cultuur 113 Wandeling eeuw later gereconstrueerd Al Di Meola morgen alsnog naar Renesse EXPOSITIE Marinus van Dijke verbeeldt in De Kabinetten van De Vleeshal tocht door Schouws duingebied agenda Zeeuwse band Kai Disko presenteert cd Lezingen Hendrikse over nieuwe boek Geen voorpremière van Heineken-film Kaartverkoop Concert at Sea begint morgen Welk Zeeuws boek verdient de PZC-publieksprijs? Breng ook uw stem uit via www.pzc.nl/boekenprijs vrijdag 21 oktober 2011 door Rolf Bosboom Kunstenaar Marinus van Dijke heeft al jaren een duinvallei in de Kop van Schouwen als onder werp van zijn werk. Voor een ex positie in De Kabinetten in De Vleeshal in Middelburg, die mor gen wordt geopend, reconstrueer de hij een wandeling die F. Bins in 1910 in de Zeepe- en Meeuwendui nen maakte. Bins deed daarvan, in woord en beeld, verslag in het tijd schrift Buiten (i9it). In het eerste deel van de ruimte neemt Van Dijke de bezoeker mee naar t9io. Aan de muur hangen drie foto's die Bins tijdens zijn tocht heeft gemaakt. „Daar spreekt vooral omzag voor de omgeving uit. Je ziet hoe immens zo'n duin pan is", zegt Van Dijke. Die weidsheid wordt versterkt door het witte papier dat hij op de vloer van de - verder toch al strak- witte - ruimte heeft uitgerold, in combinatie met drie bergen duin zand die in perspectief zijn ge plaatst. Bezoekers kunnen het pa pier eventueel betreden. „Maar als ze het doen, doen ze het voorzich tig, alsof ze op ijs lopen." In het tweede deel overbrugt Van Dijke de honderd verstreken jaren in de vorm van een muurtekening. Met potlood heeft hij hoogtegetal len van het huidige gebied op de muur geschreven. Ook de cijfers van rond 1910 heeft hij daarop ge noteerd, maar direct uitgeveegd, om aan te geven dat de gegevens niet meer actueel zijn. „Het is nu alsof ze zijn verstuifd." „Door de kaart ga je als bezoeker als het ware in vogelvlucht over het gebied", aldus Van Dijke. Tege lijkertijd wordt goed zichtbaar dat de tijd niet stilstaat, dat het geen statische omgeving is maar juist een dynamisch gebied, dat voort V iHi-hjezxM te nsdir.stecs Marinus van Dijke bij zijn werk iri De Kabinetten van De Vleeshal. (Inzet: een van de foto's die F. Bins van het duingebied maakte.) foto Ruben Oree! durend aan veranderingen onder hevig is. Dat wordt ook duidelijk in het laat ste deel van de ruimte, waar aller lei plan- en beheertekeningen van het gebied over elkaar op de muur zijn getekend. Dezelfde kaarten lig gen, in uitgeknipte vorm en in di verse kleuren, op de grond. „Op die manier blijft de situatie voor mij ook open. Ie kunt met die teke ningen immers schuiven, zodat er allerlei verrassingen mogelijk zijn. Het bekende en het onbekende kunnen elkaar aanvullen." Bij de expositie verschijnt, als on derdeel van de Slibreeks, een prachtig vormgegeven boekje, waarin de door Van Dijke gemaak- Geopend: di. t/m zo. 13.00-17.00 uur te kaarten - als ware schatkaarten - zijn verwerkt. „Het is bijna een soort object geworden." Meer agendanieuws op de website van deze krant. MuseumNa8: Zeeuwse musea zijn van af 20.00 uur open (zie www.scez.nl). Goes Optreden Stef Bos. De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Dubbelconcert Brainbox en Kayak. De Stenge, 20.00 uur (zaal open) Middelburg Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Concert Matthews Southern Comfort. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Piepschuim met 'Opgenomen'. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Eerste ronde bandcompetitie Spectra. De Klomp, 20.00 uur Rilland Fred Delfgaauw en Bert van den Brink. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Spirit of Dance, dansshow uit Ierland. Scheldetheater, 20.00 uur. Westdorpe Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: The Belgian Brass Orchestra. Kerk, 20.00 uur Zaamslag Harmonie De Volharding 125 jaar. Podium van Zaamslag, 20.00 uur RENESSE - Gitaarvirtuoos Al Di Meola uit Amerika komt morgen alsnog naar Renesse voor een con cert in het Dorpshuis met zijn vier koppige band New World Sinfo- nia. Dit optreden stond eerder ge- pland op 14 mei dit jaar. Dat kon echter niet doorgaan wegens het overlijden van Al Di Meola's va der. De Europese tournee werd toen voor enkele dagen onderbroken waarna een optreden in Renesse voor de zomervakantie niet meer kon worden ingepland. Al snel ech ter werd als nieuwe datum zater dag 22 oktober geprikt. Al Di Meola toert wederom door Europa met de New World Sinfo- nia. Gisten stonden ze in Kreuztal in Duitsland, vandaag in Prerov in Tsjechië en morgen aan het einde van de middag hopen de musici in Renesse te arriveren. Het concert in het Dorpshuis, dat volledig is uitverkocht, begint om 21.00 uur. Ruimte voor een tweede optre den, zoals aanvankelijk de bedoe ling was, is er niet. Horeca-ondernemer Ludo Vlaan der van het Wapen van Zeeland Al Di Meola nam het initiatief de Amerikaanse gitarist naar Renesse te halen. Vla ander is zelf een enorme muziek liefhebber. Hij betreurde het zo dat hij met Pinksteren 2010 het op treden van Al Di Meola tijdens het jazzfestival in Middelburg moest missen, dat hij besloot zelf een al ternatief te creëren. Vlaander omschrijft Al Di Meola als 'een pionier in het mengen van wereldmuziek en jazz'. „In zijn gi taarmuziek weerspiegelen de rijke invloeden van flamenco, tango, het Midden-Oosten, Braziliaanse en Afrikaanse muziek." Expositie 'Een wandeling, honderd jaar, een reconstructie', t/m 11 december in De Kabinetten van De Vleeshal, Middelburg. MIDDELBURG De Zeeuwse band Kai Disko pre senteert morgen in De Spot in Mid delburg zijn eerste album: Hands off my lady. De twaalf nummers zijn opgenomen onder leiding van Iljan Mol. Kai Disko bestaat uit Emiel de Kam (gitaar en zang), Remy Lissen- burg (gitaar), Lennert Oosterling (drums en zang), Martij n Hartman (bas) en Eric de Vries (zang en gi taar). Support act is de Amsterdam se singer-songwriter M-JO. De zaal gaat open om 21.00 uur. www.kaidisko.nl ZIERIKZEE Dominee Klaas Hendrikse geeft ko mende week drie lezingen over zijn nieuwe boek God bestaat niet en Jezus is zijn zoon, dat 28 oktober ver schijnt. De lezingen zijn maandag 24 oktober in de Gasthuiskerk in Zierikzee, dinsdag 25 oktober in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg en woensdag 26 oktober in de Koorkerk in Middelburg. Aanvang: 20.00 Uur. Kaarten voor de Middel burgse lezingen zijn verkrijgbaar via de Klantenservice en de websi te van de Zeeuwse Bibliotheek. Morgen begint om 13.30 uur bij de vuurtoren in Burgh-Haamstede een kor te wandeling in het gebied, met voor dracht van Kester Freriks en presenta tie van het Slibreeks-deel. Er rijdt ook een bus naar het vertrekpunt, vertrek om 12.30 uur bij De Vleeshal. VLISSINGEN De voorpremière van de film De Heineken Ontvoering in CineCity gaat komende week niet door. Van wege het kort geding rond de film, waarin vandaag uitspraak wordt ge daan, heeft distributeur A-Film alle voorpremières afgelast. In plaats daarvan is dinsdag in Vlis- singen (om 14.00 en 19.30 uur) en woensdag in Terneuzen (16.00 en 20.00 uur) de Libanese film Et Main- tenant, On Va OU? vertoond, die pas in het voorjaar van 2012 in de Ne derlandse bioscopen komt. RENESSE De kaartverkoop voor de zevende editie van Concert at Sea, op 29 en 30 juni 2012, begint morgen. Het festival werd dit jaar na één dag ge staakt in verband met extreme weersomstandigheden. De gedu peerde bezoekers zijn inmiddels ge compenseerd. Aan de programme ring voor 2012 wordt nog gewerkt. In elk geval krijgt Cover at Sea, waarbij Blof met bevriende muzi kanten door het publiek geselec teerde covers speelt, een vervolg. www.concertatsea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13