81 buitenland effeweg.nl Inwoners van Zanesville, Ohio kunnen thuis op safari gaan OF WAT DACHT U VAN Kijk op www. effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Fran^aise overleden Graf Viking ontdekt Golfverbod Vietnam Stem Bulgaar te koop Turks leger jaagt op Koerden in Irak V supervoordelige busreizen Britse politie ontruimt nomadenkamp donderdag 20 oktober 2011 Deze busreis combineert de prachtige natuur en cultuur van Tsjechië. U maakt een rondrit door het Boheems Paradijs, één van de mooiste natuurgebieden van Tsjechië. Ontdek tijdens een stadswandeling met een gids de schitterende stad Praag. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class ^touringcar Inclusief: 2 dgn Kerstshoppen Oberhausen en Dortmund., v.a. €79,- 3 dgn Kerstshoppen Bonn, Keulen, Essenv.a. €99,- 8 dgn Kerstreis Andorra€499,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip. Alle fouten voorbehouden. /M Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. 17,- reserveringskosten per boeking. V ftKW LONDEN - Een twaalf meter hoge to- lijkbaar met, maar etnisch niet ver- met de politie aan. Eén caravan ren vormde gisteren een obstakel want aan zigeuners. Ze woonden al werd in brand gestoken toen de poli voor de Britse politie bij de ontrui- meer dan tien jaar illegaal op het tie het terrein op kwam. Meerdere ming van een kamp van Ierse Travel- terrein. Tientallen bewoners en sym- betogers ketenden zich met fïetsslo- lers, een nomadische groep verge- pathisanten gingen de confrontatie ten vast aan hekken om de ontrui- door onze correspondent Hanneke Keultjes NEW YORK - Inwoners van het stad je Zanesville in de Amerikaanse staat Ohio wanen zich in Afrika. Ieder moment kan er een leeuw om de hoek wandelen. Of een tij ger. Een giraffe. Een jachtluipaard. Vijftig wilde dieren zijn ontsnapt uit een wildpark in de stad. Maar niemand gaat op safari. Volgens de politie zijn de dieren 'erg groot en zeer agressief. De 25.000 inwoners moeten sinds dinsdagavond binnen blijven en scholen zijn gesloten. Langs de snelweg, die dwars door de stad loopt, worden automobilisten met 'voorzichtig: wilde dieren' op gro te borden gewaarschuwd in hun auto's te blijven. De 61-jarige Terry Thompson, de eigenaar van het privéwildpark waar hij ook wolven, grizzly beren en kamelen hield, was net uit de gevangenis na een veroordeling voor illegaal wapenbezit. Hij werd dinsdagavond dood gevonden. Vol gens de burgemeester van Zanes ville zette Thompson alle hekken van de kooien open en schoot hij zichzelf vervolgens dood. Er was ook goed nieuws: de ver zorger van de dieren had tegen de politie gezegd dat ze pas waren ge voerd. Toch hebben agenten met jachtge weren opdracht gekregen te schie ten om de ontsnapte beesten te do den. Een groot deel van de dieren is al afgeschoten. Bij daglicht wordt ook met verdovingsgeweren gewerkt, in samenwerking met een dierentuin uit het nabijgele gen Columbus. Ook wordt gepro beerd de dieren met voedsel terug te lokken naar hun kooien. In de staat Ohio gelden soepele re gels rond het houden van exoti sche dieren. Voor beren moet een vergunning worden aangevraagd, maar voor dieren die niet van natu re voorkomen in de Verenigde Sta ten gelden geen regels. Zo kon het zijn dat Thompson ook chimpan sees en met uitsterven bedreigde orang-oetangs in zijn huis hield. Die zijn niet ontsnapt. De dierenbescherming in Ohio roept het staatsbestuur op de re gels aan te scherpen. Op twitter spreken mensen er schande van dat er 'niet eens wordt geprobeerd de dieren levend te vangen'. zie onze website:buitenland Agenten doen er alles aan om de omgeving veilig te maken PARIJS De hulpbehoevende Fran^aise Ma rie Dedieu, die als gijzelaar werd vastgehouden in Somalië, is dood, aldus het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken. De 66-jarige vrouw was ontvoerd vanuit Kenia. Dedieu was herstellende van kan ker en had dagelijks medicijnen no dig. De ontvoerders bleken niet be reid om haar medicatie te geven. LONDEN Archeologen hebben in Schotland een volledig intact bootgraf van een Viking gevonden. De kennelijk hooggeplaatste Viking was met een bijl, zwaard en speer begraven in een schip, bijeengehouden met 200 metalen klinknagels. Het boot graf is circa 1000 jaar oud en goed bewaard gebleven. HANOI De Vietnamese minister van Trans port heeft hooggeplaatste mede werkers verboden nog langer te golfen. Volgens Dinh La Thang zou het hen te veel afleiden van hun werk. Sommige medewerkers van het ministerie presteren volgens Thang onder de maat en dat zou deels komen omdat ze te veel tijd op de golfbaan doorbrengen. SOFIA Bijna een op de vijf Bulgaren is be reid zijn stem voor de lokale en presidentsverkiezingen zondag te verkopen. Dat toonde gisteren een studie van de anticorruptie-organi satie Transparency International. Bij vorige verkiezingen deden stem men op het platteland circa 30 leva (15 euro) en in de stad 50 leva. ANKARA Honderden Turkse commando's zijn gisteren de grens met Noord- Irak overgestoken. Ze zijn op jacht naar Koerdische strijders die ach ter verrassingsaanvallen op het le ger van Turkije zaten, waarbij 24 militairen omkwamen. „Onze wraak zal enorm zijn", zei presi dent Abdullah Gül meteen na de aanval. De Koerdische afscheidingsbewe ging PKK viel gisterochtend vroeg verschillende posten van het leger aan in de zuidoostelijke provincie Hakkari. De strijders brachten het leger het zwaarste verlies toe in bijna twee decennia. De PKK ver klaarde dat de acties een vergel ding waren voor Turkse luchtaan vallen en de arrestatie van honder den Koerdische politici in Turkije. 4 dagen Praag Vertrek op: 2, 9, 16 dec 4 dagen Berlijn Vertrek o.a.: 6, 13, 20, 27 nov, 4, 11, 18 dec 4 dagen Parijs Vertrek op: 11, 25 nov, 2, 9, 16 dec 4 dagen Kopenhagen Vertrek op: 25 nov, 2, 9, 16 dec v.a. €99,- v.a. 119,- v.a. €119,- v.a.€159,- 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet, bootovertocht Calais - Dover v.v. en l vervoer per Tourist Class touringcar Bezoek drie bijzondere Engelse steden vol karakteristieke bouwwerken. Bekijk in Oxford de universiteit en de schitterende botanische tuinen. Zet uw horloge gelijk met de Big Ben en neem in Cambridge een kijkje bij King's College. >- ®p:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8