Bij deze thee proef je echt wat je ruikt Hoeveel ons thee zit in de pot? uit 113 donderdag 20 oktober 2011 door Esme Soesman Vijfjaar geleden stap te Vera van Oeveren er eigenlijk 'als een kip zonder kop' in. Sindsdien heeft de eigenaar van Kadoshoppie in Dreischor bepaald niet stil geze ten. Naast de handel in 'thee en taart, geur en sfeer' kunnen klanten ook met enige regel maat creatief aan de slag in de voormalige boerderij aan de Bo- gerdweg. Zo worden onder meer workshops taartdecoratie gegeven. In de atelierruimte zijn wat voor beeldtaarten neergezet. Kleurrijke, originele ontwerpen opgebouwd uit fondant en marsepein. „Het kost heel veel tijd, maar ik vind het hartstikke leuk om te doen. Dit is echt mijn passie", wijst Van Oeveren op de taarten. Ze geeft workshops, maakt op bestelling bruidstaarten én verkoopt aller hande producten die te maken hebben met cupcakes en taart. Daarnaast verhuurt Van Oeveren (ouderwetse) bakblikken in alle mogelijke vormen; die heeft ze via internet gekocht. Ook voor Van Oeveren is het alle maal op internet begonnen. Haar winkel in (destijds) cadeautjes met thee was eigenlijk puur bedoeld als showroom van haar internet shop. Door de jaren heen hebben echter veel klanten ook de weg naar Dreischor weten te vinden. In de winkel ligt de nadruk inmid dels vooral op thee en taart. Via de Vera van Oeveren in het tot winkel omgetoverde deel van de boerderij, waar ze sinds 1997 met haar gezin woont. foto's Dirk-jan Gjeltema website zijn het op dit moment vooral de waffle bars (geurwax- blokjes) die gretig aftrek vinden. „Mensen willen hun huis gezellig maken en daar is geur onlosmake lijk mee verbonden. Geuren geven mensen een goed gevoel." Aroma is ook alles als het om theebele ving gaat. Voor de die hard thee drinkers heeft Van Oeveren de oor spronkelijke soorten als earl grey en darjeeling in huis. De rest van de circa zeventig losse theeën die Kadoshoppie aanbiedt, vormt een bonte verzameling met één belang rijk gemeenschappelijk kenmerk. „We halen onze thee uit Duits land. Daar is de regelgeving wat strenger en mag je geen neparo- ma's toevoegen. Wat je ruikt, is dus echt wat je proeft. We kiezen bewust voor kwali teit." Elk seizoen worden de potten met nieuwe smaken gevuld. In de win ter overheersen de warme soorten met bijvoorbeeld kaneel, amande len en steranijs. In de zomer zijn vooral fruitsmaakjes goed verte genwoordigd. Uiterst populair zijn de Van Goghthee (een groene crè meachtige thee met lemon) en Lekker Peertje (een rooibosthee met peer en kaneel). Maar ook no viteiten of andere bijzonderheden zoals thee met Gojibessen en ster ke drank kleuren de schappen. Thee zat, toen Kadoshoppie vijf jaar geleden werd opgericht, flink in de lift. En het lijkt er niet op dat dat inmiddels is veranderd. „We krijgen steeds meer een theecul tuur, daar ben ik van overtuigd. Mensen lezen etiketten, letten op calorieën en hun gezondheid. Vol gens mij is dat wel iets blijvends. Dit gaat niet zomaar voorbij." www.kadoshoppie.nl De losse thee bij Kado shoppie wordt in apothe kerspotten gepresenteerd. Wie weet hoeveel ons rooibossi- naasappelthee er in deze pot zit, kan een bericht sturen naar vera@kadoshoppie.nl ofKado- shoppie, Bogerdweg 46 4315 CD Dreischor. De winnaar krijgt een high teapakket ter waarde van 50 euro. Het antwoord op de vraag van vorige week was een Lecher antenne, 'een veredelde wichelroe de' waar je volgens Annet Versluys energie van aardstralen, watera ders, en invloed van straalzenders mee kan meten, evenals de vitali teit van organen en emotionele blokkades. De winnaar van de 'boodschappenmand' van 50 euro is Geert Jacobs uit Heinkenszand. De taart die Vera maakte ter ere van het vijfjarig bestaan. Thee is puur verkrijgbaar, maar ook als cadeautje verpakt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85