Matig AZ komt 24 De PZC geeft een sprookjesachtige korting op de Winter Efteiing. EUROPA LEAGUE AZ, de koploper in de eredivisie, be haalt met de hakken over de sloot een gelijkspel tegen Austria Wien: 2-2. Wielrenner Freire gaat naar Katoesja Telstar en MW spelen vanavond in zwart-wit Pearce trainer Britse voetbalploeg op Spelen Lensky na problemen terug bij FC Utrecht VOORD vrijdag 21 oktober 2011 3 Adoor Theo Brinkman ALKMAAR - AZ, de ploeg in vorm, de ploeg die zo stabiel is, kan dus ook slecht spelen. Het wankelde gisteravond tegen Austria Wien, leek tegen een zeperd aan te lopen en ontsnapte uiteindelijk nog net met een gelijkspel (2-2) dat pas in de slotfase werd afgedwongen. Misschien kon hij nog net bij de bal, misschien ook niet. Maar dat laatste maakt voor Pontus Wern- bloom meestal niet uit, hij gaat er voor, hoe dan ook. Dus gooide hij zich met alles wat hij had naar de hoekschop van Rasmus Elm. Wernbloom schampte de bal en dat leverde AZ acht minuten voor tijd zowaar nog de gelijkmaker op (2-2). 1\vee minuten eerder was AZ terug in de wedstrijd gekomen doordat Austria's Peter Hlinka de bal achter de eigen doelman werk te. Een eigen doelpunt en een bloed-, zweet- en tranengoal: het was ty perend voor de avond van AZ dat het zulke treffers nodig had. Op een andere manier was het waar schijnlijk niet gelukt om nog langs zij te komen bij Austria Wien. Daar speelden de Alkmaarders te slecht voor. AZ speelde te traag, te laks en te slordig. Bovendien werd bij balverlies ook nog eens te veel ruimte gegeven aan de Oostenrij kers. „Austria had het goed dichtgetim merd, dat moet ik ze nageven. Vooral in de as. We hadden het heel moeilijk met hun strategie", vond AZ-trainer Gertjan Verbeek. En daar zei hij niets te veel mee. Kansen wist AZ nauwelijks te creë ren. Vormgever Adam Maher ver zoop dit keer in de drukte om hem heen en Rasmus Elm kon de openingen ook niet vinden. En, er ger dan dat, verdedigend wist hij de middenlinie ook niet te organi seren. De Oostenrijkers maakten graag gebruik van de ruimte, met de handige Nacer Barazite, spits van Jong Oranje, en de gewiekste Zlatko Junuzovic en Tomas Jun. Van de scherpte waar Verbeek het een dag voor de wedstrijd over had, was geen sprake en het ni veau van de laatste weken wist AZ dan ook bij lange na niet te halen. Bij de spaarzame kansen die het nog wel kreeg, miste het de koel bloedigheid. Dat het na bijna twin tig minuten 0-1 werd (Dirk Marcel lis kopte een hoekschop in eigen doel), deed het vertrouwen ook al geen goed. Tien minuten later ver dubbelde Austria de voorsprong, waarna AZ nog erger van slag leek. Na rust trok Austria Wien zich ver terug op eigen helft en werd het voor AZ alleen nog maar moeilij ker om een gaatje te vinden. Eén keer lukte het, maar Wernbloom tikte van dichtbij over. Het zou de ze avond niet meer gaan lukken, zo leek het. In de slotfase moest AZ zelfs nog oppassen voor de 0-3, doelman Esteban voorkwam dit met een cruciale redding. Vijf minuten later had AZ er alsnog twee in gefrommeld en was een punt gered. „Gezien het wedstrijd verloop kan ik uiteindelijk nog te vreden zijn met het gelijkspel. Maar als thuisploeg waren we favo riet en moesten we eigenlijk win nen", aldus Verbeek. Niklas Moisander was duidelijk minder tevreden over de verrich tingen van AZ. „Austria was geen matige ploeg, maar wij waren wel heel slecht", zei de aanvoerder van de ploeg uit Alkmaar. In de slotfa se moest de Fin van het veld na zijn tweede gele kaart. „Het was ge lukkig geen 'lelijke' overtreding. Ik moest die sliding voor mijn gevoel wel maken. Anders was hij er door." MADRID De Spaanse wielrenner Oscar Frei re sluit zijn loopbaan af in het shirt van Katoesj'a. Zïj'n broer en zaak waarnemer Antonio Freire heeft dat gisteren bevestigd. Freire had aangegeven aan zïj'n huidige werk gever Rabobank te overwegen zijn loopbaan te beëindigen. Daarop trok de bankploeg een eerdere aan bieding in. Vervolgens koos hij voor een aanbieding van Katoesja. VELSEN Voetbalclubs Telstar en MW zul len vanavond in hun onderlinge confrontatie in de Jupiler League een speciale outfit dragen in het ka der van de actie 'NEE tegen racis me!' Telstar speelt voor de gelegen heid in het zwart, MW verschijnt geheel in het wit. Beide clubs wil len zo een zichtbare bijdrage leve ren aan verdraagzaamheid. LONDEN Trainer Stuart Pearce moet de Brit se voetbalploeg komende zomer aan goud op de Spelen in Londen helpen. Hij is officieel benoemd als coach van het olympische elftal. De 49-jarige oud-international is al sinds 2007 trainer van Engeland on der 21 jaar. Pearce kan het komende jaar kiezen tussen spelers onder 23 jaar uit Engeland, Wales, Schotland en Noord-Ierland. UTRECHT Jacob Lensky heet zich gisteren weer bij FC Utrecht gemeld. De middenvelder (22) verbleef de afge lopen anderhalve maand in een buitenlandse kliniek waar hij zijn alcoholprobleem wilde oplossen. „Ik voel me goed", stelde de Tsjech. „Het is nu aan de trainer om te be slissen wanneer hij me weer bij de groep laat aansluiten." Abonnees kunnen zeer voordelig entreebewijzen bestellen voor een dagje Winter Efteiing. Op zoml-tg 27 novémijar is er in de Winter Efteiing een speciale dag voor abonnees van de PZC. Voor een buitengewoon gezellig dagje uit! bekijk het magisch voordeel dat u als abonnee krijgt en bestel uw entreebewijzen voor deze speciale abonneedag Maximaal 6 entreebewijzen per abonneehuishouden. Kinderen t/m 3 jaar hebben gratis toegang (zij hebben geen entreebewijs nodig). Deze actie is exclusief voor abonnees van de PZC. Bent u (nog) geen abonnee? Neem dan nu een (proef)abonnement en maak gebruik van Abonnee Voordeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24