijn, zorgen voor extra gezelligheid. Toegang is gratis. TERNEUZEN Buurthuis De Kameleon aan de Le liestraat in Terneuzen houdt in de herfstvakantie diverse activiteiten. Vandaag is er om 20.00 uur bingo, morgen staat een Caribische herfst- party op de rol. Woensdag vanaf 14.00 uur is er een knutselmiddag voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar en donderdag kinderbingo van af 19.30 uur. Vrijdag 27 oktober om 19.00 uur gaan kinderen met lam pionnen door de wijk. Daarna is er halloweenparty. Zaterdag is er rom melmarkt tussen 10 en 13.00 uur. TERNEUZEN Cursisten van Toonbeeld expose ren vanaf vandaag tot en met 23 de cember in het Toonbeeld-gebouw aan de Bellamystraat in Terneuzen. Het thema is 'landschappelijk'. Er zijn niet alleen schilderijen te zien, maar ook werk uit de disciplines glaskunst, pottendraaien en beeld houwen in steen en hout. De expo sitie is van maandag tot vrijdag te zien van 10 tot 17.00 uur, en op za terdag van 10 tot 14.00 uur. OOSTBURG Saskia en Serge zingen zondag in het Ledeltheater in Oostburg. Het duo toert momenteel met het pro gramma Sterker dan Ooit langs thea ters in het kader van hun 40-jarig bestaan als tweetal. Saskia en Serge - officiële namen Trudy van den Berg en Ruud Schaap - brengen be kende nummers, zoals Zomer in Zee land en 't Zijn de kleine dingen die het doen. Ook vertellen ze over hun car rière. Het optreden begint om 15.00 uur. Toegang kost 15 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39