land Hildegonda geeft 't Kerkje 18 Bedrijfsleven en natuur samen op Mosselbanken Zweedse kast Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan verpaupering samen te lijf Niemand hoeft zich meer af te vragen bij welk dorp de Meer- minnefeesten horen. Hildegonda heeft de haar toekomende plaats op het entreeveldje van Waterlandkerkje ingenomen. Terra Sancta in Catharinakerk Sassenaar weer zonder rijbewijs betrapt almanak vrijdag 21 oktober 2011 door Raymond de Frel terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten willen samen de ver paupering van leegstaande panden aanpakken. Althans, zij maken een nota die het makkelijker maakt om op te treden. Het anti-verpauperbeleid kwam woensdagavond aan de orde in de raadscommissie Omgeving in Ter- neuzen. De stadsraad Axel sprak daar in om zijn brief over de ver paupering in Axel toe te lichten. De stadsraad vreest onder meer dat door de bouw van een gezond heidscentrum aan de De Ruyter- straat het aantal leegstaande pan den in Axel nóg meer zal toene men. „Het college heeft eerder aan gegeven niet veel tegen verpaupe ring te kunnen doen, omdat het veelal om particulier bezit gaat. Bo vendien ontbreekt daarvoor het geld. Maar het gaat niet alleen om geld. Met creativiteit en inventivi teit bereik je ook heel veel", pro beerde zij de commissieleden en wethouders te prikkelen. Charles ten Hengel (D66) drong er bij de wethouder op aan snel be leid te maken. „Anders stevenen we na de Kop van de Noordstraat in Terneuzen af op de Kop van de Noordstraat in Axel en de Kop van de Noordstraat in Hoek." Van Hul- le kon enigszins geruststellende woorden spreken. „We bekijken sa men met Hulst en Sluis hoe wij in de toekomst mensen kunnen dwingen om verpauperde panden aan te pakken." STANDBEELD ZEEMEERMIN door René Hoonhorst Ze is weer even onder zeil, tot ze morgen officieel aan den volke wordt getoond. Maar meermin Hil degonda toonde zich dinsdag al even aan de dorpsbewoners. Die hebben zicht op haar weelderige boezem, ter wijl passerende automobilisten - op weg rich ting Oostburg, Aardenburg of IJzendijke - het met haar, eveneens aanvallige maar vissige, ach terwerk moeten doen. De zeemeermin is te vinden in het wapen van Waterlandkerkje. De legende wil dat een Oost- burgse visser een zeemeermin ving in de Blontrok, een plas bij Klein Brabant. De meer- hengstdijk - Gemengd koor Terra Sancta geeft zondag een concert in de Catharinakerk in Hengstdijk. De zestig zangers en zangeressen, onder leiding van Ad van de We- ge, laat een heel gevarieerd reper toire horen. Het optreden staat in het teken van het 850-jarig bestaan van de parochie. Het concert begint om 15.00 uur. Kaarten a acht euro zijn te bestellen via 0ti4-682049 en 01x4-682156. Het robuuste, zeshoekige zitje nodigt passerende wandelaars en fietsers uit om even uit te puffen. min, Hildegonda genaamd, smeekte de visser haar vrij te laten, maar de Oostburger dacht met haar tentoonstelling een behoorlijke grijp- stuiver te kunnen verdienen op kermissen en partijen. Een passerende voerman uit Water landkerkje reageerde op de hulpkreten van Hil degonda, rende naar de oever en duwde de vis ser in het water. Hildegonda zag kans te ont snappen, kwam nog een keer boven en beloof de Waterlandkerkje voorspoed en geluk in de verre toekomst. Dorpelingen zullen van mening verschil len over de mate waarin de meermin haar belofte gestand deed. Maar dat haar beeltenis het dorp verrijkt, spreekt nie mand tegen. De realisatie van een Ommetje door en om het dorp maakt 't Kerkje nog veel rijker, betoogt bewonersgroep Eigen Wijzen op de site van de dorpsraad www.waterlandkerk- je.com). Samen met medewerkers van de Stich ting Landschapsbeheer Zeeland stelden de dor pelingen een route samen langs bezienswaar digheden en mooie uitzichtspunten in de om liggende polders. Want Waterlandkerkje heeft meer te bieden dan op het eerste gezicht lijkt, benadrukken de 'wijzen' [ohan Faes en Conny lansen. Het kerk je van Stuerbout en restaurant In den Koning, een voormalige, meer dan drie eeuwen oude herberg waar Napoleon nog overnachtte, val len op. Maar ook het Redouteplein met de oude dorpspomp en een tiendpaal van de voor malige Gentse abdijen Sint Baafs en Sint Pieter. Ook staan er nog twee oude, vergeten lantaarn palen op het plein. „Die staan niet in het ver- lichtingsplan van de gemeente Sluis en zijn daardoor al decennia niet onderhouden. Wij hopen ze als dorpsraad op te kunnen knappen en op particuliere grond weer een mooie plek te kunnen geven", betoogt Faes. Hij gaat met Jansen voor op een 'proefwande- lingetje'. De zeshoekige zitbank op de kruising van Philipsweg en Ketelaarstraat is al in ge bruik genomen door fietsers en wandelaars, constateerden beide dorpelingen. „Er komen nog twee toegangstrappen naar het met hoog- stamfruitbomen te beplanten weitje om het nog aantrekkelijker te maken." Een picknickta fel, waarvan er ook een achter de begraafplaats staat, maakt het straks helemaal af Het 7,5 kilometer tellende Ommetje heeft de vorm van een 8, waardoor lopers ook een kor ter tochtje van 3,5 of vier kilometer langs de vel den kunnen struinen. De folder van de route is landelijk bij VW-kantoren te verkrijgen. De door Hildegonda voorspelde roem en voor spoed lonken nu wel heel nadrukkelijk. hulst - Een 30-jarige man uit Sas van Gent blijft het proberen, auto rijden zonder rijbewijs. De politie hield hem gisteren op de N290 bij Hulst aan. Hij kon opnieuw geen roze papiertje of kaart tonen. De Sassenaar is sinds 2007 zes keer be keurd voor dezelfde overtreding. Tip? redactie@pzc.nl 'Godmorgon' heet de badkamerlijn van de Zweedse meubelgigant. Die Zierikzeese collega - in het bezit van twee linkerhanden - had er een hang kast van aangeschaft. Het spul is niet duur en ziet er aardig uit. Na deel is alleen dat je het zelf in elkaar moet sleutelen. De Scandinaviërs stoppen daarom een handleiding in de verpakking. Die bevat uitsluitend tekeningetjes en die zijn zó versimpli- ficeerd dat een normaal denkend mens ze niet meer begrijpt. Bij de koffie verhaalde de collega dan ook van het vergeten houtje waardoor de hele kast weer uit elkaar moest. Of hij dan boos wordt, informeerde een ander. „Laat ik het zo zeggen", ant woordde hij, „Ik heb de merknaam enkele keren luidkeels uitgesproken." door Harmen van der Werf terneuzen - In het Valuepark op de Mosselbanken ten westen van het bedrijfsterrein van Dow Ter neuzen komt een tijdelijk natuur gebied. De deelnemers in het Va luepark, Zeeland Seaports en Dow Benelux, zijn dat overeengekomen met de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf), Vogelbescherming Neder land en de Zeeuws-Vlaamse na- tuurverenigingen De Steltkluut en 't Duumpje. Vertegenwoordigers van de diverse organisaties ondertekenden gister middag de overeenkomst die Zee land Seaports-directeur Hans van der Hart 'uniek' noemde. ZMf-me- dewerkster Geertje van der Krogt herhaalde dat woordje. „Economie en ecologie kunnen hand in hand gaan", stelde zij. Het tijdelijke natuurgebied, dat zal worden ingericht als broedplaats voor kustvogels als strandplevier en grote stern, dient ter compensa tie van baggerwerk in de monding van de Braakmanhaven bij Dow. Liet baggerwerk is nodig vanwege de uitbreiding van olieopslagbe- drijf Oiltanking in het Valuepark. Als de Natura 2000-plannen ter be scherming van de Westerschelde bekend zijn, volgt de definitieve compensatie. MEEST CELEZEN 1. Akketuut wil in woning blijven. 2. Wietkwekerij Terneuzen geruimd. 3. Plan Houtmarkt Hulst kleiner. ZEEUWSE KELDER Lees over de inspanningen van PZC- redacteuren om een béétje te voet ballen op www.pzc.nl/zeeuwsekelder STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het Ommetje en de bezienswaardigheden van 't Kerkje worden aangeprezen op een prachtig bord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38