PZCI Vlissingen slikt verlies niet zomaar lflf.ll: .'-I 17 Historische markt Veere opnieuw onder vuur Zweedse kast WALCHEREN 18 en 19 22 en 23 SCHEiÓEKWARTIER Raad wil cijfers. Blije bankjes almanak Vrijdag 21 oktober 2011 Vlissingse winkeliers eisen vergoeding Helpen nadenken over stroom in de toekomst Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om de raad achter de herrijking van het Scheldekwartier te krijgen, zal het college met een goed financieel verhaal moeten ko men. Dat bleek gisteravond tijdens de commissievergadering. Die spetterde niet bepaald van de kritische vragen en spectaculair de bat, maar de raad was wel duide lijk: het college moet meer inzicht geven in hoe ze het verlies van twaalf miljoen euro op het Schel dekwartier wil 'wegpoetsen', an ders zou het zomaar eens kunnen dat de oppositie op 3 november niet akkoord gaat met de begro ting. En als de coalitie op die dag niet voltallig aanwezig is, heeft die geen meerderheid meer. Het was POV'er Tobias Meijers, die vaker optreedt als 'rekenmachi ne van de Vlissingse raad', die de aftrap voor het dreigement gaf. Hij wilde pertinent voorkomen dat de raad nu al zou vastleggen dat de ge reserveerde miljoenen voor aanleg van de cruisekade straks eventueel worden ingezet als dekking van het tekort. De rest van de opposi tie schaarde zich daar achter, waar op wethouder Piet Polderman be loofde 'er nog eens goed naar te kijken.' Die kon mooie praatjes over posi tieve projectontwikkelaars en de prachtige ontwikkelingsvisie vertel len wat hij wilde; daar gingen de vragen eigenlijk amper over. Cij fers wilde de raad zien. Maar daar hadden de wethouders weinig op te zeggen. Voor zover die de cijfers paraat hadden, waren ze niet voor alle oren bestemd. En toch, sprak SP'er Sem Stroosnijder, „moet ik het naadje van de kous weten, wil u mij over de streep trekken. Uit spraken als 'we verdienen zoveel meer aan grondverkoop', daar heb ben we niets aan." Collegaraadslid Rijnco-Jan Suurmond van het CDA vulde aan: „We kunnen wel richting aangeven, maar u vraagt een uitermate prematuur besluit van ons." Wethouder Polderman deed zijn best de raad in te prenten dat de investeringen op het Scheldekwar tier nu eenmaal niet meer terug te verdienen zijn. „Dat is de bood schap en die moeten we eerlijk uit dragen naar onze burgers. En we zijn heus niet de enige stad in Ne derland die kampt met een tekort. Vaak gaat het zelfs nog om veel grotere bedragen. Maar gelukkig hebben wij een heel hoopvol docu ment, die ontwikkelingsvisie, van marktpartijen die nog geloven in het Scheldekwartier." Waar het op neerkomt: Vlissingen kan bijna niet anders dan het ver lies te slikken. Dat kan wel zo zijn, zeggen gemeenteraadsleden, maar dan wel stevig financieel onder bouwd graag. VLISSINGEN - Na de langgekoesterde opknapbeurt door de gemeente Vlissingen zag het plein van de Frans Naereboutschool en de Ichtusschool er weliswaar flink verbeterd maar nog niet bijster opgefleurd uit, maar daar is nu verandering in gekomen. Leerlingen van de beide basisscholen kunnen er voortaan lekker zitten op vier kleurige bankjes. Die hebben ze zelf samen met be hulp van veel ouders en onder leiding van kunstenares Miss Moza, en zichtbaar geïnspireerd door het dieren rijk, voorzien van mozaïeksteentjes. Heel wat mooier dan beton! Tijdens de officiële opening, gistermiddag, toonden de leerlingen zich dan ook apetrots. Zeker ook Justin Boscham, Dion Brunings, Lola Lokin en Naomi Dorpsmanns (vlnr), die het kunstzinnige mozaïekbankje op bovenstaande foto hebben vervaardigd. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VEERE - De perikelen rondom de historische markt in Veere zijn nog niet afgelopen. Een inwoon ster van Veere en een ondernemer uit het stadje dienden opnieuw een bezwaarschrift in tegen de markt die op dinsdagen in het zo merseizoen gehouden wordt op de markt en de Kaai. Ditmaal tekenen de beide Veeren- aren bezwaar aan tegen het hou den van de toeristische trekpleis ter op de Markt tijdens het evene ment Van Loon Hardzeildagen voor de jaren 2011 tot en met 2015 en tegen de historische markt op zowel de Markt als de Kaai gedu rende tien opeenvolgende dinsda gen in juli en één dinsdag in de herfstvakantie, eveneens tot 2015. De bezwaarmakers menen dat er op die data onveilige situaties kun nen ontstaan door de drukte, er sprake is van onevenredige over last voor omwonenden en dat de bereikbaarheid van hulpverleners in het geding komt vanwege de te verwachten drukte. Het Veerse college van B en W legt echter het advies van de com missie bezwaarschriften om de be zwaren gegrond te verklaren, naast zich neer. Het college doet dat op formeel-juridische gronden. Maar het gemeentebestuur wil het sig naal dat door deze bezwaarschrif ten opnieuw wordt afgegeven door inwoners van het stadje, wel serieus nemen. Niet alleen door een evaluatie van het afgelopen jaar, maar ook door jaarlijks voorafgaand aan de start van het toeristisch seizoen te bekij ken of een aantal evenementen in de kern van Veere anders georgani seerd of beperkt moet worden. Tip? redactie@pzc.nl 'Godmorgon' heet de badkamerlijn van de Zweedse meubelgigant. Die Zierikzeese collega - in het bezit van twee linkerhanden - had er een hang kast van aangeschaft. Het spul is niet duur en ziet er toch aardig uit. Nadeel is alleen dat je het zelf in el kaar moet sleutelen. De Scandina- viërs stoppen daarom een handlei ding in de verpakking. Deze handlei ding bevat uitsluitend tekeningetjes en die zijn zó versimplificeerd dat een normaal denkend mens ze niet meer begrijpt (alleen lachende man netjes mogen bouwen...?). Bij de koffie verhaalde de collega dan ook van het vergeten houtje waardoor de hele kast weer uit el kaar moest en het wiebelend achter wandje dat niet in de gleuf wilde. Of hij dan boos wordt, informeerde een ander. „Laat ik het zo zeggen", antwoordde hij, „Ik heb de merk naam enkele keren luidkeels uitge sproken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17