Vlissingse winkeliers i8l zeeland Ritthem vreest komst hagelkanonnen Cobelfret Raad van State mist onderbouwing bezwaren bouw Dorphotel Dishoek RECHTSZAAK Ondernemers wijzen rechtbank op onduidelijkheid over korting kpn 50% korting vrijdag 21 oktober 2011 •Inclusief 2 tv-ontvangers, i.c.m. een jaarcontract. Vraag de verkoper naar de voorwaarden en beschikbaarheid. In het voorjaar van 2006 werd de bovenzijde van de parkeergarage van de door Carla van de Merhel RITTHEM - In Ritthem is onrust ontstaan over het plan van Cobel fret om twee anti-hagelkanonnen te-plaatsen. De autovervoerder aan de Ritthemsestraat in Vlissin- gen-Oost heeft hiervoor onlangs een omgevingsvergunning aange vraagd bij de gemeente Vlissingen. De Partij Souburg-Ritthem (PSR) heeft: over die aanvraag schriftelij ke vragen gesteld aan het college. Cobelfret wil de anti-hagelkanon- nen gebruiken om de vele nieuwe auto's die het bedrijf op haar ter rein heeft staan, te behoeden voor hagelschade. De PSR vreest voor geluidsoverlast. De partij vraagt zich in haar brief aan de gemeente ook af of met het geven van een vergunning hiervoor niet de weg wordt vrijgemaakt voor anderen om ook hagelkanonnen in te gaan zetten. 'Denk aan glastuinbouw en garagehouders.' Verder vraagt de PSR aan het college of zij kan aangeven 'wat de impact is van ha gelkanonnen voor de omringende natuurcompensatiegebieden'. De aanvraag van Cobelfret is op 23 september binnengekomen bij de gemeente. Er is nog geen vergun ning verleend. Of de vergunning er komt en wanneer is nog niet duidelijk. Als er een vergunning verleend wordt, kan daartegen be zwaar worden gemaakt. Hagelkanonnen worden tot dus verre alleen gebruikt door fruitte lers en wijnbouwers. Met het appa raat wordt geprobeerd hagelvor- ming in buien tegen te gaan. Door met tussenpauzes van enkele se conden schokgolven van geluid de wolken in te sturen, zou de groei van hagelstenen worden ver stoord. Gebruikers zeggen dat het kanon werkt; wetenschappers zijn sceptisch. imiif—rrntTH7TrwrT"r~rwni(TjrTi—mmm door Miriam van den Broek De rechtbank in Mid delburg buigt zich over de vraag of het terecht is dat twintig Vlissingse onderne mers geen schadevergoeding heb ben gekregen van de gemeente. Ze ven ondernemers legden gisteren aan de rechtbank uit waarom zij vinden dat ze buitensporige scha de hebben geleden door de bouw van winkelcentrum De Fonteyne. De overige winkeliers komen van daag aan bod. De bouw van De Fonteyne (2004-2007) trok een zware wissel op Vlissingse ondernemers. Om die tegemoet te komen, besloot de gemeenteraad in 2007 een verorde ning Nadeelcompensatie in te stel len. Daarmee konden bedrijven die onevenredig veel schade had den geleden als gevolg van de bouw, een vergoeding aanvragen. Van de twintig ondernemers die naar de rechtbank stapten, zijn de aanvragen afgewezen. Al jaren zeggen die ondernemers dat er van alles rammelt in de argu mentatie van de gemeente en ge meentelijk adviesbureau Saoz bij de afwijzing van de schadeclaims. De rechter probeerde daar gisteren helderheid over te krijgen. Zo staat de gemeente op het stand punt dat ondernemers die zich na maart 1997 in Vlissingen hebben gevestigd, konden weten dat er een fors bouwplan was. Wie dan toch een bedrijf begint, doet dat op eigen risico, meent Vlissingen. Daarom hebben alle bedrijven die na die tijd zijn opgestart (op een uitzondering na) geen vergoeding gekregen. Maar 'hadden ondernemers in 1997 écht kunnen weten wat er op hen af zou komen?', vroeg de rechtbank herhaaldelijk. De gemeente vindt van wel. In maart van dat jaar heeft het colle ge van B en W een overeenkomst getekend met uitvoerder BAM waarin stond dat ze van- plan wa ren De Fonteyne te bouwen. De rechtbank stelde vast dat die over eenkomst een half jaar geldig was. „Wat is er daarna gebeurd? Is die overeenkomst verlengd en is dat in de openbaarheid gebracht?", vroeg een van de drie rechters. Vanuit de kant van de gemeente werd geant woord dat verlenging wel is ge beurd, maar nooit in de openbaar heid is gebracht. Ook beaamde de gemeente dat er in een vroeg sta dium een informatiebij eenkomst over het bouwplan was belegd, maar dat daarvoor uitslui- tend bewoners die boven de Aldi woonden, waren uitgenodigd. On dernemers zijn niet ingelicht. Een andere belangrijke vraag voor de rechtbank was of de gemeente ver goedingen heeft toegekend op ba sis van willekeur. Vrijwel alle on dernemers vertelden op de zitting niet te snappen waarom sommige bedrijven wel en anderen geen geld hebben gekregen. Behalve de bedrijven die aan alle voorwaar den voor de nadeelcompensatie voldeden, waren er ook drie onder nemingen die niet voor compensa tie in aanmerking kwamen, maar door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De Raad van State zet te woensdag tijdens een hoorzit ting in Den Haag vijftien inwoners van Koudekerke die de grootschali ge nieuwbouw op de locatie van het gesloopte familiehotel Zeeduin in Dishoek willen tegenhouden, voor het blok. „Wat zijn die gevreesde effecten dan op de Ecologische Hoofdstruc tuur en het Natura 2000-gebied Westerschelde? En heeft u zelf on derzocht of er geen behoefte is aan een toename van hotelbedden aan de Walcherense kust", hield de hoogste bestuursrechtbank raadsman Eelco Dijk voor, die voor de meeste bezwaarmakers het woord voerde. Jurist Dijk moest erkennen dat zijn cliënten daar geen onderzoek naar hebben laten doen. Dat is voor burgers ook haast onmogelijk omdat ze de onderzoekskosten zelf moeten betalen. Maar voor de Raad van State die steeds vaker blind vaart op onder zoeken die door de overheid en projectontwikkelaars op tafel wor den gelegd, zijn eigen onderzoeks rapporten van bezwaarmakers on ontbeerlijk voor een goed eindoor deel. De vijftien tegenstanders van het bestemmingsplan Dishoek zijn in woners en bezitters van tweede woningen die het project dat Bouwfonds van de gemeente Veere mag gaan uitvoeren in Dis hoek veel te massaal vinden. Bouwfonds mag op de locatie Zee duin een accommodatie neerzet ten met een capaciteit van 600 bedden waar eerst 250 hotelbed den waren toegestaan. Het nieuwe complex krijgt ook een congresfunctie voor 350 bezoe kers en er komt een theater. Volgens de tegenstanders heeft de gemeente Veere onvoldoende geke ken naar de verkeersaantrekkende werking van het nieuwe complex en naar de gevolgen voor de Ecolo gische Hoofdstructuur (EHS) waar het Dorphotel tegenaan komt te staan. „Het is nu al filerijden op de Kaapduinseweg", zo vinden zij. De gemeente Veere zegt dat de we genstructuur in Dishoek een toe name van het verkeer kan hebben. Nadeel voor de EHS en het Wes terschelde natuurgebied zouden er niet zijn. De congres- en theaterfunctie die het Dorphotel gaat krijgen, blijft ondergeschikt aan de hotelfunctie, beloofde het gemeentebestuur aan de Raad van State. De uitspraak in deze zaak volgt binnen enkele weken. 3 maanden lang op het Alles-in-één Pakket Basis Interactieve TV, Internet en Bellen; handig en overzichtelijk in één pakket 55 tv-zenders en 90 radiozenders standaard op 2 tv's Overal in huis Interactieve TV kijken* e iPad of laptop >f laptop j||w -I ;ze act'fé is alleen te verkrijgen in de kpn winkels via kpn.com/lvaotie i SONY «f 1 BRAVfA op een 40" Sony LED-TV Bij een Alles-in-één Pakket vanaf €45,- /mnd* Haarscherp Interactieve TV en films kijken op een Full HD 40"scherm Te combineren met andere acties op het Alles-in-één Pakket met Interactieve TV, Internet en Bellen •De prijs van de Sony Full HD LED-TV (KDL40EX520) geldt t/m 6 november 2011 of zolang de voorraad strekt. Kijk op kpn.com/tvactie voor de beschikbaarheid en voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18