Schep en Mouris kunne 261 sport Gijsel en Boot op jacht naar motorcrosstitel voethaiagenda 5 JAAR 0% RENTE 5 JAAR GRATIS ONDERHOUD WWW.AUTOTEAM.NL Gelijkspel Tieleman met Oranje onder 17 Groene Ster boekt nipte zege in beker Roadies moeten eer laten aan Jeto Heat Vleugel en Duinkerke verlaten Middelkamp Peter Schep en Jens Mouris zijn deze week eikaars concurren ten in de Zesdaagse van Amsterdam. Vanaf zondag zetten ze de knop om en worden ze koppelgenoten tijdens het EK. Nimmerdorl /7\AutoTeam ZATERDAC Competitie, inhaal. Derde klasse B: Ril- landia-Noad'67. Vierde klasse A: SVD- Vlissingen, Kruiningen-Waarde. Vierde klasse B: SC Stavenisse-Brouwershaven. Districtsbeker, tweede ronde: Kloetin- ge-Arnemuiden, Hoek-Goes (18.30 uur), MZC'11-Wemeldinge, Oostkapelle-Duive- land, SSV'65-Kloetinge 2, Dosko-IJzendij- ke (15.30 uur). Indien niet anders ver meld, aanvang 14.30 uur. ZONDAG Competitie, inhaal. Vierde klasse A: Zeeland Sport-Jong Ambon Biervliet-Clin- ge. Vierde klasse B: Luctor'88-Grens- wachters, Vivoo-MOC'17, Walcheren-Me- to. Vijfde klasse A: SDO'63-Terhole. Vijf de klasse B: Robur-Hansweertse Boys. Districtsbeker, tweede ronde: Bres- kens-Vlissingen, Grenswachters-Patrijzen, Steen-Odio, Hontenisse-RCS. Aanvang: 14.30 uur. vrijdag 21 oktober 2011 door Herman Heuvink AXEL - Roy Gijsel uit Heikant en Mark Boot uit Burgh-Haamstede zijn de grote kanshebbers bij de se nioren in de strijd om het open ZK motorcross 2011. De finale wordt morgen verreden op het RES-circuit in Axel. Er worden spannende en spectaculaire wed strijden verwacht, omdat in elke klasse zo'n tien deelnemers voor de titel in aanmerking komen. In de klasse MX 1 gaat Gijsel met de maximale score van tweehon derd punten aan de leiding. De Zeeuws-Vlaming kwam afgelopen zaterdag ten val in Mill. Hij deed mee bij de nationalen als voorbe reiding op de wedstrijd om het open NK, dat de dag er na op het zelfde circuit werd verreden. De eerste manche sloot hij winnend af maar Gijsel kreeg daarna zoveel last van zijn enkel dat collega-cros ser Stuwey Reijnders hem naar het ziekenhuis bracht. Maandag wees nader onderzoek uit dat er problemen zijn met de enkelban den. Toch wil Gijsel starten in Axel. Naaste concurrenten, teamge noot Casper Ovaa uit Oost-Sou burg en Boy Stockman uit Terneu- zen hopen hem te verrassen. Mark Boot behaalde tot dusverre de maximale score in de klasse MX 2. De Schouwenaar kwam het afgelopen weekeinde in Mill net te kort om zich in het sterke deelne mersveld in de top tien te rijden. In Axel hoopt Boot de Zeeuwse ti tel in de wacht te slepen. Naaste belager is de op de derde plaats staande Joey Verwijs uit Lepel straat. Steven Ovaa uit Oost-Sou burg, de nummer twee van de ranglijst, doet vanwege een enkel blessure niet mee. DUISBURG Het Nederlands elftal voor meisjes onder 17 jaar heeft gisteren in Duis burg met 1-1 gelijkgespeeld tegen Duitsland. Vivianne Miedema (SC Heerenveen) scoorde voor Neder land. Aanvalster Sharona Tieleman uit Terneuzen maakte in de vijftig ste minuut haar opwachting bij Oranje. De voetbalster van Smer- diek speelde dinsdag (2-1-neder- laag) ook mee in het eerste van twee oefenduels tegen haar Duitse leeftijdsgenotes. Toen startte zij bi haar debuut in Oranje in de basis. ROOSENDAAL De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen hebben hun bekerwed strijd tegen de Roosendaalse hoofd klasser Bristol Team nipt met 4-3 gewonnen. Bij de rust was de stand 0-3 in het voordeel van de Walcherse eredivisionist. De doel punten werden gescoord door Etiënne Mallie, Saïd Bouzambou (2x) en Lorenzo de Groot Groene Ster verloor het eerste pouleduel met 6-5 van FC Westland. Daar door lijkt de kans op een vervolg in het bekertoernooi zeer gering. TILBURG De poolbiljarters van Roadhouse Roadies gingen in Tilburg met 4-2 onderuit tegen lijstaanvóerder Jeto Heat. De Tilburgers hebben na zes wedstrijden een riante voorsprong op de nummer twee en lijken nu al topfavoriet voor de titel. Roadies ondervond ondanks dap per verzet de kracht van de tegen standers. Alleen Chris van Rens- woude en Rinus Witte wonnen een partij. De twee partijen van Robbin Jobse gingen verloren. De Roadies staan nu voorlaatst. MIDDELBURG De wielrenners Ramon Vleugel uit Wemeldinge en Joannathan Duin kerke uit Goes verlaten ZRTC Theo Middelkamp. Met ingang van vol gend seizoen fietsen zij voor Wille- brord Wil Vooruit (WWV). Vleugel gaat deel uitmaken van het beloftenteam. Duinkerke is olym pisch en Nederlands kampioen bij de ID-renners. Eerder stapten de nieuwelingen Davy Gunst, Frank Vermue, Bart-Jan de Vink en Men- no Rietveld al over naar de Brabant se ploeg. EK BAAN WIELRENNEN Ze hebben al een lange, geza menlijke geschiedenis achter zich. Jens Mouris en Peter Schep gingen, als lid van de achtervol- gingsploeg, samen naar de Olym pische Spelen van Sydney (2000), Athene (2004) en Pe king (2008). Vandaar dat ze ook veel, zo niet alles, van elkaar we ten. En zondag, tijdens het EK koppelkoers in Apeldoorn, blin delings op elkaar kunnen ver trouwen. door Edward Swier Amsterdam - Begin deze week nog had Jens Mouris even een aai over de bol nodig. Twee opeenvol gende dagen was hij gevallen in de Zesdaagse van Amsterdam, de vel len hingen erbij. Peter Schep, con current maar toch bovenal vriend: „Hij keek heel triest. Ik zag dat hij even een schouderklopje nodig had." Zelf kon Schep terugvallen op zijn maatje toen hij afgelopen zomer aan een bottumor in zijn nek werd geopereerd. Schep wilde er liefst zo min mogelijk woorden aan vuil maken, Mouris hoorde het aan én zweeg met hem mee. Mouris (31): „Ik weet hoe Peter in elkaar zit, die wil altijd positief blij ven. Dus heb ik met hem meege daan." Toch waren er wel degelijk zorgen. Schep (34) had al jaren last van zijn nek, kon amper nog over zijn schouder kijken. Er was uitstraling in zijn linkerarm, pijnstillers hiel pen al niet eens meer. De vrees dat zijn carrière, die al begon op de Spelen van Atlanta (1996), zou ein digen was groot. Toen eenmaal de diagnose gesteld was, kwam er de spanning bij of er misschien kwaadaardige cellen in de vergroeiing zouden zitten. Nauwelijks gaf Schep zichzelf de tijd om opgelucht adem te halen, WBBmwsmmBXBS&BmmmmmaMasBBBgSBi Peter Schep (links) en Jens Mouris zijn vanaf zondag koppelgenoten op het EK. hij wilde - met het oog op het EK in eigen land - zo snel mogelijk re valideren. „Maar, ik zal er niet om heen draaien, het was een redelijk heftige operatie." De antibiotica, naweeën van de narcose en een ontsteking van de diepe wond, maakten bovendien dat het wel even duurde voor hij 'zijn benen terugvond'. Inmiddels heeft hij de vorm te pakken. „Ik ben nog op zoek naar de laatste procentjes." Met Wim Stroetinga doet hij in de WOONE ffimarsaki Voor meer informatie: www.wooneco.nl T 0118 442200 Blijvend laqe woonlasten door zeer energiezuinig bouwconcept! 7 luxe en riante koopappartementen I Ópen Huis Datum: 22 oktober a.s. van 10.00-12.00 uur Locatie: Bakkersland, Grijpskerke Complex is in aanbouw, lift nog niet aanwezig. Koopsom vai €249.000.- v.o.n. Inclusief parkeerplaats op eigen terrein. officieel Opel Dealer LJ LA vo e I je v r i j Onderdeel van de Automations Groep Goes Vlissingen Wir leben Autos. Onze vestiging in Goes verhuist eind dit jaor naar CarVillage aan de Pearyweg te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26