Geweld bij staking Griekenland Heeft u moeite met lopen? Ik niet! 399,- 2790,- molenaar V J buitenland 19 B NIEUWE BEZUINIGINGEN Minstens honderdduizend demonstranten op de been Kenia versterkt zijn posities in Somalië Doden door reeks bosbranden Spanje 699,- 3495,- Bel direct 0341 - 27 40 40 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor GRATIS brochure! donderdag 20 oktober 2011 ATHENE - De algemene 48 uurssta king in Griekenland is gisteren uit gelopen op geweld tussen de beto gers en de politie. De demonstran ten bekogelden de politie met stuk ken marmer en brandbommen. De politie zette traangas en schokgrana- ten in. Zeker veertien agenten zijn met verwondingen in het zieken huis opgenomen, aldus de politie. Het geweld brak uit bij het parle mentsgebouw, waar de politie pro beerde een groep demonstranten met traangas uiteen te drijven. Een wachtpost bij het Graf van de Onbe kende Soldaat werd in brand gesto ken en gemaskerde betogers ge bruikten hamers en koevoeten om stukken marmer van gebouwen af te breken en ruiten in te slaan. Ook werden facades van banken ver nield. Vechtpartijen braken ook uit tus sen relschoppers en vreedzame be togers, die probeerden te voorko men dat gevels van winkels en ban ken werden vernield. Duizenden mensen keken toe hoe het geweld zich door het centrum van de hoofdstad verspreidde. De straten waren bezaaid met vuilnis en som mige betogers staken het afval en bushokjes in brand. Zwarte rook wolken boven de stad belemmer den het zicht op de eeuwenoude monumenten in Athene. Veel relschoppers droegen capu chontruien, maskers of motorhel men. Straatverkopers verkochten zwembrillen aan de relschoppers die daardoor het traangas beter kon den weerstaan. Er waren ten min ste honderdduizend betogers op de been in Athene en de meeste men sen demonstreerden vreedzaam. De vakbonden hadden opgeroepen tot een 48 uursstaking uit woede over nieuwe bezuinigingsmaatrege len. Vluchten werden geannuleerd, de dienstregeling van het openbaar ming te frustreren. Naar schatting zijn er vijftien- tot dertigduizend Travellers in Groot-Brittannië, waar ze worden erkend als een etnische minderheid. foto Matt Dunham/AP NAIROBI - Keniaanse troepen heb ben hun posities versterkt in het zuiden van buurland Somalië. Cir ca 100 kilometer over de grens be reiden ze nieuwe aanvallen voor op moslimgroep al-Shabaab in de stad Afmadow, meldden legerfunc- tionarissen gisteren. Veel Shabaab-strijders met bewa pende pickup-trucks hebben zich in Afmadow verzameld. Keniaan se vliegtuigen blijven ondertussen de bases van al-Shabaab bombarde ren. Kenia begon 4 dagen geleden een grootscheepse operatie tegen de militante al-Shabaab, die inwoners een radicale vorm van de islam op legt. De Keniaanse troepen krijgen steun van de Somalische rege ringstroepen en pro-regeringsmili- ties, zoals de Ras Kamboni. Volgens Kenia is de opmars wat vertraagd door zware regenval en dikke modder, maar is de balans van de strijd positief „We hebben 73 strijders gedood, terwijl er van onze kant vijf militairen omkwa men", aldus een legerwoordvoer- der. In Kenia crashte eerder een le- gerhelikopter. Volgens het leger kwam dat door een mechanisch probleem. MADRID - Een reeks bosbranden heeft in het noorden van Spanje het leven gekost aan een brand weerman en een boer die meehielp met het bestrijden van het vuur. De normaliter vrij natte regio kent een uitzonderlijk droge herfst. De autoriteiten registreerden in drie da gen tijd 400 branden. De meeste .zouden zijn aangestoken. vervoer was verstoord en vrijwel al les, van douanekantoren tot win kels en scholen, was gisteren geslo ten in Griekenland. „We kunnen het niet meer bolwer ken", zei Nikos Anastasopoulos, de leider van een ambtenarenvakbond. "Er is wanhoop, woede en bitter heid." „We verwachten dat de staking de grootste in decennia zal worden", zei Ilias Vrettakos, vicepresident van de grootste ambtenarenvak bond eerder op de dag. „Het feit dat andere delen van de maatschappij die lijden onder het regeringsbeleid ook deelnemen, geeft het sociale verzet een nieuwe dimensie en we hopen dat deze mobilisering im pact zal hebben op de politieke ont wikkelingen." Van tandartsen, artsen en advoca ten tot winkeliers en havenarbei ders, vrijwel iedereen legde gisteren het werk neer. Luchtverkeersleiders brc besloten woensdag niet 48 maar twaalf uur te staken, waardoor het vluchtschema rond het middaguur werd hervat. Het openbaar vervoer werd af en toe onderbroken, maar er reden wel bussen, trams en metro's. Alle winkels in het centrum van Athene waren gesloten. Sommige winkelei genaren zeiden dat ze bedreigingen hadden ontvangen dat hun winkel zou worden vernield als ze op de eerste dag van de staking zouden opengaan. In Thessaloniki werden de gevels van zo'n tien winkels die toch open waren gegaan vernield. Daarnaast moesten vijf banken en een aantal pinautomaten het ontgelden. Ook hier zette de politie traangas en schokgranaten in. Zo'n drieduizend politieagenten wa ren gisteren in Athene op de been om het protest in goede banen te leiden. Opvouwbare scootmobielen Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Kleinste draaicirkel NU VERBAAR Vaste scootmobielen y Zelf uw boodschappen doen Er op uil zonder moe te worden Hoge kwaliteit luchtbanden Comfortabele zitting Stabiel en 'veilig Geschikt voor lange afstanden V.A. Moeite met slapen? Regelmatige slaapproblemen veroorzaakt kramp in de kuiten en benen, vermoeid heid bij 's morgens opstaan en stramme ledematen. Een comfortbed van Molenaar voorkomt dit. 32 modellen, v.a. 420,- Moeite met traplopen? Laat u comfortabel naar boven brengen en stap veilig uit. Eenvoudige bediening 7 modellen, v.a. 2395,- Heeft u ondersteuning nodig? Naar de winkel lopen of een ommetje maken is geen probleem meer! 12 modellen, v.a. 99,- of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Trapliften Rollators i Naam: Adres: i Postcode: Plaats: j Telefoon: E-mail: Mipzc_wk42-2 i Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Gratis demo thuis? j Bezoek een dealer bij u in de bi Bel direct: 0341 - 27 40 40 Geopend van ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 parkeren Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best WELZIJNSPRODUCTEN WW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9