zeeland 119 eisen een vergoeding ft# vrf*ïgS [ff/® toekennen Fonteyne-nadeelcompensatie Kinderen uit AZC naar basisschool in buurt Woonzorg moet aan de slag in Klarenbeek Informatiemiddag over dementie Unieke inruil-actie LEOLUX! Veelpleger moet naar speciale inrichting Leerlingen 'spelen' Odyzee College open vrijdag 21 oktober 2011 toch geld hebben gekregen. De ge meente legde uit dat bij deze drie winkeliers sprake was van een on redelijke, onmenselijke of schrij nende situatie. Ook is voor de toe kenning gekeken naar de locatie van de winkels (dicht tegen de bouwput) en het belang van de winkels voor de hele regio. Maar een andere winkel die klanten van ver buiten de provincie trok, is dan weer niet gecompenseerd. Keer op keer vroeg de rechtbank de gemeente nog eens uit te leg gen hoe de afwegingen zijn ge maakt. „We willen echt eruit krij gen of hier sprake is van wille keur", benadrukte de rechtbank. Opmerkelijk was dat vrij wel alle winkels die deel uitmaken van een grote keten, geen schadevergoeding heb ben gekregen. Dat komt omdat Saoz in die gevallen voornamelijk gekeken heeft naar de omzetcijfers en jaarrekeningen van het hele concern. Saoz verduidelijkte op de rechtbank waarom dat zo is ge daan. „Een filiaal is niks. Het is geen officieel rechtspersoon." Om dat de aanvraag voor compensatie GOES - Met een theaterstuk hebben de leerlingen van de Odyzeeschool en het Odyzee College in Goes gisteren hun nieuwe gebouw geopend. De Zeeuwse school voor kinderen met psychosociale problemen is de eerste passieve school in Nederland. Dat wil zeggen: bouwwijze en materialen be perken het energieverlies tot een minimum. Bovendien is de luchtkwaliteit in het gebouw optimaal door een uitgekiend klimaatsysteem. Dat houdt leerlingen bij de les. foto Willem Mieras GOES De basisschoolkinderen die in het asielzoekerscentrum in Goes ver blijven, kunnen vanaf 1 januari naar school in Goes. Leerkrachten van Nobego, de koepel van de open bare basisscholen in Goes en Noord-Beveland, zullen zo'n dertig kinderen uit het AZC lesgeven op De Tweern, een school voor spe ciaal basisonderwijs. De kinderen zitten nu op basisschool Ravestein in Vlissingen. MIDDELBURG De Middelburgse wethouder Al- bert de Vries zal bij Woonzorg Ne derland aandringen om vaart te maken met de bouwplannen aan de Churchilllaan in de Middelburg se wijk Klarenbeek, zo beloofde hij woensdag de raadscommissie Maat schappelijke Zaken. Woonzorg wil er koop- en duurdere huurwonin gen neerzetten in combinatie met zorgverlening. Door de crisis op de woningmarkt is het plan vertraagd en werd het al eens aangepast. De Vries zei dat Woonzorg wel suc ces heeft gehad met de bouw van twee complexen met goedkopere huurappartementen. Wellicht dat de corporatie ook in Klarenbeek over zou moeten stappen naar min der luxe woningen waar wel vraag naar is, aldus De Vries. MIDDELBURG In Het Palet in Middelburg wordt vanmiddag een informatiebijeen komst gehouden over dementie. De bijeenkomst is georganiseerd door SVRZ. Thema is 'Dementie en agressie'. Priscilla Cevaal, so ciaal psychiatrisch verpleegkundi ge bij Emergis, geeft uitleg over de oorzaken van agressie bij dementie en hoe mantelzorgers ermee om moeten gaan. De middag begint om 14.00 uur. Wij willen ALLE a-merk fauteuil- en bankbezitters op de hoogte brengen van een opmerkelijke actie. Op dit moment kunt u de nieuwste Leolux collectie bewonderen, profiteren van een mooie korting én een goed doel steunen. Wanneer u voor 31 oktober een nieuw Leolux model aanschaft krijgt u voor uw "inruifmeubel per zitplek 150 euro retour. Dus, bij inruil van uw fauteuil 150 euro korting, bij een 2-zitter 300 euro korting enz. tot een maximum van 10% van uw nieuwe aankoop. Uw "oude" meubel krijgt een 2e leven bij goede doelen: Leolux zorgt voor het bij u thuis ophalen en de distributie. Voor alle verdere informatie verwijzen wij u graag naar de Jonge Hoek van Dijke in BinnenUit, Schouwersweg 7 Heinkenszand, 0113 561482. www.binnenuit.nl is gedaan door de B.V., heeft het adviesbureau dan ook gekeken naar de cijfers van die B.V. En dan valt het verlies door een enkel fili aal in Vlissingen niet erg op. Saoz wees voor dat standpunt op een eerdere rechtszaak in Breda waar ook vastgesteld was dat er naar de holding gekeken moest worden, in plaats van naar het fili aal. Maar de rechtbank in Middel burg legde uit dat juist in die zaak, de Bredase rechtbank was terugge floten. Afzonderlijke filialen tellen wel. Uitspraak over zes weken. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 22-jarige Vlissinger conform de eis de ISD-maatregel, een verblijf van twee jaar in een inrichting voor veelplegers, opgelegd. De 22-jarige man uit Vlissingen staat bekend als iemand die regel matig veel te diep in het glaasje kijkt en daardoor klierig wordt en overlast voor zijn omgeving veroor zaakt. Op 25 juni van dit jaar, toen de Vlissinger weer eens dronken was, kneep hij op de hangplek bij Al- bert Heijn in Middelburg twee vijf tienjarige meisje in hun achter werk. Dat hij de meisjes ook op andere wijze zou hebben betast, achtte de rechtbank in Middelburg niet be wezen. KOZIJNEN ZONWERING DAKKAPELLEN OVERKAPPINGEN GARAGEDEUREN RAAM DECORATIE Een wereld van verschil! Fonteyne dicht gemaakt. foto Ruben Oreel f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19